• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
0 0 0
#21
Ciągle nie widać dobrze detali...nie ma pośpiechu- wyjdzie model- będą super wyraźne zdjęcia

Tak na oko te wózki są trochę mniej wyraziste niż w mojej rocowskiej ze startera

Ale zdjęcia też akurat przy nich są ciemne i czerń zjada wszystko...po premierze będzie na pewno porównanie łeb w łeb podobne do :

Piko59740130004-5Roco132577-8_0741ADJ2_zps2f83cb03.jpg
Piko59740130004-5Roco132577-8_0736ADJ2_zps9d2b4968.jpg
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#22
Ciągle nie widać dobrze detali...nie ma pośpiechu- wyjdzie model- będą super wyraźne zdjęcia

Tak na oko te wózki są trochę mniej wyraziste niż w mojej rocowskiej ze startera

Ale zdjęcia też akurat przy nich są ciemne i czerń zjada wszystko...po premierze będzie na pewno porównanie łeb w łeb podobne do :

Zobacz załącznik 200200 Zobacz załącznik 200201
Fajne porównanie, tylko że dwóch różnych lokomotyw... swoją drogą ciekawi tylko kiedy PIKO zacznie korzystać z silników pięciopolowych... tak poza tym to roco chyba pomału zadyszki dostaje...
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
jest w tym pewna strategia-silnik 3 polowy tańszy, niższa cena modelu,dla mniej wymagjących, zresztą trochę racji w tym jest, po co wydawać x kasy dla lepiej wyglądających lusterek czy lepszej żaluzji pełen orgazm :D
Modele PIKO są skierowane dla tych dla których liczy się stosunek cena/jakość
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#25
jest w tym pewna strategia-silnik 3 polowy tańszy, niższa cena modelu,dla mniej wymagjących, zresztą trochę racji w tym jest, po co wydawać x kasy dla lepiej wyglądających lusterek czy lepszej żaluzji pełen orgazm :D
Modele PIKO są skierowane dla tych dla których liczy się stosunek cena/jakość
Stosunek cena/jakość nie oddaje ani jakości ani ceny, chyba że mówimy o czymś co jest kiepskiej jakości za wysoką cenę i na odwrót, modele EFC mają doskonałą proporcję ceny do jakości, podobnie jak i stonka PIKO, co nie znaczy że modele są porównywalnej jakości czy porównywalnej ceny, modele PIKO, przynajmniej w wersji ekspert skierowane są dla ludzi mniej wymagających od jakości, natomiast więcej od ceny, natomiast cena nie jest tutaj jedynym kryterium, bo taki wybierze model z serii hobby lub używany z alledrogo...
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
ale za niską (subiektywne) cenę można dostać model jakościowo średni bez filigranowych węży i innych-nie jeste wymagający, model ta jest dla ludzi mniej wymagających, za 800 ROCO może zrobić lepszy lok, choć to działa tak: PIKO złe>wybieram roco- roco zle>wybieram efc to kwestia kasy jaka chcemy wydac i czy to jest tyle warte
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#27
PIKO jak chce to potrafi dać dobry silnik (przykład Tp1 - tu silnik jest naprawdę dobry, a model nie kosztuje kroci (ok. 400 zł)... inna sprawa, że reszta wygląda słabniej, ale mówimy o silniku ;) )
 
Reakcje
0 0 0
#32
A krzywe barierki i trójpolowe silniczki za to w ekspercie...i tak można w kółko

Piko to średnia półka...i to się na razie nie zmieni
 
Reakcje
0 0 0
#34
Ze względu na cenę i sentyment wiele decyzji zakupowych jest na tak...

Ja uwielbiam stare Piko jako atrakcję do witryny...przy założeniu że kupujemy tabor z dawnych lat...oczywiście nie mamy KKK ani gniazd dekodera...ale ceny rewelacyjne a radość ze zdobycia egzemplarza "kolekcjonerskiego" z pełnym detalem- ogromna...
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#35
A krzywe barierki i trójpolowe silniczki za to w ekspercie...i tak można w kółko

Piko to średnia półka...i to się na razie nie zmieni
EFC to przecież zdecydowanie górna półka, a barierki też bywają krzywe.

Ze względu na cenę i sentyment wiele decyzji zakupowych jest na tak...

Ja uwielbiam stare Piko jako atrakcję do witryny...przy założeniu że kupujemy tabor z dawnych lat...oczywiście nie mamy KKK ani gniazd dekodera...ale ceny rewelacyjne a radość ze zdobycia egzemplarza "kolekcjonerskiego" z pełnym detalem- ogromna...
Myślę, że najwyższy czas przestać oszukiwać samego siebie.
W modelach Piko (ze średniej półki) mamy i KKK i gniazdo dekodera, i dobry detal (niestety !):).
Tak więc, bez przesady...
 
Ostatnio edytowane:

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Wszyscy narzekają na PIKO, a prawie każdy ma po minimum jednej stonce. To jak to jest ?
A nie jest to jedyny cenowo dostępny dla przeciętnego hobbysty model?
Stwierdzenie "Wszyscy narzekają na PIKO" chyba nie odpowiada prawdzie.

EFC to przecież zdecydowanie górna półka, a barierki też bywają krzywe.
Myślę, że najwyższy czas przestać oszukiwać samego siebie.
W modelach Piko (ze średniej półki) mamy i KKK i gniazdo dekodera, i dobry detal (niestety !):).
Tak więc, bez przesady...
Do wyglądu SM42 nie było wielu zastrzeżeń, narzekania dotyczyły napędu, źle dopasowanych przełożeń do zastosowanego silnika i problemów z dopasowaniem dekodera. Te tematy zostały pominięte przez Bynia, przynajmniej ja nie zauważyłem odpowiedzi.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#38
(...)narzekania dotyczyły napędu, źle dopasowanych przełożeń do zastosowanego silnika i problemów z dopasowaniem dekodera. Te tematy zostały pominięte (...)
Z tego właśnie powodu uważnie przyglądam się jak tworzą kolejny projekt:cool:, kibicuję, trzymam kciuki(y) ale z pewnością nie kupię pierwszych szt.
Poczekam na Wasze opinie bo do SM zainwestowałem kolejne pieniądze w napęd i drogi dekoder aby było OK.:podstepny:
... Gdy model EU07 od konkurenta wyjdzie jak z zapowiedzi ... to kupie od razu i tylko ten lepszy.
 
Reakcje
0 0 0
#39
EFC to przecież zdecydowanie górna półka, a barierki też bywają krzywe.



Myślę, że najwyższy czas przestać oszukiwać samego siebie.
W modelach Piko (ze średniej półki) mamy i KKK i gniazdo dekodera, i dobry detal (niestety !):).
Tak więc, bez przesady...
Proszę czytać ze zrozumieniem
Chodzi o stare Piko- to z DDR...
 

Podobne wątki