• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jako, że interesuje mnie IV epoka (m.in. w tym celu opchnąłem ST44-985 i 650 od Roco osobiście uważając PIKO za lepszy model) dostałem odpowiedź od PIKO, że na liście produkcyjnej czwarta z kolei będzie to lokomotywa z listwą ozdobną i z IV epoki :)
Uzyskane środki oczywiście lokuje w PIKO-lca.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
W przypadku ST44, to można mówić o ogólnym pechu tego modelu, bo ROCO też się przecież ze światłami nie popisało.
Faktycznie. Wniosek, że jak znajdzie się trzeci producent tych modeli które wykona je w prawidłowy sposób odniesie sukces. Również ogarnia mnie złość z tymi lampami. Bardzo liczyłem na ten model, bo nie mam żadnego w tym malowaniu. Pytanie do kolegów czy będzie ktoś starał się przerobić jakoś te lampy? Nie ma nikt z forum jakiegoś normalnego kontaktu z tą firmą? Dlaczego Oni nie rozumieją, że jakby zrobili te lampy prawidłowo to podnieśli by model o 100zł i każdy by kupił? Może naprawdę jest ktoś kto by miał możliwość przetłumaczenia temu Panu w tych śmiesznych okularach, że robią kichę a nie uśmiechać się do niego i robić zdjęcia jak z gwiazdą TV a później wylewać na forum żale. Sorki :)
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.691 58 9
Cały temat o nowym ST44 to godka ku szkubaniu. Kolega stronę wcześniej zamieścił zdjęcie oryginału jak i modelu. Co w tych lampach jest nie tak? Chodzi mi o Piko. Na Piko warczycie, psy wieszacie, a zabaweczki z dupy wzięte firmy MTB kupujecie. Gdzie tu sens? A może się nie znam. Moderator powinien pozamiatać w owym wątku.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Nie ma nikt z forum jakiegoś normalnego kontaktu z tą firmą? Dlaczego Oni nie rozumieją, że jakby zrobili te lampy prawidłowo to podnieśli by model o 100zł i każdy by kupił?
Lampy są zrobione prawidłowo i bardzo realistycznie.
Problem jest taki, że widać po prostu punkty światłowodów wchodzących do wnętrza reflektorów.
Z kolegą @Domino_wrc zaproponowaliśmy obejście tego problemu: KLIK I KLIK
Jak tylko wyjdzie model, to na pewno po zakupię sprawdzę czy da się to wizualnie poprawić.
Przykładowo w lokomotywach SchlesienModelle te reflektory idealne również nie są, tyle że światłowody obejmują całą soczewkę i te "dziurki" nie rzucają się w oczy.

Myślę, że w rzeczywistości te oczka nie będą widoczne tak bardzo jak na zdjęciach.
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Na tych fotografiach wyglądają jakby były za płytko osadzone, może to tylko iluzja fotografii. Spowodowana za mocnym oświetleniem obiektu. Oby tak było.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Ze skrajności w skrajność. Albo bezkrytyczny zachwyt albo niezadowolenie z całego modelu. Polecam zobaczyć na żywo (widziałem w Sosnowcu) i na tej podstawie wyciągać wnioski. Zdjęcia niestety dobrze nie oddają ogólnego "odbioru" jakiegokolwiek modelu.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Panowie nie ma co bić piany. Tyle razy było pisane o PIKO . . . powtarzam jeszcze raz . . . :
To nie jest model jako model tylko normalna zabawka.
Ano mimo wszystko, tyle bicia piany, a to wymiary, a to trąbki, a to reflektory . . .
A przecież firma PIKO nikogo nie oszukuje i się nie wywyższa ponad inne.

Zwróćcie uwagę na nazwę firmy :
PIKO Spielwaren GmbH,
Spielwaren - jak ktoś nie zna niemieckiego, to już tłumaczę:
dosłownie: Piko zabawki Sp. z o. o.
po naszemu: Wytwórnia zabawek PIKO itd.

Czy już jaśniej ? i bez bicia piany ?

A Kolega i inni to pewnie po kilka a nawet kilkanaście sztuk tych wyrobów z napędem posiadają, a na forum to morze pomyj wylewają.

Co niektórym to chyba się w . . . (wiadomo gdzie) poprzewracało i miast cieszyć się z kolejnych modeli, to w zawody stają, kto pierwszy i kto więcej różnic oryginał - model znajdzie.

To może jeszcze zaapelować do innych firm, by nie używały nazwy modele kolejowe ?
Trzeba by też upomnieć giełdy, że to nie są żadne modelowe, tylko zabawkowe.
A inni kolekcjonujący, zbierający itp. np samochody, samoloty, okręty itd. to też tylko zabawki ?

Przynudzam, wiem, ale do czego może takie forumowe bicie piany doprowadzić.

Apeluję :
Dość bicia piany i krytykanctwa !
Jak się komuś nie podoba, to niech danego wyrobu nie kupuje, bo sprawdzę u niego w gablocie !, ale niech publicznie nie obrzydza innym.

PS. po ilości ocen, które otrzymałem za mój poprzedni wpis wnioskuję, że krytykanctwo drobiazgów w modelach kolejowych nie jest powszechnie akceptowane.

Jeszcze na koniec taka mała refleksja, od dawna zauważam, że na forum pojawia się 3/4 wpisów odnośnie modelarstwa samochodowego a tylko 1/4 kolejowego. Czy nie zastanawialiście się, dlaczego tak jest ?
Czy przypadkiem skakanie sobie do oczu i wytykanie błędów w modelarstwie kolejowym nie zraziło wielu piszących i potencjalnych nowych piszących, by darować sobie uczestnictwo ?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Nie, nie, nie. Nie tędy droga. Czym innym jest krytykanctwo, które część osób faktycznie stosuje, a czym innym zaś ukazywanie realnych błędów w modelach. Pan wrzuca wszystkich do jednego wora, a to sprawiedliwe nie jest.
Jest na rynku już kilku producentów seryjnych (manufaktur nie biorę tu pod uwagę), którzy wykonali modele z typowymi reflektorami PKP, tak zwanymi "wiadrami". Widać zupełnie różne podejście do tematu, w tym realizm. Ja to nazywam szacunkiem do klienta, gdyż to jest dla nas w Polsce charakterystyczny element naszego taboru. To zaś jest forum dyskusyjne, i tak długo jak potrafimy ze sobą kulturalnie rozmawiać o błędach w modelach, tak długo robimy to, do czego to forum powstało - dyskutujemy.

Oczywiście, jak już wspomniałem, są osoby które albo na siłę chcą się znaleźć w gronie krytyków danego producenta i niezależnie co ów producent wypuści, to zawsze będzie to gniot. A są też i tacy, co na siłę chcą należeć do grona sympatyków, nie zauważając nie raz poważnych błędów modeli danego producenta. To są skrajności i niestety ich tu nie brak. To przez nie wątki o modelarstwie kolejowym przyciągają coraz mniej osób.
Świat się zmienia, nasz rynek widać też się zmienił. I tak jak możemy przebierać w telewizorach czy smartfonach, tak zaczynamy przebierać w modelach kolejowych. A skoro mamy w czym przebierać, to i głosy krytyczne ukazujące wady są naturalnym tego następstwem. Nie możemy jednak siedzieć cichutko, tylko dlatego, że 10 lat temu mogliśmy tylko o tych wszystkich modelach pomarzyć. Skoro producenci robią dla nas telewizory, smartfony i modele kolejowe, to my oceniamy te produkty, oraz piszemy o ich wadach i zaletach. Rozmawiając o wadach, niejako wskazujemy co nam się nie podoba. A Piko co ciekawe słucha tych głosów i stopniowo modele dla nas robi jakby coraz lepsze. Ciekawostka, co?

Jak ja widzę najnowszy model ST44 od Piko? Bardzo ciekawe, że producent zdecydował się także na opracowanie i produkcję modelu lokomotywy zmodernizowanej, z różnymi zmianami w wyglądzie. Tu duży szacunek. Ale za wykonanie reflektorów minus, bo można to było w prosty sposób zrobić lepiej. Ale jak to ktoś obeznany kiedyś napisał - Piko nie robi prototypów. Tutaj to widać, bo gdyby był stworzony prototyp, to ktoś powinien zauważyć, że przyjęte rozwiązanie wykonania reflektorów nie wygląda realistycznie. I tu szkoda tego.

Inna zaś zupełnie sprawa, że ta cała pisanina jest i tak nic nie warta, więc i po co się jakoś tym szczególnie podniecać? Dla losów świata nie ma to żadnego znaczenia. A niestety faktycznie często główni dyskutanci to Ci ze skrajności o jakich pisałem i wtedy to faktycznie aż ciężko to czytać. Ale może wtedy... najlepiej nie czytać?
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Myślę, że Mistrz Julian ująłby to lepiej ...

Wszyscy nadęci modelarze,
Szukający włosa w rosole,
I różnoracy luminarze,
Rozdrabniający włos w mozole.
I wszelkiej maści malkontenci,
Co macie tylko żalów kupę,
Wszyscy zajadli i zawzięci,
Całujcie mnie wszyscy w .....

Górnolotni glinokopy,
Lepiący góry i jaskinie,
Wy plotkujące babochłopy,
Co obrabiacie ciągle zad Marynie.
Toromistrzowie z bożej łaski,
Kładący swoich wrogów trupem,
Tylko czekacie na oklaski,
Całujcie mnie wszyscy w ....

Z dala widzicie czyjeś błędy,
Tylko nie dostrzegacie własnych,
Wielbicie przy tym wszelkie mendy,
Lokując je w rozumkach ciasnych.
Gdy zdobywacie wielką wprawę,
W oglądaniu tego przez lupę,
Malując na zielono trawę,
Całujcie mnie wszyscy w ....

Kolejowi masturbanci,
Tego i owego składacze,
Aptekarscy celebranci,
Tworzący mosty, kładki, sracze.
Żurawie, rampy oraz stacje,
Wagonik, auto czy szalupę,
Tylko czekacie na owację,
Całujcie mnie wszyscy w ....

Brak tu wyczucia i estymy,
No cóż ma głowa bardzo stara.
I za te częstochowskie rymy,
Niechybnie czeka sroga kara.
I znowu pewnie ktoś zjednoczy,
Moich antagonistów kupę,
Wiadomo prawda kole w oczy,
Całujcie mnie wszyscy w .... ;););)


Dobrej nocy ... :)
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Lampy są zrobione prawidłowo i bardzo realistycznie.
Problem jest taki, że widać po prostu punkty światłowodów wchodzących do wnętrza reflektorów.
Z kolegą @Domino_wrc zaproponowaliśmy obejście tego problemu: KLIKI KLIK
Jak tylko wyjdzie model, to na pewno po zakupię sprawdzę czy da się to wizualnie poprawić.
Przykładowo w lokomotywach SchlesienModelle te reflektory idealne również nie są, tyle że światłowody obejmują całą soczewkę i te "dziurki" nie rzucają się w oczy.

Myślę, że w rzeczywistości te oczka nie będą widoczne tak bardzo jak na zdjęciach.
To już wiem do kogo wyślę swój model do przerobienia lamp. Dzięki.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Cały temat o nowym ST44 to godka ku szkubaniu. Kolega stronę wcześniej zamieścił zdjęcie oryginału jak i modelu. Co w tych lampach jest nie tak? Chodzi mi o Piko. Na Piko warczycie, psy wieszacie, a zabaweczki z dupy wzięte firmy MTB kupujecie. Gdzie tu sens? A może się nie znam. Moderator powinien pozamiatać w owym wątku.
Ja doszedłem do wniosku, że nie ma co walczyć z ludźmi na siłę szukającymi dziury w całym bo to trochę jak próba tamowania wcieku wody do tonącej łodzi dwiema rekami (a dziurek dwadzieścia).... :) Zawsze - ale to zawsze - się znajdzie ktoś, kto MUSI napisać, że jest ch....owo j już. No bo przecież coś ch....owo musi być, co nie? Zresztą nie bez przyczyny chodzi powiedzenie, że Polak to i musi ponarzekać.
PS. po ilości ocen, które otrzymałem za mój poprzedni wpis wnioskuję, że krytykanctwo drobiazgów w modelach kolejowych nie jest powszechnie akceptowane.
Co ciekawe, zauważyłem, że jak ktoś uczepi się np reflektora, tak ten "biedny" reflektor nie ma życia potem. I nie ważne że wcale nie jest taki zły w modelu za 6 stówek.... ktoś zaczął tak już trza go "kopać". Nie padnie na pomost na dachu, czy stopień, albo coś na wózku. Często jest to reflektor :) Chyba pokłosie siódemki PIKO.

A kolega w sumie słusznie zauważył...
Inna zaś zupełnie sprawa, że ta cała pisanina jest i tak nic nie warta, więc i po co się jakoś tym szczególnie podniecać? Dla losów świata nie ma to żadnego znaczenia.
 
Ostatnio edytowane:

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Apeluję :
Dość bicia piany i krytykanctwa !
Bez przesady... gdyby nie ocean krytyki w kwestii reflektorów PKP dziś nie byłoby tak fajnych modeli ET22, czy SU45. Oj, ależ niektórzy zarobili na przeróbkach tego brzydactwa! :eek: I super, bo sam dałem 4 modele do zrobienia. Więc, jak coś mi się nie podoba w modelu, to proszę o wybaczenie... będę to pisał. Nie złośliwie, nie dla przekory, czy bicia piany, ale da rozrywki, chęci zwrócenia uwagi, może poprawy kolejnych egzemplarzy itd. Tylko dyskusja może spowodować wyciągnięcie konstruktywnych wniosków. Zresztą zapomniałeś o jednym szczególe. Firma Piko robi to dla... uwaga! werbel! DLA KASY! o_O Robi tyle modeli nie dla biednych Polaczków, co to nie mają czym jeździć po dywanie, a widzi chłonny rynek. Dlatego powstaję nowe malowania już wypuszczonych modeli i powstają nowe modele. I będą powstawać, bo co mnie zresztą bardzo cieszy :cool:
Miłego dnia! (y)
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
A ja tam jestem ciekaw czy z zakładów Piko wyjdzie a raczej wyjedzie ,taka piękna zielona kołomna z początków eksploatacji.
Zdjęcie pochodzi z: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php a autorem jest niejaki Centrax.
I jeszcze jedno mnie ciekawi czy w modelu 1240 i następnych wyposażonych w dekoder dźwiękowy zostanie odtworzony oryginalny dźwięk dwunastocylindrowego czterosuwowego silnika 12czN26/26.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ale gdzie tu jest lokomotywa z początków eksploatacji? Maszyna wyprodukowana w 1979 roku, a zdjęcie jest z 2008, po przebudowach, co widać choćby na dachu (o reflektorach nie wspominając). A modele ST44 z początków eksploatacji wydało już dawno Roco.
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
Ale gdzie tu jest lokomotywa z początków eksploatacji? Maszyna wyprodukowana w 1979 roku, a zdjęcie jest z 2008, po przebudowach, co widać choćby na dachu (o reflektorach nie wspominając). A modele ST44 z początków eksploatacji wydało już dawno Roco.
Z początków eksploatacji ST44-12xx po modernizacji,przecież napisałem na początku mojej wypowiedzi że chodzi o kołomnę czyli maszynę po modernizacji a nie o starego dwusuwa.
Choć faktycznie mogłem napisać nieco mylnie z uwagi na jednego producenta obu silników.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Nie każdy musi wiedzieć, co to jest "kołomna", więc dobrze byłoby wyrażać się na tyle jasno, żeby każdy, kto to przeczyta, zrozumiał o co chodzi. Ale ja jestem starej daty i pewnie dlatego cenię sobie jasność i kompletność wypowiedzi, zwłaszcza publicznej. ;) Może to i nudne dla niektórych, ale raczej się nie zmienię.
 

Podobne wątki