• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 3 4
Pytanie do specjalistów od elektroniki i znawców EU/EP. Mam EU07-348, EU06-10, a teraz EU07-342. Lokomotywy jeżdżą u mnie w analogu na FZ1 i dwie pierwsze jeżdżą super. Ruszają genialnie, jak prawdziwe-płynnie,bez szarpnieć. Z EU07 IC jest troszkę inaczej, zauważyłem że zareaguje na niższe napięcie i może przez to szarpie przy starcie pracując w początkowym zakresie pracy trafo. Przy bardzo wolnej jeździe świecą się bardziej czerwone światła niż białe. Miałem do testowania drugi model IC. Druga rusza płynniej ale to i tak jest nieporównywalne z EU06. Ponadto stawiając EU07 i EU06 na jednym torze i powoli włączając napiecie to EU07 rusza dużo szybciej niż EU06. Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem, czy może PIKO zmieniło coś w płytce elektronicznej? Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo.
 
Reakcje
45 1 5
OP
OP
B

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Witam
Skontaktowałem się z Zarządcą strony i niestety dzisiaj mają zmianę lokalizacji serwerów.
Proszę spróbować jutro.
Przepraszam za kłopot i zapraszam w późniejszym terminie.
Pozdrawiam.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Jeśli chodzi o dekodery Zimo MX633P22 vs. ESU 54617, w moim odczuciu dekoder Zimo spisuje się lepiej.
Lokomotywa jeździ wolniej na niskich prędkościach oraz wydaje mi się, że płynniej.
Próbowałem poustawiać ESU na różne wartości CV, ale i tak Zimo było lepsze.
Dodatkowo ESU piszczy ciut głośniej.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Najlepszym sposobem na uregulowanie jazdy jest wpisanie do CV54 wartości zero. Następnie wyjście z programowania i wciśnięcie klawisza F1. Model ruszy z kopyta, pokona że dwa, 3 metry i jeździ jak ta lala. Należy pamiętać by tor na którym stoi model był dostatecznie długi, by dekoder mógł sobie dobrać odpowiednie parametry.
 

Podobne wątki