• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
Czy ktoś wie czy model Piko EU07-323 będzie miał wznowienie .Na stronie Piko widnieje informacja że model niedostępny ,ale przy ostatnich wydaniach dość często Piko mialo opóźnienia , a modele były wydawane i wysyłane do sklepów jakby w 2 ratach .
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
Widnieje jako dostępny w rybnickim sklepie.
Mi nie chodzi o dystrybucję modelu a o producenta .
Dokładniej - czy Piko wyprodukowało już całą założoną ilość modeli siódemki ICC i rozesłała do sklepów i model już nie będzie dostępny ? Czy ze względu na opóźnienia Piko produkuje drugą partię modelu i po wyprodukowaniu roześle po go sklepach ( bo to ostatnio często sie zdarza )
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Mam taki mały problem z EU07-323 Piko z dekoder em ESU LokPilot 4. Otóż od samego początku nie rusza płynnie od najmniejszej prędkości, takiej, że ledwo jedzie. Jak tylko ruszę pokrętłem prędkości od zera to od razu jedzie jak by minimalna ustawiona była w CV2 na 10. Gdy powolutku przekręcam pokrętło, czyli przyspieszam, lok zwalnia a dalsze przekręcenie rozpędza już prawidłowo. Póki lokomotywa stoi na półce to mi to nie przeszkadza ale jak tylko zbuduje skład to szarpnięcie wagonami przy ruszaniu jest upierdliwe. Przywróciłem ustawienia fabryczne dekodera i poustawiłem CV i ciągle tak samo. Nadmienię, że ten sam dekoder był wcześniej w ST44 Piko i tam wszystko było ok, lokomotywa toczyła powolutku i rozpędzał płynnie a EU07 tak nie chce. Na filmikach na YT widziałem, że potrafi jeździć ledwo się tocząc. CV 2 i 3 mam ustawione na 1. Macie pomysł co to może być? I jak to ustawić?
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Już kombinowałem. Robiłem kroki co 10 aż do 100 i nic. Problem jest z prędkością minimalną, z ruszaniem od zera. Rusza od razu z większą lekko prędkością, potem lekko zwalnia a później przyspiesza już normalnie. Z ruszaniem jest kłopot bo jest lekkie szarpnięcie. ST44 z tymi samymi ustawieniami na tym samym dekoderze rusza prawidłowo od ledwo co toczenia się że to tak nazwę.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Czyli 3 punktowa krzywa przyspieszania - CV2 vmin, CV5 vmax, CV6 prędkość w połowie krzywej - powinna być między CV2 i CV5.
 
Reakcje
11 1 0
Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę wadę samego silnika.Sam posiadam jedną eu07 która jeździ co prawda ale silnik nawet w analogu potrafi niespodziewanie lekko przyspieszyć lub zwolnić,zwłaszcza przy ruszaniu i jak jest zimny
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Niestety nie posiadam zasilacza by sprawdzić ją w analogu ale jeśli ustawienia nic nie pomogą, pobawię się jeszcze dzisiaj, to podejdę do sklepu i poproszę o sprawdzenie. Jeśli okaże się, że to wada silnika to skorzystam z procedury gwarancyjnej. Można jeszcze spróbować przełożyc dekoder dźwięku z Gagarina na próbę. Póki lok stoi na półce to w niczym nie przeszkadza ale buduje skład TLK, jest już 7 wagonów, i szarpanie przy ruszaniu wkurza.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Może się nie znam, ale mam testowy zasilacz, starszy od węgla typu F2 z dawnego NRD. Taki, brązowy, mały - nie wiem czy ktoś pamięta. I nz tym zasilaczu ćwiczę wszystkie modele lokomotyw - Piko, Roco - i nie miałem do tej pory żadnych problemów typu szarpanie, brak płynności jazdy. Wspomniana moja EU07-161 - nic nie wyczynia. Dla informacji - owal testowy Roco Geoline, łuk R3.
 

Podobne wątki