• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#81
Tak sobie porównałem dwa gagary PIKO i ROCO ze zdjęć po necie. Stwierdzam ,że gagar PIKO jest ,, buda " dokładniej zrobiona. Takie szczegóły: Wiadra są mniejsze, rynna nad oknami kabin ta po bokach idzie ku górze oraz okna boczne mają prawidłowe zaokrąglenia a nie jak w innych bardziej te łuki są ostrzejsze. Trochę mi nie leżą te zwierciadła w lampach. Tu ktoś celnie wskazał wcześniej wyglądają jak soczewki ale to może złudzenie optyczne a i jeszcze dach nad kabinami nie schodzi tak łagodnie jak w gagarach innych firm. Stawiam na PIKO. Nie wiem jak z napędem podejrzewam ,że ROCO jest lepsze pod tym względem ale to moje zdanie może się mylę.
Moim zdaniem podwozie jak i wózki też są lepiej wykonane w PIKO. Jeśli chodzi o napęd sądzę wręcz odwrotnie.
 
Reakcje
5 0 0
#82
Pierwsza lokomotywa od Piko z w końcu ciemnym wnętrzem przedziału maszynowego:D
Mam nadzieję że od teraz tylko takie wnętrza na każdym typie loka.
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
#88
Koledzy, na stronie lippe można posłuchać schematu dźwiękowego do tej lokomotywy . Nie jestem ekspertem ale coś mi nie za bardzo pasuje do ST44.
https://www.modellbahnshop-lippe.co...46-0-0-0-2-3-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
Ten dźwięk bardzo pasuje, zwłaszcza do modelu widocznego na przytoczonej stronie. Wyjaśniając, jest to odgłos pracy M62 w wersji bez tłumika wydechu. Na PKP pierwsze bodaj 13szt. ST44 nie miało tłumików, otrzymały je w trakcie napraw. To właśnie lokomotywy bez tłumików stworzyły obraz bardzo głośnej i mocarnej lokomotywy i wierzcie mi pomimo donośnego basu naszych wytłumionych ST44 i podobnych M62 daleko im do lokomotyw bez tłumika. M62 bez tłymika miałem ostatnio okazję posłuchać ze dwa miesiące temu.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.260 103 84
#90
Jak dla mnie moze byc. Byle by nie bylo wstawek z "zapowiadaczka". Czysty, mily dzwiek dizelka i ewentualnie mily pisk hamulcow.
 

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
#99
Witam Waszystkich po długiej nieobecności.
Co do oczekiwanej ST 44 w wersji z dźwiękiem od PIKO ciekawe czy nasza będzie podobnie jak w wersji Niemieckiej z nowszym dekoderem 4.1
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jest jeszcze taki. Moim zdaniem znakomity, ale czy taki jak trzeba?
Na mnie największe wrażenie robi schemat z tego filmu
Witam Waszystkich po długiej nieobecności.
Co do oczekiwanej ST 44 w wersji z dźwiękiem od PIKO ciekawe czy nasza będzie podobnie jak w wersji Niemieckiej z nowszym dekoderem 4.1
Mi tam ryba, aby działało. Na pewno jakość dźwięków nie będzie gorsza niż w choćby SU45. Poza tym nie będę badał jakości dźwięku w laboratorium brzmień, więc aż tak mnie to nie rajcuje jak was. Jeśli poziom SU45 się utrzyma będzie git. Modelu jeszcze tak naprawdę nie ma, a już robicie rozkminę z tym dźwiękiem jak by mieli tam co najmniej wsadzić pierdzenie syreny 105L...
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki