• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
0 0 0
#41
Odniósł się jednak do innego...tego o sprzęgach...

Myślę że sam wie co napisał i nie potrzebuje adwokata;)

...ja też uwielbiam Piko...ale najbardziej to z DDR- z sentymentu...

A z nowego - którego znam całą ofertę...najbardziej lubię niektóre wagony towarowe - zwłaszcza te które dostały nagrody na wystawach...no i elektrowozy Classic są zacne...

I mam nadzieję że EU07 też będzie takim zacnym elokiem...tyle że w Classic go nie wydadzą...a to przekreśla szanse na tip-top i drewniane pudełka:niepewny:

Raczej będzie to expert na granicy z hobby - tak żeby do starterów pasował...w których czasem są fajne loki z experta...chociażby BR119

I jak pisałem - ja trzymam kciuki za startery z EU07...będą świetnym materiałem na prezent dla dzieciaków...żeby tradycja została przekazana...
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#42
Ech, Powinniśmy wykupić wszystkie nakłady EU07 od obu producentów, aby owo wąskie gardło ominąć i zapomnieć. Ja zrobię co w mojej mocy. Jednak teraz, kiedy widać, że staje przed sobą dwóch bardzo poważnych graczy oczekiwałbym, że przez szacunek dla pasji, którą obaj mają, zaczną ze sobą poważnie rozmawiać. Przecież wiadomo, że kontrakt z firmą PIKO obowiązuje i ta firma sobie poradzi. Ale nam, nabywcom chodzi o trud włożony przez zespół ludzi - współpracowników Pana Bynia - którzy jakimś cudem zachęcili PIKO do budowy dla nas lokomotyw. Nie chcę aby zbankrutowali. Tak jak pisałem, gdy wziąłem pierwszy raz do ręki Stonkę - mam ogromny szacunek dla firmy SK Model za to co dla nas robi. Ale teraz na rynku pojawiła się druga osoba, przed którą tak samo nisko schylam głowę.
Myślę, że pierwsze rozmowy między Twórcami polskich modeli mogły budzić wątpliwości dotyczące zaangażowania i zaufania. Być może szczerość była ograniczona tajemnicami handlowymi i zobowiązaniami względem PIKO? Teraz jednak sytuacja jest zupełnie inna. Kolega Żabkret pokazał, że Jego słowa warte są złota. Trzeba więc teraz współpracy, bo na konkurencję my - nabywcy jesteśmy chyba za słabi. I nie mówię o tym, abyśmy to my, nabywcy poznali plany produkcyjne - niech to będzie kolejna piękna niespodzianka. Tylko Wy Panowie ze sobą porozmawiajcie, bo nie godzi się aby Pasjonaci, którzy wkładają serce w budowę polskich modeli stali po przeciwnej stronie barykady!!
A i my Wam Panowie pomożemy - będziemy robić więcej modułów, będziemy je pokazywać na różnych spotkaniach, będziemy stawiać na nich Wasze Panowie modele i robić wszystko aby rozkochać jak najwięcej dzieciaków, a już one pociągną wszystko dalej.:)
Mój Ojciec powiadał, że Jego Ojciec powiadał (itd): "Lepszy najgorszy pokój niż najlepsza wojna"
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#45
mówisz jak Chamberlain po powrocie z Monachium w 1938...ze szczytu z zabojadami, Musolinim i kapralem :) tylko co potem było...
Ta cytowana przeze mnie "mądrość" życiowa, działa wtedy, kiedy spierają się ze sobą ludzie o wysokiej kulturze osobistej i morale. Opiera się na wzajemnym szacunku mimo odmiennego zdania. Chamberlain podejrzewam - jako Brytyjczyk - był po prostu gentlemanem. Liczył, że ludzie mają w sobie szacunek dla innych, może oceniał oponentów swoją miarą? Pomylił się. Tymczasem na naszym kolejowym podwórku nie mam wątpliwości, że po obu stronach barykady stoją ludzie o wysokim morale i kulturze osobistej.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#46
Ta cytowana przeze mnie "mądrość" życiowa, działa wtedy, kiedy spierają się ze sobą ludzie o wysokiej kulturze osobistej i morale. Opiera się na wzajemnym szacunku mimo odmiennego zdania. Chamberlain podejrzewam - jako Brytyjczyk - był po prostu gentlemanem. Liczył, że ludzie mają w sobie szacunek dla innych, może oceniał oponentów swoją miarą? Pomylił się. Tymczasem na naszym kolejowym podwórku nie mam wątpliwości, że po obu stronach barykady stoją ludzie o wysokim morale i kulturze osobistej.
Najlepszą pointą była dymisja Chamberlaina i powołanie Churchilla, gdzie powiedziano wprost że "na chama trzeba chama"
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#52
Wobec wszelkich oczekiwań co do malowań i numerów lokomotyw, proponuję,aby SK-Model tak jak przy stonkach przygotowało plany produkcyjne!
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#58
Piotr Pakuła napisał(a):
Jeśli model ma być oddany w ręce klienta we wrześniu- to na pewno plan już jest.
Na pewno niedługo się dowiemy wszystkiego - tak jak to było ze stonkami.
A może najpierw będzie artykuł w Świecie Kolei (tak chyba było ze stonkami i bipą).
A swoją drogą fajnie gdyby podobny artykuł ukazał się również o EU07 od Roberta.
Wysyp EU07 obu producentów już się zbliża, teraz nie ma co marudzić tylko odkładać kasę.
 

Podobne wątki