• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
#1
Witam
Artykuł w "Świecie Kolei " ukaże się w sierpniu 2014 z całym opisem tego projektu, a modele od września 2014 w sprzedaży.
Proszę pamiętać,że "Modelarstwo uczy cierpliwości".
Mam nadzieję, że ten model zostanie pozytywnie przyjęty.
Pozdrawiam
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#2
To juz chyba mozna z "Bocznicy" sciagnac ten watek jak Pan Bynio sie wypowiedzial. Najlepiej SM-ka
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Kurcze lektury w pigułce są dobre, ale 30 lat modelarskiej pustki w pigułce, jaką staramy się przełknąć od 3 lat / nie chodzi tu tylko o modele od piko / to naprawdę jest wyzwanie.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#4
No to skoro mamy już takie konkrety, to może poprosimy o plan produkcyjny na ten rok?! Jakie lokomotywy, w jakim malowaniu i z jakimi przydziałami są planowane na poszczególne miesiące?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#8
Jeszcze rok temu mogłem pomarzyć o EU07 w H0.
A teraz będą dwie :rolleyes:
 
Reakcje
0 0 0
#10
Ja za podobne stwierdzenie dostałem "negatywa" ;)
ja również
nie przejmuj się
Piko ma swoich ukrytych agentów wśród użytkowników...to teraz modne.;)

A tak na serio- świetna wiadomość- będzie siódemka dla mniej zamożnych i mniej wymagających...

Albo dla zabawowiczów.

Ja nie mogę się doczekać obu wersji...ale tamta druga siódemka w stylu Roco bardziej mi leży- widać że robiona jest z pasją i mamy o niej dużo informacji...Piko pewnie też to nadrobi jak lipy zakwitną.

A na prezent malcowi z rodziny będzie fajnie kupić ten, właśnie ten elektrowóz który widział na stacji...w wersji Piko...

Ciekawe jaka strategia cenowa dla Piko EU07?

Czy to będzie tylko Expert czy też wersje Hobby- takie uproszczone do starterów zamiast tego SU16?

Heh...ale byłaby jazda, gdybyśmy otrzymali wersję jubileuszową w pudełku drewnianym z jakimiś fajnymi wagonami pasażerskimi...:rolleyes:
 
OP
OP
B

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
#11
Witam
Żeby ujawnić plany projektu muszę uzyskać zgodę od pomysłodawcy i projektanta tego modelu "7".
W najbliższym czasie skontaktuję się z Panem Krzysztofem Kojem i innymi osobami pracującymi nad tym projektem
w celu przekazania większej informacji na ten temat.
Proszę uzbroić się w cierpliwość i dać nam szanse na przedstawienie całego projektu.
Wolimy przedstawić gotowy model, a nie "rysunki w 3D" na ekranie.
Pozdrawiam
 
Reakcje
0 0 0
#16
Myślę że szansa na pikowe startery z EU07 plus 3 wagony pasażerskie jest duża.

Były takie z Murzynami i Taurusami - tylko że w starterach zawsze siedzi lok Hobby...

Fajnie gdyby na polski rynek ekipa przygotowała drewniane pudełko z siódemką i składem...tylko czy Piko ma wagony na tyle realistyczne?

Chyba tylko piętrusy są jednocześnie w Expercie i barwach PKP?
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#17
Myślę że szansa na pikowe startery z EU07 plus 3 wagony pasażerskie jest duża.

Były takie z Murzynami i Taurusami - tylko że w starterach zawsze siedzi lok Hobby...

Fajnie gdyby na polski rynek ekipa przygotowała drewniane pudełko z siódemką i składem...tylko czy Piko ma wagony na tyle realistyczne?

Chyba tylko piętrusy są jednocześnie w Expercie i barwach PKP?
Piętrusy i Bohuny są/będą:)
 
M

Melchior

Gość
#18
Pozwolę sobie zamieścić zdjęcia prototypu modelu E41, również wykonywanego w segmencie PIKO Expert. Na podstawie oględzin tego modelu, można sobie już delikatnie wyobrazić jakość i wykonanie EU07 PIKO/SK-model, a to zapowiada się naprawdę obiecująco.
PIKO1.jpg


Proszę spojrzeć na odbieraki prądu w E41. Tak filigranowych, ze sprężynkami stabilizującymi ślizgacz, nie robiło nawet Roco w bliźniaczym modelu:
PIKO2.jpg

PIKO3.jpg

PIKO4.jpg


Zdjęcia pochodzą ze strony www.piko-shop.de
 
Reakcje
0 0 0
#19
Odbieraki praktycznie na poziomie Classic (E04) -wózki pewnie trochę słabsze niż u Roco...brakuje jaśniejszego ujęcia podwozia

Robią postępy...czekamy zatem...
 

Podobne wątki