• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

SU46-017

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#61
A na stronie skmodel taka informacja :
Przedstawiamy naszą ofertę na jesień 2014
Założenia i opis projektu lokomotywy elektrycznej popularnie

zwanej "siódemką" zostanie przedstawiony w artykule,

który ukarze się w sierpniowy numerze "Świata Kolei"
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#65
Masakra...
Człowiek chciałby mieć wszystkie EU07 od SM i PIKO, a tak trzeba będzie wybierać.
Przyznam, że jestem zaskoczony ofertą PIKO.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
#68
Jestem ciekawy czy wyrób okaże się z takim samym badziewnym silnikiem jaki zastosowany został w SM42 . Bo do ceny modelu trzeba będzie doliczyć jego wymianę czyli ok 100 PLN lub więcej + trochę nerwów . Po moich doświadczeniach z SM entuzjazm do wyrobów Piko zmalał niemal do zera.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#69
Dlatego możesz kupić EU07 od Schlesienmodelle i oszczędzić sobie nerwów.
Ja jestem zadowolony z SM42 od PIKO, więc z EU07 mam nadzieję, że również będę.
Jeszcze do tego ET41...
Przypominam, że na koniec roku jeszcze wychodzą nowe zestawy wagonów Bhp.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#70
Jak ktoś zbiera wszystkie możliwe epoki, to rzeczywiście można zbankrutować... Ja bym kupił 4E ale Żurawica to trochę nie moja bajka. O epoce VI nawet nie wspominam...
 
Reakcje
0 0 0
#72
Wielką zagadką jest jak będą wyglądać te loki i jaki silnik będzie w nich siedział.

W tych eksperckich Ludmiłach z nowego rzutu od PIKO jest pięciobiegunowy.

Pewnie i tu dadzą porządny motor - no i cena- ciekawe czy 500 zł zostanie utrzymane.

Szybki plan wydawniczy- miesiąc za miesiącem - cios za ciosem - od razu dwa typy siódemki- i potem pewnie masa malowań...duże zaskoczenie z ET41...widać że SK MODEL nie da sobie w kaszę dmuchać.

Ciekawe na jakim poziomie będzie stał detal wózków, kabiny i inne szczegóły- np białe obwódki zderzaków...

Piko jak chce to potrafi stworzyć dobry model...nawet kiedyś w NRD- niektóre wagony towarowe były majstersztykami. Miejmy nadzieję że tym razem i polską lokomotywę zrobią porządną...wystarczy usunąć wszystkie wady stonek i dodać trochę detalu.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#73
Nadszedł czas wyborów, bo aby kupić wszystkie, musiałbym się zastawić w lombardzie...
Nie wiem jeszcze co na to żona, kiedy jej oświadczę kochanie, właśnie zbankrutowaliśmy, ale mam nowe siódemki...;)
Swoją drogą zadziwiający dobór modeli, miały być 4E, a są właściwie wszystkie...łącznie z ET41 z ryflami, a jakże...zawrót głowy
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#74
Jak na razie to tylko zdjęcia oryginałów, kiedy pokazywali zdjęcia SM42-to jeszcze kilka lat minęło zanim model się ukazał :)
Bez zakupów na raty się nie obejdzie :)
W sumie to cieszę się że będzie to PIKO, bo konkurencja chyba będzie oferowana w wybranych sklepach, gdzie nie koniecznie można kupić na raty. PIKO zapewne będzie można kupić w modelmanii, a tam na raty nie ma problemu. Ze stonek i kociołków jestem zadowolony patrząc na stosunek cena/jakość więc i zapewne z tego będę. Na Schlesienmodelle raczej mnie nie będzie stać. Model może i lepsiejszy ale cuż.... lepszy rydz niż nic.


Ciekawe na jakim poziomie będzie stał detal wózków, kabiny i inne szczegóły- np białe obwódki zderzaków...

Piko jak chce to potrafi stworzyć dobry model...
No właśnie - ja równiez nie mogę doczekać się porównania obu konkurencyjnych modeli EU07 jak i ET41 PIKO vs Schlesienmodelle.
 
Reakcje
0 0 0
#75
Nadszedł czas wyborów, bo aby kupić wszystkie, musiałbym się zastawić w lombardzie...
Nie wiem jeszcze co na to żona, kiedy jej oświadczę kochanie, właśnie zbankrutowaliśmy, ale mam nowe siódemki...;)
Swoją drogą zadziwiający dobór modeli, miały być 4E, a są właściwie wszystkie...łącznie z ET41 z ryflami, a jakże...zawrót głowy
Sytuacja wymusiła zmiany w planie produkcyjnym- jego znaczne poszerzenie...a kolekcjonerzy już zacierają rączki bo przez lata będzie co kupować.
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
#76
Zaskakujący jest jednak ten plan produkcyjny w odniesieniu do stonek. Myślę, że część osób może z nich zrezygnować bo będą chcieli nabyć EU, byłem pewny że będą się pokazywać naprzemiennie. Jeden model co jeden miesiąc.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#77
Tak na szybko prawdopodobne przydziały na modelu:

EU07-193 (VIa):

[PKP Cargo] CT Gdynia --- (2008-12-……)

[PKP Cargo] CM Poznań --- 2009-01-01

[PKP Cargo] CT Wielkopolski (Poznań)

[PKP Cargo] CT Śląsko-Dąbrowski (Katowice) (del.)

[PKP Cargo] CT Wielkopolski (Poznań) --- 2014-07-01

[PKP Cargo] CT Zachodni (Poznań)



EU07-348 (IVc):


[PKP] MD Poznań Franowo

EP07-187 (Vb):

[PKP] MZ Tarnów

[PKP] CM Żurawica


ET41-152A/B (Vb):

CT Południowy (Katowice)

....ale to tylko moje domysły.[DOUBLEPOST=1405794960,1405794529][/DOUBLEPOST]
No dokładnie ciężko będzie mieć wszystkie modele od obu firm :(
Stonki do dziś ostro walają się po allegro... :) To tak na pocieszenie. Podobnie będzie z tymi....
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#78
EU07 PIKO powinna kosztować nie więcej niż 400zł. Jak będzie droższa - to będzie zalegać na półkach, bo 80% ludzi kupi modele od Roberta. No chyba, że PIKO pozytywnie zaskoczy silnikiem 5-polowym, normalnymi czerwonymi światłami końcowymi oraz detalami fototrawionymi (jakość minimum Roco Professional).
 
Reakcje
292 0 0
#80
Nie ma to znaczenia, czy któryś model będzie mniej lub bardziej doskonały ale zobaczcie co się będzie działo. Wielu z nas ma już ST44 Cargo od Roco, Stonkę Cargo od Piko. A tu będzie EU07 Cargo od Schlesien.... + EU07 Cargo od Piko. Widzicie już to jak będzie wyglądało na półce, w tubie, dioramie, czy innym akwarium w jakim będzie stało? Ja to widzę. A jak dotrwamy do ET41 nie popadając w nerwicę lub depresję z powodu braku kasy, to dopiero będzie.
 

Podobne wątki