• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
A ten dźwięk, który można było usłyszeć w ostatnich latach w ST44 Roco czyjego jest autorstwa?

W uzupełnieniu pytania....na stronie ZIMO są podane da schematy autorstwa Elvisa. Elvis, czy tylko tymi dwoma schematami dysponujesz (i to ten obecnie jest dostępny z lokomotywami w ŚM Rybnik ) czy może masz coś nowszego, jakieś nowe opracowanie?
 
Ostatnio edytowane:

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Chcę nabyć w drodze kupna kompletną, udźwiękowioną i gotową do jazdy ST44.
Z którym dekoderem w komplecie najlepiej kupić:
1) PIKO
2)ESU
3)ZIMO ?
Ceny kompletów we wszystkich 3 wersjach są porównywalne.
U @karol_mar masz wszystkie 3 do wyboru - napisz do niego to Ci doradzi najlepszy - bo wszystkie ma na bieżąco w swojej ofercie.
 
Reakcje
6 2 2
Mam oryginalny z dźwiękiem PIKO. Dla mnie ten model nie dorównuje ROCO. Światła to dziurki wysikane w śniegu.
Krótkie jak pozycyjne w maluchu. Długie to dopiero krótkie. Dźwięki słabe, plastikowe.
Ci którzy nie kupili niech nie żałują.
Kupować tylko analoga. Dźwięki brać od ZIMO ze starych Gagarinów od Elvisa lub Karola. Głośnik prawdopodobnie też do wymiany.
I najważniejsze reflektory do wyrzucenia na dzień dobry.
Żeby nie było, że jestem z ROCO to BYK jest OK !
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
A ten dźwięk, który można było usłyszeć w ostatnich latach w ST44 Roco czyjego jest autorstwa?

W uzupełnieniu pytania....na stronie ZIMO są podane da schematy autorstwa Elvisa. Elvis, czy tylko tymi dwoma schematami dysponujesz (i to ten obecnie jest dostępny z lokomotywami w ŚM Rybnik ) czy może masz coś nowszego, jakieś nowe opracowanie?
Odpowiesz Elvis?;)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Schematów dźwiękowych dla dekoderów Zimo mam 4. Dwa To produkcja Zimo, oraz dwa, które nagrywał kiedyś Tomek05 na LHS'ie. A wiadomo, że szerokość zestawów kołowych nie ma wpływu na dźwięk. Jest jeszcze 5-ty, ale to na Gagariny po dużej modernizacji z silnikiem Caterpillar.
A odpowiadając na pytanie, w ostatnich modelach ST44 od Roco był stosowany jeszcze inny schemat dźwiękowy który wykonał niejaki Matthias Henning.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Dzięki za info. A wśród tych dźwięków jesteś w stanie wskazać ten najlepszy?
Drugie pytanie. Czy one są nagrywane w trakcie jakiejś profesjonalnej sesji czy z YT?
Wiem że jestem irytujący ale kilka słów to kosztuje więc chciałbym takie rzeczy wiedzieć ;)
 
Reakcje
69 0 0
Ja to widzę zupełnie inaczej.

Choć starałem się być obiektywny, moja ocena dekodera dźwiękowego oraz jego funkcji może być uważana przez Was jako subiektywna i możecie się z nią nie zgadzać.

F1 - Załączanie dźwięku. Głośny, czysty, ale moim skromnym zdaniem to nie jest praca silnika od dwusuwowego Gagarina, które były stosowane do 2007 roku.
Także dla moich uszu dźwięk ST44- 613 Piko coś nie za bardzo brzmi jak klasyczny dwusuw Gagarnia :-(
Dla porównania puściłem ST44 -686, made by Dracula, który ma bardziej zbliżony dźwięk to tego co pamiętam z rzeczywistości mimo, starszej już technologii dekodera ESU 3.5.

Ciekawe jak Wasze wrażenia ?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Dzięki za info. A wśród tych dźwięków jesteś w stanie wskazać ten najlepszy?
Drugie pytanie. Czy one są nagrywane w trakcie jakiejś profesjonalnej sesji czy z YT?
Wiem że jestem irytujący ale kilka słów to kosztuje więc chciałbym takie rzeczy wiedzieć ;)
Nagrywane w czasie sesji nagraniowej, żadne YT.
Na YT tylko prezentacja
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
A odpowiadając na pytanie, w ostatnich modelach ST44 od Roco był stosowany jeszcze inny schemat dźwiękowy który wykonał niejaki Matthias Henning.
Słyszałem wiele pozytywnych opinii o schematach dźwiękowych przygotowywanych przez Henning'a. Leszku, czy masz próbkę schematu dźwiękowego do "Gagarina" autorstwa Henning'a? Czy oferujesz wgrywanie do dekodera dźwiękowego również tego schematu? Co o nim sądzisz?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Zależy co oznacza dla Ciebie najlepszy ? Według mnie ważniejsze jest zaprogramowanie dekodera przez osobę o odpowiedniej wiedzy. Ja mam ESU od Karola i jestem bardzo zadowolony. W EU07 Schleisenmodel mam ESU od Elwisa i też jestem zadowolony . Polecam porozmawiać z którymś z tych Panów
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Wczoraj byłem u Elvisa z moim ST44, którego specjalnie zamówiłem bez dźwięku gdyż założenie było takie, by lokomotywa trafiła właśnie do niego jak wszystkie moje pozostałe. Wszystko na poczekaniu i bez problemów. Lokomotywa pięknie się porusza i wydaje również bardzo ładne dźwięki. Profesjonalna robota, jeszcze raz dzięki @Elvis
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Schematów dźwiękowych dla dekoderów Zimo mam 4. Dwa To produkcja Zimo, oraz dwa, które nagrywał kiedyś Tomek05 na LHS'ie. A wiadomo, że szerokość zestawów kołowych nie ma wpływu na dźwięk. Jest jeszcze 5-ty, ale to na Gagariny po dużej modernizacji z silnikiem Caterpillar.
A odpowiadając na pytanie, w ostatnich modelach ST44 od Roco był stosowany jeszcze inny schemat dźwiękowy który wykonał niejaki Matthias Henning.
Te z LHS Leszku są moje... uściślając, nagrane na moim sprzęcie przeze mnie. Tomek był gościnnie. Jak coś to mogę udostępnić oryginalne nagrania w formacie wave
 

Podobne wątki