• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dzięki za sugestie :) sprawdziłem i o nic nie obcierają ale jednocześnie chcąc sprawdzić co dokładnie się dzieje wyciągnąłem je i ustaliłem ten dźwięk powoduje silniczek. Zauważyłem, że silniczek jest zbyt luźno osadzony i po usztywnieniu go lokomotywa stała się bardziej cichsza.

Moja pierwsza poważniejsza rozbiórka modelu zakończona ostatecznym sukcesem w postaci ponownego złożenia w całość ;) Bezcenna nauka na przyszłość :)
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem EU06 od PIKO. Po postawieniu na tor i jeździe próbnej, zauważyłem,że z jednej strony na tylnych światłach widać przebicie na górnym reflektorze. Czy to normalny stan? Jak można to wyeliminować?
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Odświeżam temat, ale chciałbym spytać - bo już widziałem przy ET41 na stronie PIKO, a teraz tu z EU07 - czy patent z opuszczaniem/podnoszeniem pantografu (serwonapęd) to jakaś opcja do dokupienia w tych lokomotywach czy to samoróbki (inicjatywy) pojedynczych modelarzy? :

 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jeśli chodzi o najnowszą siódemkę PIKO (342) w barwach IC - na tym ujęciu widać jeszcze taki mały szczegół, którego nie zauważyłem wcześniej - że na środkowej szybce czołowej zgodnie z tym co na oryginale nie zapomnieli o namalowanym numerze lokomotywy :)

Zdjęcie z profilu PIKO POLSKA (facebook):

342.jpg


342_org.jpg


Zdjęcie oryginału pochodzi ze strony http://swr.podkarpackakolej.net/kategoria/303E/2
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki