• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

J1974H0

Znany użytkownik
Czy ktoś mógłby podjąć się wyjaśnienia z jakiego powodu SP45-204 i SP45-127 nie mają żadnych dat rewizji?

Jako zbieracz taboru z lat ok. 1980-1992 kupiłem SP45-127, ponieważ jest to jedyna przedstawicielka tej serii z gładkimi ścianami, pasująca do wymienionego okresu.
Mnie by bardziej zainteresowało jakiekolwiek zdjęcie z okresu służby w lok. Lublin. Zdjęcia, które tu były już prezentowane pokazują pewne nieścisłości w malowaniu modelu. Np tło napisu serii na czole na tych zdjęciach jest ceglaste, zaś na modelu zielone. Biały prostokąt z nazwą przydziału na zdjęciach jest w innym miejscu. Także gdyby wypłynęło zdjęcie z tą lokomotywą to było by ciekawe. A w ogóle to PIKO nie robi (szczegóły malowania i oznaczeń) modeli także rzucając okiem na zdjęcia? To może jednak istnieje fotka (jak SU46-039) w takim malowaniu SP45-127 w jakim wykonano to w modelu....

MIKOT 1

Aktywny użytkownik
Miałem tak z SP45-082. Specjalnie kupiłem ją żebym sobie sam wkleił te szybki, a przy okazji trochę taniej. Na szczęście szybki już były w Drimie. Ja ich wyręczyłem.
Doszedłem do wniosku, że są tylko wciskane. W byczku te boczne też wypadały dopóki ich nie wkleiłem.

MIKOT 1

Aktywny użytkownik
Nie, kupiłem "uszkodzony" model. Powiedzieli mi, że nie ma szybek, a oni nie mieli czasu ich wkleić i leżał tam miesiąc.
W końcu postanowiłem kupić tą lokomotywę i pomyślałem, że kupię tą "uszkodzoną" i obniżą mi trochę cenę. Szybki były, ale "luzem". Wkleiłem je sobie sam, a ich wyręczyłem z roboty.