• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
636 9 1
Sam jestem ciekaw, ale to segment „hobby”, więc nie należy się nastawiać na wierne odwzorowanie szczegółów.
Nie mówiąc o tym, że malowanie dachu jest nieprawidłowe, było już o tym na forum.
No nie, niemożliwe żeby nie zrobili prawidłowego dachu, te obrazki póki co były zawsze podpisane jako fotomontaż. Dekoder plux18 i dźwięki Henninga sugeruje coś więcej niż odpowiednik hobby, do tego Rico pisze o nowym wariancie formy i wyjątkowo niskiej cenie
 

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
No nie, niemożliwe żeby nie zrobili prawidłowego dachu, te obrazki póki co były zawsze podpisane jako fotomontaż. Dekoder plux18 i dźwięki Henninga sugeruje coś więcej niż odpowiednik hobby, do tego Rico pisze o nowym wariancie formy i wyjątkowo niskiej cenie
Jeśli tak to ja chętnie zakupię. Do zabawy z synem będzie jak znalazł:podstepny:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ale numer. Faktycznie Ludmiły Roco mają nr kat. zaczynający się na 5, czyli ten typ lokomotyw mają w segmencie uproszczonym. Szok. No to wybór jest między PIKO a ESU, bo czytałem że z Ludmiłami BRAWY jest coś nie do końca z geometrią czoła.
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Chodzi mi oto, że jeśli lokomotywa była zmodernizowana, to zmienili w niej też kabinę. Piko zrobiło to tak samo, jak w tej wcześniejszej. Według mnie jest to błąd.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
No to w sumie zadałeś temat ciekawy. Tylko czy są zdjęcia w internecie lub ktoś posiada zdjęcia kabiny maszyny o tym numerze? Bo zasadne jest pytanie czy modernizacja spowodowała też przebudowę kabiny w tym konkretnym numerze?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Bo zasadne jest pytanie czy modernizacja spowodowała też przebudowę kabiny w tym konkretnym numerze?
Myślcie.... dziwne gdyby nie.... (w końcu jak modernizować to przecież wiadomo, że ma to wpływ na elementy pulpitu).

np.:
-> Kabina zmodernizowanej 1220 - KLIK
-> Kabina niezmodernizowanej 282 - KLIK

1220 to w zasadzie lustrzana siostra 1240, którą PIKO zrobiło w modelu... KLIK
 
Ostatnio edytowane:

Matti90

Aktywny użytkownik
Reakcje
291 4 7
Jak już mowa o pulpicie to jak wygląda sprawa ze silnikiem? Bo na niemieckim forum czytałem ze Piko w ST44-1240 zostawiło śilnik z ST44-613, czyli dwusuwa zamiast czterosuwa.
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Myślcie.... dziwne gdyby nie.... (w końcu jak modernizować to przecież wiadomo, że ma to wpływ na elementy pulpitu).
No właśnie. dlaczego pulpit miałby być stary? Wiadomo, że też wymienili. Piko zapomniało i już.
Ciekawe jak jest z manufakturami zmodernizowanych ST44 np. Jan-Kol. Jest zmodernizowany pulpit?
Pocieszające jest to, że pulpit to mało widoczna rzecz, ale model jest w tej kwestii inny niż oryginał.
Może po modernizacji nie mieli tak od razu pulpitu i lokomotywa jeździła ze starym;).
To chyba jedyne wytłumaczenie:
"W ZNTK Kaczogród nie było i już.":ROFL:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Na litość Boską. Jest stary bo tak zdecydowali. W Y-kach całe wnętrze jest jakie jest to mieli się bawić w mały pulpicik w lokomotywie? No litości. Jak PIKO coś zrobiło w taki a nie inny sposób to znaczy że tak chcieli a nie zapomnieli lub niepomyśleli.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
ano właśnie !
Znowu odgrzewa się dotychczasowe nawyki - szukać i krytykować.
Model jest, z tego co czytam, trafiony w oczekiwania i dość szybko wykupywany.
Pewnie przez tych "co się nie znają", a ja dodałbym : że przez tych co chcą mieć ten model i nie udzielają się na tym forum, bo jak sobie poczytają, to mają dosyć i to im wystarczy. Jest to wielka szkoda, bo jestem przekonany, że mogliby dużo ciekawych informacji o naszej kolei wnieść, a tak to tylko my wszyscy na tym tracimy. Oni wolą się nie narażać na kąśliwe uwagi i kpiny jacy to z nich zbieracze.
I tak to kilku tu piszących krytyczne uwagi próbuje kształtować opinie całej rzeszy nabywców.
A wracając do modelu i ewentualnym braku w nim zmodernizowanego pulpitu, co przecież jako pierwsze może być zauważone i tak się rzuci w oczy, że aż zaboli. A czy przypadkiem w zmodernizowanej ST44 nie były też zmodernizowane wycieraczki, bo te w tym modelu . . . szkoda gadać, przemyślcie to sobie dobrze przed zakupem, czy aby na pewno warto ten model kupować ? ;););)
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Warto, bo jest tani i ładny. Wiadomo to Piko. Model nie jest wybitny. Nie jest ze złota.
W każdym modelu i u każdego producenta można powiedzieć "Mogłoby być lepiej". Zawsze może być lepiej. Każdy model ma wady.
Trzeba po prostu nad nim popracować. Na przykład mój ma już lusterka i wygląda o niebo lepiej.
Pulpit też da się ulepić, a nawet może i kupić.
Na szczęście to tylko (małowidoczny) pulpit.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Na litość Boską. Jest stary bo tak zdecydowali. W Y-kach całe wnętrze jest jakie jest to mieli się bawić w mały pulpicik w lokomotywie? No litości. Jak PIKO coś zrobiło w taki a nie inny sposób to znaczy że tak chcieli a nie zapomnieli lub niepomyśleli.
Dokładnie.
No właśnie. dlaczego pulpit miałby być stary? Wiadomo, że też wymienili. Piko zapomniało i już.
A tak poza tym - serio ciebie to "boli"? :) Ja tam bym sie nie przejmował czymś, co w wątpliwy sposób widać podczas zabawy na makiecie. A jeśli już naprawdę ktoś przez to nie będzie mógł usnąć - zawsze może się popisać, wyjąć stary jako formę i stworzyć na podmiankę pulpit taki, jaki winien być i pochwalić się tu jaki zdolny z niego modelarz :) (zamiast narzekać na model za niewiele ponad 6 stówek snując teorie, że PIKO "zapomniało")... Ludzie.... dorośnijcie. Zapomniało.... ha ha....
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Czepiasz się.
Inny narzekają na światła. Ja narzekam na pulpit. Wmawiam sobie: innego nie było, więc dali to co było.
Lepiej nie będzie, bo i tak jest dobrze.
Kiedyś w BR120 był pulpit i się wszyscy cieszyli. Chociaż może i był lepszy? Miał gaśnicę na ściance:).
Mam patent na pulpit w ST44! Zasłonić okna:p.
PS. Chcielibyście porównanie ST44-613 z ST44-1240?
 

Podobne wątki