• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#61
Co nie zmienia faktu, że na zelektryfikowanym odcinku Bydgoszcz - Toruń kursował jak pospieszny. Ale taka była kiedyś polityka PKP, że ciężkie, dalekobieżne pociągi w środku nocy zatrzymywały się w takich metropoliach jak Obrowo, Koziołek, Koziebrody czy Baboszewo - to akurat przykładowe miejscowości leżące na trasie omawianego pociągu. Ale podobnie kursowały nocne pociągi np. z Gdyni do Łodzi Kaliskiej albo z Gdyni do Katowic, a na całej sieci było ich mnóstwo.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#62
Co nie zmienia faktu, że na zelektryfikowanym odcinku Bydgoszcz - Toruń kursował jak pospieszny. Ale taka była kiedyś polityka PKP, że ciężkie, dalekobieżne pociągi w środku nocy zatrzymywały się w takich metropoliach jak Obrowo, Koziołek, Koziebrody czy Baboszewo - to akurat przykładowe miejscowości leżące na trasie omawianego pociągu. Ale podobnie kursowały nocne pociągi np. z Gdyni do Łodzi Kaliskiej albo z Gdyni do Katowic, a na całej sieci było ich mnóstwo.
Zapewniano nocną komunikację lokalną ,wydłużano czas jazdy by pociąg do celu dotarł na rano i pewnie też by pracowników PKP dowozily do domu o dziwnych porach.W końcu były to z reguły osobowe przyśpieszone
 

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#63
Czy wiadomo jakiego rozmiaru głośniczek okrągły : 23mm czy 28mm jest planowany do SU45 PIKO - jakoś z instrukcji nie mogę się doczytać albo żle szukam.
 
Reakcje
4 2 0
#66
Na odcinku Nasielsk - Toruń zatrzymywał się na każdym przystanku.
A nie prawda. To był pociąg przyspieszony i pomimo tego, że zatrzymywał się na większości- to nie nie na wszystkich stacjach:


A tak na marginesie to mój pierwszy post. Pochodzę z Lipna, więc linia kolejowa nr 27 to część mojego życia. Musiałem się zarejestrować i zareagować :) Ponadto od półtora roku tworzę sobie makietę kolejową inspirowaną LK 27 na przełomie lat 1980 i 1990 :)

Pozdrawiam wszystkich modelarzy!
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#67
Zatrzymywał się na wszystkich stacjach pomiędzy Nasielskiem, a Sierpcem. Niestety nie wiem w którym rj to było ale raczej końcówka lat 80-tych.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
#68
A nie prawda. To był pociąg przyspieszony i pomimo tego, że zatrzymywał się na większości- to nie nie na wszystkich stacjach:
A tak na marginesie to mój pierwszy post. Pochodzę z Lipna, więc linia kolejowa nr 27 to część mojego życia. Musiałem się zarejestrować i zareagować :) Ponadto od półtora roku tworzę sobie makietę kolejową inspirowaną LK 27 na przełomie lat 1980 i 1990 :)

Pozdrawiam wszystkich modelarzy!
To może jakaś relacja z budowy makiety?
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#70
Wracając do SU45-165, to czy jest jakiś przeciek jaką datę rewizji ma posiadać ta lokomotywa? Od przeróbki na SU45 w 1995 roku, do zawieszenia przewozów na liniach 35 i 36 w 2001 roku stacjonowała w Ostrołęce, prowadząc pociągi do Olsztyna i Białegostoku, już z naniesionym zapewne przydziałem do ZT w Białymstoku, pod który podlegała do końca szopa w Ostrołęce, co potwierdzają zdjęcia w internecie. Ciekawe czy na modelu będzie na pewno naniesiony przydział Białostocki, choć ciekawiej było by wypuścić model po modernizacji z SP na SU z roku 1995 z napisem DOKP Centralna, MD Ostrołęka, do tej pory nie ukazał się żaden model z przydziałem w tych okolicach, który podejrzewam miał by wzięcie, a i tak SU45-100 wyjdzie z przydziałem Białostockim, ku uciesze Podlasia, więc jest tu okazja do wykorzystania tej sytuacji. W mojej ocenie będzie to chyba najciekawsza wersja malowania tych lokomotyw tj. z mniejszym żółtym śliniakiem na czole i pomarańczową czołownicą.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#77
No właśnie aż się zdziwiłem. Kurca fix... Jakby człowiek zbierał tą epokę to już mógłby sobie zrobić nowe malowanko cargo.
A tak to dalej pozostaje czekać i mieć nadzieję że kiedyś zrobią taką SU/SP45 albo SMkę
 

Podobne wątki