• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii ST44

(...) Przecież chodzi o to, aby model był zgodny z oryginałem, wiernie odtworzony.
Czepialiście się reflektorów. Każdy ma swoje zdanie. Jednemu się podoba, a drugiemu nie.
Ja początkowo się zapytałem o pulpity. Nagle po głębszej dyskusji beczka gnoju się wylała. Ja się tylko grzecznie pytałem.(...)
Ale Ty skrytykowałeś model Piko, a to dla wielu ludzi na tym forum jest niedopuszczalne. :p Gdybyś tak samo pisał o modelach MTB, Roco albo innych to nie byłoby problemu. :p
O modelach Piko należy mówić tylko, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie. Zauważ, że są tacy forumowicze, którzy potrafią to napisać kilka razy w jednym temacie. :p

DieselPower

Aktywny użytkownik
Monitoruje stany sklepowe od początku pojawienia się jej w sprzedaży :podstepny::gwizd:.
Wiem gdzie jest a gdzie już nie. Tylko szybko schodzi i nie wiem czy ryzykować i czekać na wznowienie czy brać :niepewny:

michu88

Aktywny użytkownik
Na czerwiec jest zapowiedziane wznowienie ST44-613, także idąc tym tropem pewnie i 1240 doczeka się wznowienia. Produkty Piko dawno przestały być rarytasami czy też białymi krukami.

przemas22223

Aktywny użytkownik
DieselPower.

Nie ma co się zastanawiać.
Jak jest model dostępny to zakup. Nie popełniaj błędów tak jak inni np w przypadku modeli siódemek Piko. O co mi chodzi. kiedy modele siódemek były dostępne to co poniektórzy ich nie zakupywali, a gdy się skonczyły to zauważ jak na giełdzie czasami pokazuje się info kupie model taki czy taki.
Taka jest prawda którą zauważyłem. Poczekaj jak skończy się w sprzedaży np model EP08-010 czy któryś z modeli fiata lub stonka np PKP Cargo, a wspomnisz moje słowa.

Piotr M.

Znany użytkownik
U mnie był w analogu. Lokomotywa została wymieniona na nową i tu znów miałem pecha bo druga miała wady lakiernicze, niebieskie plamy na dachu. Wymienili mi na trzecią i ta jak na razie jeździ dobrze i wygląda dobrze. Mam głęboką nadzieje, że to już koniec przygód i czas radości :) Z tego miejsca, pomimo tego, że ostatnio byłem na nich zły za chaos informacyjny, wielkie ukłony dla Modelmanii za zaangażowanie i profesjonalne podejście do klienta w temacie reklamacji. Nie jest to post sponsorowany :) Ogólnie ja mam jakiegoś pecha. SMka ze zdjęcia miała już naprawę gwarancyjną. Był luźny silnik. A w tle kolejny nowy nabytek, choć dla wielu z Was nic specjalnego. Polowałem na niego ponad rok - Tillig 74797 sypialny PKP IC.
Czy to jest szafka Ikea detolf lub coś podobnego?

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
Znamy już rewizję mającej się ukazać edycji ST44 z nowym numerem bocznym --- 859 .
Hmm... :niepewny: nie miałem w planach kupować zupełnie mi "obcej" maszyny z lubelskim przydziałem, ale biorąc pod uwagę okres, z którego model odwzorowuje swój pierwowzór i to, że ów "Gagarin" miał okazję prowadzić pociąg pospieszny SAN (rel. Bydgoszcz Gł. - Przemyśl / Zamość) trzeba będzie jednak rozszerzyć plany zakupowe :gwizd: ...

- źródło: http://rail.phototrans.eu/14,118942,0,M62_ST44_859.html
- autor: Leszek Ochmański (lechu992)
- opis: "27 sierpnia 2008 - Pociąg pospieszny San relacji Przemyśl - Bydgoszcz, na szlaku Lipa - Zaklików, zbliża się do stacji Zaklików."

118942.jpg

Do pełni szczęścia przydałyby się nowe modele wagonów piętrowych z Torunia i model wagonu typu 112A z przydziałem najprawdopodobniej do Bydgoszczy. W sumie 6 modeli (4 wagony piętrowe i 2 wagony typu 112A), bowiem widoczny na zdjęciu skład wagonów ciągnięty przez ST44-859 stanowi tylko połowę składu pociągu pospiesznego SAN. Druga (najczęściej identyczna) jechała do innej stacji końcowej. Cały skład 6 wagonów do/z Bydgoszczy prowadziły najczęściej lokomotywy serii EP07-10xx, czyli wówczas tzw. "budynie" (charakterystyczne kremowe-bordowe malowanie). Mam nadzieję, że doczekamy takiego dnia, gdy powstanie również wielkoseryjny model lokomotywy elektrycznej pasujący do składu tego pociągu :) . Pojawienie się "Gagarina" przy obsłudze pociągu pospiesznego SAN było raczej ewenementem, podobnie jak prowadzenie go przez SM42 czy SM48 [!], a zazwyczaj na niezelektryfikowanym odcinku na czele owego pociągu była maszyna serii SU45.

FENIX

Znany użytkownik
Monitoruje stany sklepowe od początku pojawienia się jej w sprzedaży :podstepny::gwizd:.
Wiem gdzie jest a gdzie już nie. Tylko szybko schodzi i nie wiem czy ryzykować i czekać na wznowienie czy brać :niepewny:
Dobrze robisz ,masz fan jak urzędnik skarbowy, Patrzysz na obroty sklepowe lampiąc się w monitor ,
nie musisz nigdzie chodzić ,a model to kłopoty ,trzeba go trzymać w pudle ,
albo ,,puszczać ,,i narzekać na to i tamto i pisać epistoły na forum.
.A tak masz spokój i fan.

Zbyszek

Zajebistość roku
Dotarł do mnie egzemplarz ST44-613. Ogólny odbiór modelu-bardzo pozytywny. Jest to mój drugi model Gagarina w życiu, pierwszy był Roco, kupiony ze dwa miesiące temu, ot taki dziwny jestem. Jeden i drugi, ma swoje ładne, jak i brzydkie strony.
Na pewno na plus dla Roco poręcze, ale zdecydowanie na minus ramki reflektorów i zderzaki. Zresztą uważam, że w jednym i drugim przydało by się wymienić te ramki na delikatne i trawione, podobnie jak trawione literki/cyferki i tabliczki.
Pamięta ktoś jeszcze czasy, gdy szczytem marzeń był ST44 na bazie VEB Kombinatu z reflektorami zrobionymi z obudowy długopisu?

J1974H0

Znany użytkownik
Ale Ty skrytykowałeś model Piko, a to dla wielu ludzi na tym forum jest niedopuszczalne.
Bzdura.
Dlaczego krytykowanie PIKO ma być niedopuszczalne? Jakaś dziwna sytuacja wytworzyła się na forum, gdzie wielu już zauważa i wytyka, że krytykowanie PIKO jest be.... PIKO jak każdy inny model podlega krytyce. A (moim zdaniem) to przeświadczenie o tym, że krytykowanie tej firmy jest niedopuszczalne wynika ze zwykłej zazdrości, że modele PIKO po prostu mają wzięcie. Nie będę już pisał kto to nakręcił. A mają wzięcie gdyż .... ludzie liczyć i patrzeć potrafią. Wystarczy wspomnieć dobrą dostępność, dobrą cenę do jakości.... czego więcej chcieć w kraju ludzi niezbyt zamożnych (których nie stać na modele po kilka tysięcy).

O modelach Piko należy mówić tylko, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie. Zauważ, że są tacy forumowicze, którzy potrafią to napisać kilka razy w jednym temacie. :p
A mają wzięcie gdyż .... ludzie liczyć i patrzeć potrafią. Wystarczy wspomnieć dobrą dostępność, dobrą cenę do jakości.... czego więcej chcieć w kraju ludzi niezbyt zamożnych (których nie stać na modele po kilka tysięcy).
Tak, J1947H0. Pisząc o tym, że są forumowicze, którzy potrafią kilka razy napisać w jednym temacie, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie, miałem na myśli m.in. Ciebie. Płacą Ci za to?