• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Ciekawy jestem czy w modelach Piko 303E (bo 4E wątpliwe) zostały uwzględnione wersje bez gniazda sterowania wielokrotnego.
W ŚK co prawda Pan Krzysztof Koj napisał, że zrezygnowano z modeli lokomotyw zmodernizowanych, ale nie jest określone o jakie modernizacje chodzi, czy numerację 1000 czy 1500.
Po cichu liczyłem na jakąś wersję Budynia :oops:
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
EU07-314 - to gdyńska maszyna, a EU07-345 - to białostocka jeśli się nie mylę. Gdyńską oczywiście z wielką radością przywitam w swojej szopie. Szkoda, że druga EU07 w "oleśnickim" malowaniu to nie któraś z Katowickich 315, 326 albo 327.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
EU07-314 - to gdyńska maszyna, a EU07-345 - to białostocka jeśli się nie mylę. Gdyńską oczywiście z wielką radością przywitam w swojej szopie. Szkoda, że druga EU07 w "oleśnickim" malowaniu to nie któraś z Katowickich 315, 326 albo 327.
No cóż, nie można mieć wszystkiego równocześnie. Lokomotywa EU07-345 z Zakładu Taboru w Białymstoku, dopasowana jest (przynajmniej na razie) do wagonów piętrowych typu Görlitz 88 ze st. mac. Czeremcha.
Jeśli natomiast chodzi o lokomotywę EU07-314, to wygląd modelu odpowiada stanowi tej lokomotywy z okresu 1998-2001, po naprawie rewizyjnej dokonanej przez ZNTK Lubań i model będzie nosił na sobie przydział do Zakładu Taboru w Olsztynie.
Rzeczywiście lokomotywa EU07-314 znalazła się (formalnie) na stanie Zakładu Taboru w Gdyni, ale do stycznia 2000 roku był na niej podany przydział olsztyński...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pochwalę się, że wczoraj kupiłem w sklepie "z półki" model EU07-171 Piko. Jest to mój pierwszy model "siódemki", bo w zasadzie czekam na wersję 4E w epoce IV, ale ten konkretny model od biedy może taki udawać - jak będzie kiedyś lepszy, to pewnie też kupię. Do tej pory widziałem modele tej lokomotywy tylko na zdjęciach i wystawach, ale teraz muszę stwierdzić, że wyrób Piko jest naprawdę warty swojej ceny. Oczywiście, zgadzam się z wieloma wyrażonymi tu opiniami, w tym krytycznymi (zwłaszcza, dotyczącymi reflektorów), ale w zasadzie nie mam poważniejszych uwag. Powiem tylko, że dwa-trzy lata temu wszyscy byśmy przebierali nogami, żeby tylko taki mieć. Gratulacje dla firmy SK Model i Piko! Teraz model czeka cyfryzacja i pewnie udźwiękowienie, ale to już inna sprawa.
 

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
178 2 0
Czyli oficjalnie nigdzie nie ma info o tym czy EU07 IC będzie od PIKO?
Do tej pory ukazało się 5 "siódemek" , zapowiedziano 5 kolejnych, czyli zagadką pozostaje 15 malowań.
Te niewiadome to:
EU06 - 1 szt.
EU07 (4E) - 5 szt.
EU07 (303E) - 4 szt.
EP07 (303E) - 3 szt.
EP08 - 2 szt.

Większe jest prawdopodobieństwo , że kolejną IC będzie EU ( 9 sztuk) niż EP (3 sztuki) ;)
 

Podobne wątki