• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
One są wg stanu kilkanaście lat po wyprodukowaniu.
Ale gdzieś to jest napisane, że one odwzorowują realne lokomotywy kilkanaście lat pracujące na torach? Pytam, bo nie znalazłem w instrukcjach dołączonych do lokomotyw takich informacji. Po czym można poznać, że model lokomotywy odwzorowuje kilkunastoletnią lokomotywę, jak nie ma daty napraw rewizyjnych?
 

MaDzik

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
SP45-127 została wyprodukowana w 1974 r., SP45-204 wyjechała z zakładów HCP rok później, natomiast żółte czoła pojawiły się na lokomotywach dopiero pod koniec lat 80. To mniej więcej 15 lat różnicy, stąd nie ma szans żeby pojazdy te nie przeszły przez tak długi okres żadnej rewizji.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
SP45-127 została wyprodukowana w 1974 r., SP45-204 wyjechała z zakładów HCP rok później, natomiast żółte czoła pojawiły się na lokomotywach dopiero pod koniec lat 80. To mniej więcej 15 lat różnicy, stąd nie ma szans żeby pojazdy te nie przeszły przez tak długi okres żadnej rewizji.
A widzisz. Tego nie wiedziałem. Dzięki za informację. (y)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Czy ktoś mógłby podjąć się wyjaśnienia z jakiego powodu SP45-204 i SP45-127 nie mają żadnych dat rewizji?
Nie wiem jak SP45-127, ale SP45-204 chyba nie miała naniesionej ostatniej daty naprawy okresowej.

- autor: Ryszard Boduszek - @Rysiek
- opis: 4 lutego 1992 r. - SP45-204 na terenie lokomotywowni Bydgoszcz Główna.
- źródło: piko-shop.de

1992.02.04. - lokomotywownia Bydgoszcz Główna - SP45-204.jpg
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
m_zntk - czoło było lekko gaszone patyną, ale na tym ujęciu na makiecie sztuczne światło zniweczyło efekt...
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Nie wiem czy nie lepiej by wyglądało bez tych "kółek"...
Oczywiście, że lepiej by wyglądało bez tych "maskownic". Ten temat był już poruszany. Nie mniej tak właśnie te modele były produkowane od 2012 roku.
chyba lepiej byłoby wkleić krążek / soczewkę przezierną, ale załamującą światło, ewentualnie zmatowioną, żeby tę diodę przykryć...
Wystarczyłaby taka "szklana" kulka jaką od kilku lat stosuje w wymienianych przez siebie reflektorach Kamil z ZNTK Rybnik, ale wówczas w 2012 roku producent EFC-Loko zdecydował się na takie dosyć dziwne rozwiązanie. Moim zdaniem lepiej by było nawet po prostu z "gołą" diodą, aniżeli z tą "maskownicą"...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Czy ktoś mógłby podjąć się wyjaśnienia z jakiego powodu SP45-204 i SP45-127 nie mają żadnych dat rewizji?

Jako zbieracz taboru z lat ok. 1980-1992 kupiłem SP45-127, ponieważ jest to jedyna przedstawicielka tej serii z gładkimi ścianami, pasująca do wymienionego okresu.
Mnie by bardziej zainteresowało jakiekolwiek zdjęcie z okresu służby w lok. Lublin. Zdjęcia, które tu były już prezentowane pokazują pewne nieścisłości w malowaniu modelu. Np tło napisu serii na czole na tych zdjęciach jest ceglaste, zaś na modelu zielone. Biały prostokąt z nazwą przydziału na zdjęciach jest w innym miejscu. Także gdyby wypłynęło zdjęcie z tą lokomotywą to było by ciekawe. A w ogóle to PIKO nie robi (szczegóły malowania i oznaczeń) modeli także rzucając okiem na zdjęcia? To może jednak istnieje fotka (jak SU46-039) w takim malowaniu SP45-127 w jakim wykonano to w modelu....
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W zakupionym ostatnio SP45-127 szyby przednie z jednej strony latały w pudełku luzem. Koledzy się orientują, czy PIKO montuje to "na wcisk" czy jest to klejone do obudowy?
 

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Miałem tak z SP45-082. Specjalnie kupiłem ją żebym sobie sam wkleił te szybki, a przy okazji trochę taniej. Na szczęście szybki już były w Drimie. Ja ich wyręczyłem.
Doszedłem do wniosku, że są tylko wciskane. W byczku te boczne też wypadały dopóki ich nie wkleiłem.
 

Podobne wątki