• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Długo wyczekiwana EP08-010 w końcu trafiła w moje ręce :) Trzeba przyznać, że wykonanie jest bardzo dobre! Dzisiaj jeszcze test właściwości jezdnych i dźwięków. Mile zaskoczył mnie też nowy wzór pudełka PIKO. Jest dużo większe i bez charakterystycznego "okienka" jak poprzednie. Natomiast wysuwane bokiem - jak w niektórych wagonach Tilliga.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Kolor rzeczywiście jest bardzo dobry ale ma zdjęciach wychodzi różnie w zależności od oświetlenia i aparatu. U mnie wyszło tak.
20180929_215945-1.jpg

Co do daty rewizji to wolałbym wcześniejszą z lat 80 tych. Ale całe szczęście do epoki IV dobrze pasuje.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Tu się zgodzę.
Tak dla ciekawostki pociągi IC jakie jeździły na papugach to
- Chrobry;
- Lech;
- Fredro;
- Kaszub;
- Ślęża;
- Krakus.

Tak jeszcze jedna ciekawostka w tamtym okresie czyli w latach 1995 - 1999 sterowanie wielokrotne miało malowanie różnie w zależności od ilości farby w zakładzie naprawczym głownie w ZNTK Oleśnica, w 1991 do 1995 naprawy rewizyjne EP08 wykonywał ZNTK Gliwice, później Luboń i w końcu Oleśnica. a o co chodzi jak mieli dużo farby na pudło i jak jeszcze im wystarczało to malowali sterowanie wielokrotne tez na pomarańczowo, a jak brakowało to malowali na czarno. Tego dowiedziałem się od maszynistów czasami jak byłem we Wrocławiu.
 

Podobne wątki