• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
A ja mówiąc szczerze to się zastanawiam nad kupnem tej Pikowskiej siódemki. Czy warto za 150 zł napi....lić się przy tych reflektorach. Na razie czekam na SM i jeśli się okaże że jest lepszej jakości to sobie Piko odpuszczę.
Chociaż nie ukrywam, że korci mnie kupno jej i przerobienie na coś w ciekawszym malowaniu z przerobionymi reflektorami.
Wszystko rozbija się o kasę niestety...
Ale jeśli masz takie możliwości finansowe to ja bym brał, sam od początku nosiłem się z takim zamiarem zakupu od obu producentów - dlatego cieszę się, że są opóźnienia, dzięki temu mogę spokojniej odłożyć flotę na zakupy moich ulubionych siódemeczek :love: ,co nie jest wcale łatwe przy dzisiejszych wpływach na konto i niekończących się opłatach...
A reflektory możesz przerobić sobie później za jakiś czas, przy okazji jakiejś "naprawy okresowej" ;)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Pojawiła się ... dziś na IV Wystawie Makiet i Modeli Kolejowych w galerii Port Rumia zorganizowanej przez klub Nostalgia za Parą (link do kliku fotek w wystawy w tym wątku) można było ujrzeć w ruchu EP07-187 produkcji PIKO. Model wg mnie prezentuje się bardzo dobrze, parametry jazdy wyśmienite, wizualnie wzbudzała zachwyt.
DSC_4936.JPG
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
no no no
cargo malowanie jakoś mi się nie widzi
a ta jest piękna, dobrze że reflektory na tym zdjęciu nie są aż tak widocznie bo psują jej cały urok
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
To jest składak pół na pół z wersją Cargo? Ten niebieski kolor u dołu ...
Jeżeli to miał być żart, to się udał :).
A tak poważnie, to cewki urządzeń SHP były (przynajmniej w tamtych latach) malowane na kolor niebieski i m.in. ZNTK Oleśnica malowały je (na ogół) zgodnie z przepisami.
Dlatego też, model lokomotywy EP07-187 ma te elementy wykonane w kolorze niebieskim, zgodnie z oryginałem...
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Jeśli ma ktoś KMiD 1/2003 tam są zdjęcia 07 po rewizjach i widoczne są tam niemal wszędzie niebieskie czujniki.
Co do samego modelu to muszę przyznać że SK Model/Piko się wyrobiło, co prawda te wózki mnie rażą po oczach ale dla chcącego nic trudnego;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
wózki mnie rażą po oczach
Czy Kolega PX48-28 mógłby wyrażać się trochę jaśniej i bardziej wyczerpująco podać, co jest źle lub czego brakuje w wózkach? A przy tej okazji apel do wszystkich piszących, o pisanie na tyle jasno, żeby nie trzeba było się dopytywać o każdą kwestię. Tu naprawdę jest więcej miejsca niż w SMS-ach i można wyczerpująco się wypowiedzieć.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Co prawda nie wyszło mi to idealnie ale wiadomo o co chodzi. Zeszlifowałem to białe kółko kulistą końcówką diamentową i pomalowałem chromem. Po włożeniu Pikowskiego szkiełka nie widać już tego spodniego koła. Szkiełko nie dolega swą wewnętrzną częścią do niczego i wygląd jest diametralnie inny. Trzeba tylko uważać by nie podszlifować wewnętrznej części obręczy i dokładnie zeszlifować, by nie było widać brzegów tak jak u mnie.
1.JPG
 

Podobne wątki