• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jest juz instrukcja od ST44 M62Ko :
https://www.piko-shop.de/is.php?id=21949

Potwierdza się informacja , że lokomotywa będzie z klimatyzatorem , a reflektory halogenowe będą prawidłowo odwzorowane (z rozdzieleniem światła białego i czerwonego).

Zobacz załącznik 625991 Zobacz załącznik 625994 Zobacz załącznik 625995
Czytałem już tu głosy niedowierzających, że finalny model będzie jak na zdjęciu.... widać Roco i inni zachodni wytwórcy przyzwyczaili nas do tego, że jak powstaje PKP przy okazji innych malowań to raczej nic poza lampami PKP na gagarze nie będzie. A tu proszę.... ST44 wykonany na bazie M62 coraz bardziej poubierany w dodatki młodych epok.... niespodzianka.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Widzę, że dyskusja w temacie nowego modelu skupiła się w temacie dźwięków.
Ostatni wpis PIKO Polska z ich profilu na facebooku:

Bardzo dziękujemy firmie PKP Cargo za umożliwienie rejestracji autentycznych dźwięków w lokomotywach ST44. Rejestracji dokonaliśmy po uzyskaniu stosownych zezwoleń w dniach 12 i 13 czerwca 2018 roku w oddziale Białostockim PKP Cargo. Atmosfera i przychylność białostockiej ekipy to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Dzień rozpoczęliśmy od kompleksowego szkolenia. Potem zaczęła się rejestracja 2-suwowego silnika, a rejestrację 4-suwowego silnika skończyliśmy o 1 w nocy w Ełku. Zatem autentyczne odgłosy, najpopularniejszych silników radzieckiej produkcji z fabryki Kołomna montowanych w Gagarinach zostały zarejestrowane i możecie cieszyć się nimi w dekoderach PIKO! Dekoder 56438 oraz lokomotywa 52805 to dźwięki 2-suwowego silnika z tłumikiem wydechu. Dekoder 56425 posiada dźwięki dwusuwowego silnika bez tłumika wydechu.
 
Ostatnio edytowane:

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
Orientuje się ktoś jaki silnik ma zapowiadana Cargo. Nadal 2-suwowy? Czy jej modernizacja objęła wymianę silnika na 4-suwowy a co za tym idzie będzie wymagała innych dźwięków niż 613 ?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Nie chwytam. Przecież kolega pisał że właśnie ten PIKO mu nie odpowiada :niepewny:



No ale zdaje się że udostępniłeś nagrane przez siebie dzięki? Dlaczego nadal ich używanie określasz kradzieżą?
Bo jeszcze nie zostały tutaj opublikowane, a wysyłając oryginalny plik postawiłem warunek, że dla wszystkich i za darmo. Puki co, to zwykła kradzież
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Bo jeszcze nie zostały tutaj opublikowane, a wysyłając oryginalny plik postawiłem warunek, że dla wszystkich i za darmo. Puki co, to zwykła kradzież
Powiem Ci Wojtek tu na forum, żeby to Wszyscy mogli przeczytać, bo już mnie to drażni. Niby nie masz do mnie żalu, a jednak.

To nie jest żadna kradzież. Nie ma w tych dźwiękach żadnej Twojej własności intelektualnej. Dostałem nagrania, nie Twojego śpiewu, tylko nagrania maszyny, która nie była nawet Twoją własnością, a że Twoim sprzętem, to inna kwestia. Z tego co mi wiadomo to niejaki Tomasz Małkowski, do którego masz takie pretensje, razem z Tobą te dźwięki nagrywał, a jaka była umowa między Wami, to nie wiem. Poza tym w tej formie, którą Ty posiadasz mało się to do wgrania do dekodera nadaje. Plik trzeba umiejętnie oczyścić i podzielić na wiele mniejszych. Brakuje wielu dźwięków towarzyszących pracy tej lokomotywy.

Nagrywaliście to koło 9-ciu lat temu i teraz Ci się przypomniało?

Ja za dźwięk nic nie kasuję, a za przygotowanie dekodera i jego montaż, a to jest ogromna różnica.
Jeśli twierdzisz, że ktoś Ci coś ukradł, to idź na Policję, złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i pochwal się tu na forum. Zachowasz się jak facet, a nie stękasz przy każdej okazji jak baba.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Powiem Ci Wojtek tu na forum, żeby to Wszyscy mogli przeczytać, bo już mnie to drażni. Niby nie masz do mnie żalu, a jednak.

To nie jest żadna kradzież. Nie ma w tych dźwiękach żadnej Twojej własności intelektualnej. Dostałem nagrania, nie Twojego śpiewu, tylko nagrania maszyny, która nie była nawet Twoją własnością, a że Twoim sprzętem, to inna kwestia. Z tego co mi wiadomo to niejaki Tomasz Małkowski, do którego masz takie pretensje, razem z Tobą te dźwięki nagrywał, a jaka była umowa między Wami, to nie wiem. Poza tym w tej formie, którą Ty posiadasz mało się to do wgrania do dekodera nadaje. Plik trzeba umiejętnie oczyścić i podzielić na wiele mniejszych. Brakuje wielu dźwięków towarzyszących pracy tej lokomotywy.

Nagrywaliście to koło 9-ciu lat temu i teraz Ci się przypomniało?

Ja za dźwięk nic nie kasuję, a za przygotowanie dekodera i jego montaż, a to jest ogromna różnica.
Jeśli twierdzisz, że ktoś Ci coś ukradł, to idź na Policję, złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i pochwal się tu na forum. Zachowasz się jak facet, a nie stękasz przy każdej okazji jak baba.
Nie mam do Ciebie żadnych pretensji Leszek, bo nie wiedziałeś. Nie jest istotne, czy jest to nagranie słownika, czy maszyny. Zostało nagrane na moim sprzęcie, przeze mnie, na potrzeby przeróbki mojej lokomotywy, za co zapłaciłem Tomkowi 1800zl i czekałem prawie dwa lata... potem jeszcze dochodziły liczne poprawki i żebranie miesiącami. Teraz dowiaduje się, że dźwięk jest Tomka, jak wcześniej napisałeś i tylko to mnie zabolało. Nie rozumiem Twojego tonu wypowiedzi. Jeżeli nic rzeczywiście nie kasujesz, to jak najbardziej jestem Leszku na tak! I wolę być w tej sytuacji stękającą babą, niż złodziejem. Wydawało mi się, że wszystko sobie wyjasnilismy, choć miałeś do mnie zadzwonić co sam zaproponowałeś.

Zostałem przez Tomka wtedy fatalnie potraktowany
 
OP
OP
IKARUS

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Czy wiadomo kiedy ma być prototyp, ponieważ słyszałem, że model ST44-1240 będzie w późniejszym terminie niż planowano.
 

Podobne wątki