• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Jeśli masz multimetr taki nawet najtańszy z marketu za 20 zł. To warto by pomierzyc wartości prądu jaki pobiera lokomotywa w czasie jazdy i zwrócić uwagę czy prąd nie wzrasta w chwili kiedy lokomotywa samowolnie zwalnia. Trzeba to robić na zakresie pomiarowym do 10A. Ja takie zjawisko miałem przy moich pierwszych SM42 i SP42. Wymiana szczotek rozwiazala problem. Prawdopodobnie miękkie szczotki się ścierają i pył zakleja szczeliny dzialek komutatora. W pewnym momencie nastepuje przepływ prądu przez warstwę pyłu węglowego w szczelinach a nie przez uzwojenia wirnika. Płynie wtedy prad o dużej wartości i wypala nagromadzony pył ze szczotek. Wtedy wszystko wraca do "normy".
Dzięki, wezmę pod uwagę twoją informację.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Czy ktoś ma informacje czy PIKO przewiduje jakiekolwiek lokomotywy tego typu z przydziałem dolnośląskim bądź opolskim. Z tego co kojarzę jedyne co się "nadaje" z dotyczących wypuszczonych to nr 165 kiedy była w delegacji na ziemiach odzyskanych
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
802 0 0
Kto się podejmuje popełnić taką konwersję jak na załączonym obrazku?

Ja się podjąłem, długo leżała lokomotywa, aż się doczekała.
I wszyszedł "zajebisty" model.
Pełne, oświetlone kabiny, oświetlone pulpity. Pełne E1.
Do obejrzenia w Sosnowcu na festiwalu.
Dla porównania sama loko, ale jest pełny skład pociągu jak z fotki.
Dzięki luc1979 za podsunięcie pomysłu.

model i oryginał 2.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Mistrzowska robota ... Brawo!
Ciekawi mnie ile @DJs poświęcił czasu (roboczo-godzin) na taką - niebanalną - waloryzację?
 
Ostatnio edytowane:

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10

Podobne wątki