• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
To jest dwusuw nagrany w Sławkowie
Mam Twoją ścieżkę dźwiękową w jednym modelu. Jest to najlepszy dźwięk do modeli polskich ST44 z tłumikiem jaki miałem okazję słyszeć (nawiasem mówiąc nie pasuje do modelu z filmu Leszka). W moim modelu bolączką jest duży poziom szumów co zabiera sporą część radości ze słuchania. Być może to efekt tego, że nagranie przeszło przez ileśtam rąk. Wpływ może mieć też typ głośnika - zastosowałem jeden głośnik kostkę. Oryginalny głośnik Roco sprawuje się chyba lepiej. Pomijając to, gdybyś udostępnił Elvisowi oryginalne nagranie, gdyby Elvis popracował nadnim, gdyby zastosować dwa głośniki, albo inny jego typ można byłoby uzyskać super efekt dźwiękowy. Puszczałbym go sobie przed snem:). P.S. Wybitnym słuchaczem nie jestem, ale będąc wieczorem w okolicy dworca w Białymstoku potrafię wyłowić z odgłosów otoczenia dźwięk pracy silnika stojącego na grupie torów towarowych Gagarina, z odległości prawie kilometra. Dwusuwa nie da się pomylić z inną lokomotywą.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Mam Twoją ścieżkę dźwiękową w jednym modelu. Jest to najlepszy dźwięk do modeli polskich ST44 z tłumikiem jaki miałem okazję słyszeć (nawiasem mówiąc nie pasuje do modelu z filmu Leszka). W moim modelu bolączką jest duży poziom szumów co zabiera sporą część radości ze słuchania. Być może to efekt tego, że nagranie przeszło przez ileśtam rąk. Wpływ może mieć też typ głośnika - zastosowałem jeden głośnik kostkę. Oryginalny głośnik Roco sprawuje się chyba lepiej. Pomijając to, gdybyś udostępnił Elvisowi oryginalne nagranie, gdyby Elvis popracował nadnim, gdyby zastosować dwa głośniki, albo inny jego typ można byłoby uzyskać super efekt dźwiękowy. Puszczałbym go sobie przed snem:). P.S. Wybitnym słuchaczem nie jestem, ale będąc wieczorem w okolicy dworca w Białymstoku potrafię wyłowić z odgłosów otoczenia dźwięk pracy silnika stojącego na grupie torów towarowych Gagarina, z odległości prawie kilometra. Dwusuwa nie da się pomylić z inną lokomotywą.
Przyznać muszę, że przykre to, tomek przypisał sobie wszystko. Wspominał może w jakich okolicznościach zostało nagrane awaryjne zadziałania zaworu cis na parowozie? Bardzo się cieszę, że moja praca cieszy się uznaniem. Pewnie nie, znając życie. Potrafił tylko trzepać kasę, nawet dziękuje nie usłyszałem. Dwusuwa udostępnię dla wszystkich, tylko musze ogarnąć tą opcje. Jest kompletna sekwencja od pompy, do długiego mielenia starterem (slychac charakterystyczny trzask i zaraz silnik załapuje, to były drzwi kabiny) odpalenie i stopniowe zwiększania obrotów z przestojami, aż do Maks. Jakość studyjna, słuchane na domowym audio zapiera dech
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
Przyznać muszę, że przykre to, tomek przypisał sobie wszystko. Wspominał może w jakich okolicznościach zostało nagrane awaryjne zadziałania zaworu cis na parowozie? Bardzo się cieszę, że moja praca cieszy się uznaniem. Pewnie nie, znając życie. Potrafił tylko trzepać kasę, nawet dziękuje nie usłyszałem. Dwusuwa udostępnię dla wszystkich, tylko musze ogarnąć tą opcje. Jest kompletna sekwencja od pompy, do długiego mielenia starterem (slychac charakterystyczny trzask i zaraz silnik załapuje, to były drzwi kabiny) odpalenie i stopniowe zwiększania obrotów z przestojami, aż do Maks. Jakość studyjna, słuchane na domowym audio zapiera dech
Dźwięk z nagrania Twojego autorstwa mam w modelu ST44-1083, którym w 2012 roku zdobyłem pierwsze miejsce na mistrzostwach w Poznaniu. Model starałem się zrobić możliwie najbliższy oryginałowi. Pomimo, że dźwięku nie wybierałem, był wgrany na płytkę, którą otrzymałem, dzięki szczęśliwemu trafowi odpowiedni dźwięk trafił w odpowiednie miejsce. Dzięki.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
A jaką wielkość mają pliki źródłowe? Daj znać pomyślimy jak dodać je do mediów (oczywiście jeśli wyrazisz na to ochotę).
Plik oryginalny ma 68,1mb. Na początku zawiera dźwięk zgaszenia silnika, potem cała sekwencja uruchomienia, stopniowe zwiększanie obrotów i przetrzyamaniami żeby dało się w modelu zapętlić i zejście z obrotów. Format wave. Mówię o najbardziej popularnym dwusuwie, tym z filmiku
 

Załączniki

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
Plik oryginalny ma 68,1mb. Na początku zawiera dźwięk zgaszenia silnika, potem cała sekwencja uruchomienia, stopniowe zwiększanie obrotów i przetrzyamaniami żeby dało się w modelu zapętlić i zejście z obrotów. Format wave. Mówię o najbardziej popularnym dwusuwie, tym z filmiku
Otrzymałem plik z fragmentem nagrania i puściłem przez słuchawki. Powiem tak - jakbym stał obok lokomotywy. Moim skromnym zdaniem dźwięk kolegi Wyrwizęba jest obowiązkowy w modelach ST44 z tłumikiem, bardziej zgodnego z rzeczywistością obecnie nie ma w dekoderach, a przynajmniej ja nie spotkałem. P.S. na filmiku jest Gagarin z dwusuwem, ale bez tłumika. Różnica w tym co słychać na zewnątrz w stosunku do wersji z tłumikiem jest dość wyraźna. Do modelu z filmiku Elvisa bardziej pasuje dźwięk Piko.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Otrzymałem plik z fragmentem nagrania i puściłem przez słuchawki. Powiem tak - jakbym stał obok lokomotywy. Moim skromnym zdaniem dźwięk kolegi Wyrwizęba jest obowiązkowy w modelach ST44 z tłumikiem, bardziej zgodnego z rzeczywistością obecnie nie ma w dekoderach, a przynajmniej ja nie spotkałem. P.S. na filmiku jest Gagarin z dwusuwem, ale bez tłumika. Różnica w tym co słychać na zewnątrz w stosunku do wersji z tłumikiem jest dość wyraźna. Do modelu z filmiku Elvisa bardziej pasuje dźwięk Piko.
Plik będzie dostępny ZA DARMO DLA WSZYSTKICH. Informacja niebawem na forum
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
P.S. na filmiku jest Gagarin z dwusuwem, ale bez tłumika. Różnica w tym co słychać na zewnątrz w stosunku do wersji z tłumikiem jest dość wyraźna. Do modelu z filmiku Elvisa bardziej pasuje dźwięk Piko.
Dźwięk gagarina z filmiku z poprzedniej strony jest mój. Jestem tego pewien, ma charakterystyczne „ślady”, wiem jak powstały i czym są. Posłuchaj sobie uważnie sekwencji gaszenia i startu. Najbardziej w uruchamianiu trzask drzwi i pare sekund po odpalenie. Na najwyższych obrotach (na filmiku brak) powinieneś też skyszeć grzechotania jakiejś blachy w okolicach tłumika. Stojąc wtedy obok trochę się niepokoiłem. Poszukam też czterosuwowego, ale mam straszny bałagan. Aj chyba dostałeś ode mnie plik bez gaszenia. Zaraz udostępnię Ci oryginał. Na malutkim nibygłośniczku w lokomotywie cieżko to wychwycić, ale jak porównasz charakterystyczne dźwięki towarzyszące to nie mogę sie mylić
 
Ostatnio edytowane:

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
Dźwięk gagarina z filmiku z poprzedniej strony jest mój. Jestem tego pewien, ma charakterystyczne „ślady”, wiem jak powstały i czym są. Posłuchaj sobie uważnie sekwencji gaszenia i startu. Najbardziej w uruchamianiu trzask drzwi i pare sekund po odpalenie. Na najwyższych obrotach (na filmiku brak) powinieneś też skyszeć grzechotania jakiejś blachy w okolicach tłumika. Stojąc wtedy obok trochę się niepokoiłem. Poszukam też czterosuwowego, ale mam straszny bałagan. Aj chyba dostałeś ode mnie plik bez gaszenia. Zaraz udostępnię Ci oryginał. Na malutkim nibygłośniczku w lokomotywie cieżko to wychwycić, ale jak porównasz charakterystyczne dźwięki towarzyszące to nie mogę sie mylić
Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w filmie występuje model z Twoim dźwiękiem. Miałem na myśli fakt, że nie powinien się z naleźć w tym konkretnym modelu gdyż model odzwierciedla lokomotywę bez tłumika. Pomimo, iż w obu wersjach lokomotyw montowano taki sam dwusuw przes tłumik dźwięk słyszany na zewnątrz był inny.
 

czajnik

Użytkownik
Reakcje
77 2 0
Widzę, że dyskusja w temacie nowego modelu skupiła się w temacie dźwięków. Mnie jednak mocno zasmuciło to, jak ten model jeździ z oryginalnym dekoderem. Co do wykonania samego modelu to akceptuję go takim jaki jest. Podoba mi się zarówno malowanie, wykonanie i światła. W mojej skromnej opinii zachowanie proporcji i szczegółów modelu jest do zaakceptowania. Problemem jest za to sama jazda modelu. Mój egzemplarz nie jest w stanie w wolnym tempie pokonać zwykłego okrążenia po torowisku ROCO Geoline. Przy niezałączonym dźwięku w czasie jazdy samoczynnie potrafi załączać dźwięk, zapalić lub zgasić światła. Jadąc w wolnym tempie zatrzymuje się na torowisku. Testowałem zarówno solo, jak i z pozostałymi modelami DCC jakie mam. Jazda to dramat. Przykre, ale nie mogę tego inaczej określić. Stary GUTZOLD z dekoderem Lenz Standard V+ jeździ wzorcowo, nic nie przerywa, nie posiada UPSu a jazdą bije na głowę najnowszy wypust PIKO. Gagarin ROCO 62767 z dekoderem dźwiękowym D&H podobnie nie sprawia najmniejszych problemów. Bez UPS pokonuje torowisko bez najmniejszych problemów w każdym tempie. Mój model ST44-613 przejedzie ten dystans jedynie na najwyższej prędkości i z zacinającym się dźwiękiem. W kolekcji mam kilka różnych modeli PIKO i żaden z nich nigdy mnie nie zawiódł. Koledzy, czy wasze egzemplarze PIKO 52805 zachowują się podobnie?
 
Reakcje
9 1 0
Przy niezałączonym dźwięku w czasie jazdy samoczynnie potrafi załączać dźwięk, zapalić lub zgasić światła. Jadąc w wolnym tempie zatrzymuje się na torowisku. Testowałem zarówno solo, jak i z pozostałymi modelami DCC jakie mam. Jazda to dramat. Przykre, ale nie mogę tego inaczej określić. Stary GUTZOLD z dekoderem Lenz Standard V+ jeździ wzorcowo, nic nie przerywa, nie posiada UPSu a jazdą bije na głowę najnowszy wypust PIKO. Gagarin ROCO 62767 z dekoderem dźwiękowym D&H podobnie nie sprawia najmniejszych problemów. Bez UPS pokonuje torowisko bez najmniejszych problemów w każdym tempie. Mój model ST44-613 przejedzie ten dystans jedynie na najwyższej prędkości i z zacinającym się dźwiękiem. W kolekcji mam kilka różnych modeli PIKO i żaden z nich nigdy mnie nie zawiódł. Koledzy, czy wasze egzemplarze PIKO 52805 zachowują się podobnie?
Potwierdzam, u mnie było to samo. Na samym początku tragedia - ST44 ujechał kilka centmetrów i stawał, dźwięk zacinał się. Pomimo poprawionego styku blaszek odbierających prąd oraz czystych torów i zestawów kołowych, model co prawda jeździł lepiej, ale nadal gubił dźwięki. Zwłaszcza na zwrotnicach i na łukach. Zwróciłem go do sklepu.
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
U mnie jak narazie zero problemów z płynną jazdą. Model z fabrycznym dekoderem jeździ bardzo dobrze. Jedynie na łukach słyszę bardzo delikatne „chroboczenie” podobnie jak w mojej jednej stonce ale sama jazda jest bardzo płynna.

Z modelami PIKO jest jak to się mówi „chybił trafił”. Moja pierwsza stonka bardzo szarpała i często się „zacinała.” SM42-733 PKP Cargo którą kupiłem miesiąc temu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła gdyż na tym samym dekoderze jeździ super - naprawdę płynnie i bez szarpania. Podobnie EP08-010 którą kupiłem w tym roku - bardzo płynna jazda. SP45-208 szarpała...
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Niestety też potwierdzam, że coś jest z tymi dekoderami Piko. Mój mimo podobno posiadanego mfx nie chciał się zalogować i wrócił z powrotem do sklepu.
Nigdy wcześniej nic takiego nie działo się z żadną lokomotywą tej firmy.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Bo lokomotywy lepiej kupować bez firmowych dekoderów. Do mojego ST najpierw dałem ESU tylko jazdy i oświetlenia bez grzebania zbędnego w CV, a zaprogramowany automatycznie, ESU ma taką możliwość i jazda była perfekcyjna. Później trafił po dźwięk na MX645 zimo i również nie ma problemu, UPS jest zbędny. To są moje spostrzeżenia.
Mam też Husarza T-mobile od roco z firmowym dźwiękiem, jest to jedyny model z firmowym dekoderem, który posiadam i tu złego słowa nie mogę powiedzieć.
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Na youtubie pojawił się filmik ukazujący dźwięki w oryginalnej ST44 Piko link:
Czy o tych problemach z jazdą ukazanych na filmiku pisali moi przedmówcy?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Bo lokomotywy lepiej kupować bez firmowych dekoderów. Do mojego ST najpierw dałem ESU tylko jazdy i oświetlenia bez grzebania zbędnego w CV, a zaprogramowany automatycznie, ESU ma taką możliwość i jazda była perfekcyjna. Później trafił po dźwięk na MX645 zimo i również nie ma problemu, UPS jest zbędny. To są moje spostrzeżenia.
Mam też Husarza T-mobile od roco z firmowym dźwiękiem, jest to jedyny model z firmowym dekoderem, który posiadam i tu złego słowa nie mogę powiedzieć.
to spróbuj model TRIX'a z dekoderem dźwiękowym ,zobaczysz jaki to poziom
 

Podobne wątki