• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
#1
Witam
Dane lokomotyw SP/SU45:


96300

Lokomotywa spalinowa
pasażerska, typ 301Db,
SP45-204
PKP, epoka Va
PDOKP GDAŃSK
MT. BYDGOSZCZ


96301

Lokomotywa spalinowa
uniwersalna, typ 301Db,
SU45-100
PKP Intercity, epoka VIa
PESA Bydgoszcz S.A.
Napr. rew. 31.03.2008


96302

Lokomotywa spalinowa
uniwersalna, typ 301Db,
SU45-079
Przewozy Regionalne, epoka VIa
Zakład Przewozów Regionalnych
POZNAŃ
PR Gdynia
Napr. rew.
17.06.09

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#5
Na Fejsbuku Piko Polska tajemniczy dystrybutor ujawnił iż pierwszej SU/SP45 spodziewajmy się w połowie lutego gdy dotrze kontener. Więc jak nie będzie sztormów i kontenera nie zmyje jest to realny termin.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#7
Czy ja dobrze widzę w instrukcji SU45?
W raz z KKK bedzie wychylany cały zgarniacz, a nie samo gniazdo jak w Gagarze Gutzolda?
No, bez jaj....:(
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#11
Elektronika wygląda na identyczną jak w EU07. Jest też dekoder dźwiękowy, ciekawe, czy nagrali dźwięki prawdziwej SU45, czy będzie jakiś BR218 z polskimi trąbkami ?

http://www.piko-shop.de/index.php?v...=en&suchtext=56361&b_warengruppe_id=0&x=0&y=0
Optymalizacja kosztów to normalne, pytanie czy rzeczywiście te dźwięki będą oryginalne czy tylko podobne można zadać Panu z Piko Polska. Mnie interesuje czy model będzie miał tak udane właściwości jezdne jak siódemki od Piko :)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#12
Optymalizacja kosztów to normalne, pytanie czy rzeczywiście te dźwięki będą oryginalne czy tylko podobne można zadać Panu z Piko Polska. Mnie interesuje czy model będzie miał tak udane właściwości jezdne jak siódemki od Piko :)
Myślę, że ukłąd napędowy będzie bardzo zbliżony, chociaż podobno ma być silnik 5-biegunowy, ale to jeszcze nie potwierdzona informacja.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#13
Wydzieliłem dyskusję do nowego wątku.

Myślę, że ukłąd napędowy będzie bardzo zbliżony, chociaż podobno ma być silnik 5-biegunowy, ale to jeszcze nie potwierdzona informacja.
W EU07 mimo że silnik jest 3-biegunowy, to według mnie pracuje rewelacyjnie. Ale miła wiadomość jeśli będzie jeszcze lepszy.

Czy ja dobrze widzę w instrukcji SU45?
W raz z KKK bedzie wychylany cały zgarniacz, a nie samo gniazdo jak w Gagarze Gutzolda?
No, bez jaj....:(
Może będzie podobnie jak z BR 118?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#20
Dopiero teraz mam chwilę bacznie przyjrzeć się instrukcji.
Zauważcie, że osłony (kratki) wentylatorów będą osobnym elementem - na pewno doda to sporego efektu przestrzenności w porównaniu do SM42.
Trąbki z tego co widzę będą jakości tych z EU07 - szkoda...
Zastanawiam się, czy płytka do oświetlenia lokomotywy będzie kompatybilna z EU07. Jeśli tak, ułatwiłoby to znacznie przerabianie reflektorów EU07.
W tej płytce wyraźnie oddzielone są światła białe od czerwonych.
Na rysunku jest ciekawy błąd :) sprzęg modelarski na wizualizacji wpinany jest odwrotnie :)
Jak patrzę na model z instrukcji, to prezentuje się naprawdę świetnie.
 

Podobne wątki