• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
0 0 0
#81
EU07 PIKO powinna kosztować nie więcej niż 400zł. Jak będzie droższa - to będzie zalegać na półkach, bo 80% ludzi kupi modele od Roberta. No chyba, że PIKO pozytywnie zaskoczy silnikiem 5-polowym, normalnymi czerwonymi światłami końcowymi oraz detalami fototrawionymi (jakość minimum Roco Professional).
Będzie raczej w cenie E41...119 Euro....

Przy założeniu promocji naszych sklepów- może się uda za 450?
 
Reakcje
292 0 0
#82
EU07 PIKO powinna kosztować nie więcej niż 400zł. Jak będzie droższa - to będzie zalegać na półkach, bo 80% ludzi kupi modele od Roberta. No chyba, że PIKO pozytywnie zaskoczy silnikiem 5-polowym, normalnymi czerwonymi światłami końcowymi oraz detalami fototrawionymi (jakość minimum Roco Professional).
Z tego co wiem, ma kosztować na poziomie Taurus'a Piko Expert.
 
Reakcje
0 0 0
#83
Nie ma to znaczenia, czy któryś model będzie mniej lub bardziej doskonały ale zobaczcie co się będzie działo. Wielu z nas ma już ST44 Cargo od Roco, Stonkę Cargo od Piko. A tu będzie EU07 Cargo od Schlesien.... + EU07 Cargo od Piko. Widzicie już to jak będzie wyglądało na półce, w tubie, dioramie, czy innym akwarium w jakim będzie stało? Ja to widzę. A jak dotrwamy do ET41 nie popadając w nerwicę lub depresję z powodu braku kasy, to dopiero będzie.
Widzę słabość do Cargo.(y) Kibicuję tym barwom...może niedługo będziemy mieli nasz odpowiednik DB Cargo do zbierania...tylko kolorek inny.
 
Reakcje
0 0 0
#85
Z tego co wiem, ma kosztować na poziomie Taurus'a Piko Expert.
Jeżeli tak to za cenę stonki wytrawni myśliwi wyczuleni na promocje w sklepach upolują siódemkę.

Tylko żeby detalami nie odbiegała znacznie od poziomu tego co w tym roku wypuszczają.[DOUBLEPOST=1405796001][/DOUBLEPOST]
No cóż, kolor ładny ale co ważniejsze jeżdżą teraz po torach, czyli można je oglądać.
To też zaleta.
 
Reakcje
292 0 0
#86
Mam w tym ukryty cel. Chcę moim chłopakom, a są jeszcze mali, pokazać, że można mieć różne zainteresowania. Pokażę lokomotywę na prawdziwych torach a później model. Chcę ich wciągnąć z jakąś pasję. Może być modelarstwo albo chodzenie po górach i wspinaczka, może być fotografia i podróże, tak jak ja lubię. Ale mam nadzieję, że jak będą nastolatkami to zamiast szlajać się z bandą debili po knajpach i ćpać to będą chcieli i potrafili coś stworzyć lub pojechać i przeżyć w górach i będą z tego czerpać przyjemność.[DOUBLEPOST=1405796491][/DOUBLEPOST]Ja chę jeszcze EU07 z IV epoki bo to moje lata dziecięce i młodości ale dzieciaki trzeba zachęcić czymś co mogą zobaczyć "na żywo".
 
Reakcje
0 0 0
#87
Mam w tym ukryty cel. Chcę moim chłopakom, a są jeszcze mali, pokazać, że można mieć różne zainteresowania. Pokażę lokomotywę na prawdziwych torach a później model. Chcę ich wciągnąć z jakąś pasję. Może być modelarstwo albo chodzenie po górach i wspinaczka, może być fotografia i podróże, tak jak ja lubię. Ale mam nadzieję, że jak będą nastolatkami to zamiast szlajać się z bandą debili po knajpach i ćpać to będą chcieli i potrafili coś stworzyć lub pojechać i przeżyć w górach i będą z tego czerpać przyjemność.[DOUBLEPOST=1405796491][/DOUBLEPOST]Ja chę jeszcze EU07 z IV epoki bo to moje lata dziecięce i młodości ale dzieciaki trzeba zachęcić czymś co mogą zobaczyć "na żywo".
Zwłaszcza że szlajanie się po spelunach to zwykle z idiotami którzy nic w życiu człowiekowi nie pomogą, na nic się nie przydadzą i na ogół jest to wielka strata czasu. Zwykle to pustaki bez zainteresowań- a wiadomo- z kim przestajesz taki się stajesz.

ludziki takie to- jak mawiał Bacon- złodzieje czasu.

Widzę bardzo dobre podejście do wychowania.(y)(y)(y)

Na żywo będzie co oglądać jeszcze wiele lat...PKP aż tak szybko taboru nie modernizuje.
 
Reakcje
292 0 0
#88
Zwłaszcza że szlajanie się po spelunach to zwykle z idiotami którzy nic w życiu człowiekowi nie pomogą, na nic się nie przydadzą i na ogół jest to wielka strata czasu. Zwykle to pustaki bez zainteresowań- a wiadomo- z kim przestajesz taki się stajesz.

ludziki takie to- jak mawiał Bacon- złodzieje czasu.

Widzę bardzo dobre podejście do wychowania.(y)(y)(y)

Na żywo będzie co oglądać jeszcze wiele lat...PKP aż tak szybko taboru nie modernizuje.
Mam niestety takie niejasne przekonanie, że teraz jest dużo groźniej dla dzieciaków niż jak ja byłem szczeniakiem. Ewentualnie świat zwariował.
Tak, szczęśliwie "zielone" nadal jeżdżą, nawet jak nieco wyblakły.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.236 0 0
#92
Nie ma co się nakręcać, to tylko zapowiedzi. Poczekajmy na ukazanie pierwszego modelu w wolnej sprzedaży. Wtedy każdy zadecyduje w co ulokować własne pieniądze.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#93
Trzeba dużo $$$ szykować na jesień ;)
Ja się zastanawiam, czy nie uściślić swojego kolekcjonerstwa do jednej z epok, gdyż chcąc mieć wszystko trzeba by rzeczywiście bank rozbić. Pisząc "epok" nie mam na myśli np. epoki IV jako takiej, ale wręcz uściślenia IVa, IVb czy IVc :D[DOUBLEPOST=1405835594,1405835204][/DOUBLEPOST]
Nie ma co się nakręcać, to tylko zapowiedzi. Poczekajmy na ukazanie pierwszego modelu w wolnej sprzedaży. Wtedy każdy zadecyduje w co ulokować własne pieniądze.
Trzeba nadmienić, że w chwili zapowiedzi PIKO i pokazania w ulotce zdjęcia prawdziwej SP42-064 było więcej czasu do pokazania się modelu.
Gdy teraz SK-Model zamieścił zdjęcie z zapowiedzi PIKO do pierwszego modelu EU-07 jest tylko niecałe dwa miesiące więc jak mniemam już coś tam na pewno jest do pokazania. Pamiętamy że w przypadku stonki ukazała się zapowiedź w postaci pokazania nie pomalowanej budy. W związku z tym fajnie by było gdyby teraz coś takiego zobaczyć...
No co? Ciekawość mnie zżera ;)
 
Ostatnio edytowane:

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#94
....Szybki plan wydawniczy- miesiąc za miesiącem - cios za ciosem - od razu dwa typy siódemki- i potem pewnie masa malowań...duże zaskoczenie z ET41...widać że SK MODEL nie da sobie w kaszę dmuchać.
Po SM42 warto było iść za ciosem i wypuścić SU45/46 , PIKO robi ładne modele Niemieckich lokomotyw spalinowych więc nie było by to problemem, a tu jakieś elektryki !, z tego co zauważyłem to jak na razie tylko kolega Białystok ma po czym jeździć elektrykami :).
Reszta będzie trzymać w pudełkach lub "rurach" i oglądać bo żenadą jest jeżdżenie po makiecie bez sieci trakcyjnej :).
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#95
Po SM42 warto było iść za ciosem i wypuścić SU45/46 , PIKO robi ładne modele Niemieckich lokomotyw spalinowych więc nie było by to problemem, a tu jakieś elektryki !, z tego co zauważyłem to jak na razie tylko kolega Białystok ma po czym jeździć elektrykami :).
Reszta będzie trzymać w pudełkach lub "rurach" i oglądać bo żenadą jest jeżdżenie po makiecie bez sieci trakcyjnej :).
Ten model jest motywacją do elektryfikacji makiet, a przodownikami pracy w tej dziedzinie jest niewątpliwie kolega @bstok70
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#96
Ja się zastanawiam, czy nie uściślić swojego kolekcjonerstwa do jednej z epok, gdyż chcąc mieć wszystko trzeba by rzeczywiście bank rozbić. Pisząc "epok" nie mam na myśli np. epoki IV jako takiej, ale wręcz uściślenia IVa, IVb czy IVc :D[DOUBLEPOST=1405835594,1405835204][/DOUBLEPOST]
Też nad tym pracuję ;)
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
#97
Po SM42 warto było iść za ciosem i wypuścić SU45/46 , PIKO robi ładne modele Niemieckich lokomotyw spalinowych więc nie było by to problemem, a tu jakieś elektryki !, z tego co zauważyłem to jak na razie tylko kolega Białystok ma po czym jeździć elektrykami :).
Reszta będzie trzymać w pudełkach lub "rurach" i oglądać bo żenadą jest jeżdżenie po makiecie bez sieci trakcyjnej :).
Oczywiście zawsze można sobie wyobrazić sytuację gdzie z przodu całość ciągnie spaliniak, tzw objazdy. SM42 nawet wtedy pasuje do pasażera.
http://jareks.zonk.pl/rh/87071201.jpg
Takie sytuacje były na porządku dziennym tak dziś jak i kiedyś.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#98
Po SM42 warto było iść za ciosem i wypuścić SU45/46 , PIKO robi ładne modele Niemieckich lokomotyw spalinowych więc nie było by to problemem, a tu jakieś elektryki !...
I można dodać że wszyscy byliby zadowoleni, w jednym roku ukazałyby się dwa różne modele lokomotyw. Szkoda że w wyniku nieporozumienia będzie EU07 od dwóch producentów, nawet jeśli będą to dwie wersje tej maszyny.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#99
Ten model jest motywacją do elektryfikacji makiet, a przodownikami pracy w tej dziedzinie jest niewątpliwie kolega @bstok70
Nie, nie, nie. Nie ja jestem przodownikiem. Dużo wcześniej zaczęli inni (Darek, Marcin...) natomiast to będzie dobry moment, żeby zastanowić się czy na modułach budować sieć 0.3mm czy Viessmanna - 0.56mm. Elektryfikacja jest kosztowna (bardzo) i nawet jeżeli EU07 będą "podsyłem" czy "przeciąganymi" to i tak w końcu będziemy musieli budować infrastrukturę niezbędną dla lokomotyw elektrycznych. Firmy produkujące akcesoria do elektryfikacji czekają żniwa - to dobrze. Można jedynie mieć nadzieję, że wzbogacą się na "obrocie ze sprzedaży" a nie na marżach....
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
I można dodać że wszyscy byliby zadowoleni, w jednym roku ukazałyby się dwa różne modele lokomotyw. Szkoda że w wyniku nieporozumienia będzie EU07 od dwóch producentów, nawet jeśli będą to dwie wersje tej maszyny.
Owszem, będą dwie EU07, czy ET41, ale to problem producentów - oni się teraz martwią by sprzedać towar. Ja tam nie mam zamiaru się nad tym głowić :D

Klient jest zadowolony bo jest z czego wybierać :) . Ja też nie mam makiety z siecią trakcyjną, ale kto wie, może ten model EU07, czy ET41 zmotywuje by uklicić kiedyś jakąś dioramkę z siecią trakcyjną ?
A nawet jeśli makiety z trakcją się nie posiada i nie będzie posiadać, to zgodnie z tym co napisał kolega SP45-166 zawsze można przeciągać stonką. Przecież były takie sytuacje :) .
A jak nie to do gabloty. Myślę, że w obu przypadkach warto mieć te elektryczne - ale jednak klasyki.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki