• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
Krótki film pokazujący ST44-613 z fabrycznym dekoderem. Jak narazie zero problemów z jazdą na Roco rozjazdach:

Dźwięk podczas startu:
 

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
Doszła i moja z oryginalnym dźwiękiem. Model robi naprawdę dobre wrażenie.
Jazda bez zarzutu, ale dźwięk fatalny.
Jest możliwość wydania normalnych dźwięków przez któregoś z kolegów zajmujących się tym ( oczywiście odpłatnie), czy zostaje tylko wymiana całego dekodera?
 

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
Nie mogę doczekać się normalnych dźwięków w mojej ST 44
To co dało Piko to jakaś porażka. Do moja druga loko z fabrycznym dźwiękiem. Pierwsza była Roco i tam jest ok. Tu ileś nikomu niepotrzebnych odgłosów. Tak jak koledzy pisali wcześniej chyba tylko po to aby zapełnić wszystkie 28 funkcji
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Nie mogę doczekać się normalnych dźwięków w mojej ST 44
To co dało Piko to jakaś porażka. Do moja druga loko z fabrycznym dźwiękiem. Pierwsza była Roco i tam jest ok. Tu ileś nikomu niepotrzebnych odgłosów. Tak jak koledzy pisali wcześniej chyba tylko po to aby zapełnić wszystkie 28 funkcji
To jeszcze chwilkę cierpliwości, No i odsyłam na 10 i 11 str tego wątku
 
Ostatnio edytowane:

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
Czekam na odpowiedź od Elvisa. Kontaktowałem się z karol@mar w sprawie wgrania normalnych dźwięków do fabrycznego dekodera ale nie ma jeszcze takich możliwości.
Jeszcze wyjdzie na to że będę musiał kupić inny dekoder jeśli tego fabrycznego nikt nie ogarnie.
Swoją drogą brak możliwości wyłączenia tylnych świateł "dobrze" świadczy o osobie która opracowywała konfigurację.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Dotarł i do mnie ST44 i ...no i... no i brakuje mi w nim wkładu w reflektorze, ktoś w pikolo ich nie wsadził :( , lok poszedł do reklamacji.


6.jpg
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Czekam na odpowiedź od Elvisa. Kontaktowałem się z karol@mar w sprawie wgrania normalnych dźwięków do fabrycznego dekodera ale nie ma jeszcze takich możliwości.
Jeszcze wyjdzie na to że będę musiał kupić inny dekoder jeśli tego fabrycznego nikt nie ogarnie.
Elwis ma moje dźwięki, bedą dostępne za friko
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Oczywiście, model jest prosto ze sklepu od Karola, nr Ci teraz nie podam bo nie ma mnie w domu. Tak to wygląda - lewy reflektor , brak wkładu.
Dzięki. Cóż... każdemu się zdarza. Jedyne rozwiązanie aby się przed tym ustrzec to sprawdzać model przed wysyłką - w fabryce to pewnie "niemożliwe" (nieopłacalne), a w sklepie... Karol mimo pomocy niestety się nie rozdwoi - mimo to i tak podziwiam "ogarnięcie" sklepu prowadzonego z takim rozmachem!
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Dzięki. Cóż... każdemu się zdarza. Jedyne rozwiązanie aby się przed tym ustrzec to sprawdzać model przed wysyłką - w fabryce to pewnie "niemożliwe" (nieopłacalne), a w sklepie... Karol mimo pomocy niestety się nie rozdwoi - mimo to i tak podziwiam "ogarnięcie" sklepu prowadzonego z takim rozmachem!

To się zdarza nagminnie np przy ET22 często nie ma bocznych szybek lub też latają luzem po pudełku ( jak jest w pudełku to jeszcze ok ), zdarzało mi się dostawać SU45 z wypadniętymi czołowymi szybami, a ostatnio miałem kilka szt SM42, w których z wózków wyciekał smar niczym olej.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
A nie masz też na tym poziomie do nadchodzącego cztero-suwa ?
Nie udaje mi się uruchomić drugiego komputera. czterosuw oczywiście też jest, sm42 i wiele innych dźwięków do wykorzystania jako sample. Trąby, styczniki, wentylatory oporów przytrzymane do 400A na zahamowanym składzie, przetwornice, pełna sekwencja WSZYSTKICH dźwięków do ET21 którą wielokrotnie miałem możliwość prowadzić pociągi i wiele innych. Ogarnę to wszystko, czasu mi w życiu brakuje. Na razie czekamy ,a Corwina bo dostał ode mnie oryginalny plik dwusuwa
 

Podobne wątki