• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.749 102 1
Wiem, słabym, ale jednak pocieszeniem jest to, że można kupić poprawne, od innej siódemki jako części zamienne i sobie wymienić.
Nie jestem pewien czy tak będzie można to zrobić. Wydaje mi się, że imitacje przednich szybek są zintegrowane z imitacją uszczelek a one z kolei są pomalowane na odpowiedni kolor zgodny z odtwarzanym modelem.
Osobiście nie sądzę, że to oszczędność. Myślę, że to zwykła pomyłka. Zobaczymy jak będzie wyglądał kolejny wypust, to on rozstrzygnie.
Pożyjemy zobaczymy:)
Natomiast zwrócę uwagę, że w najnowszej edycji EP08-009, podobnie jak to było na początku produkcji EP07/EP08, producent zamontował imitację sprzętu elektrycznego (ostatnio ten element dodawał do samodzielnego montażu). W tym przypadku mamy zmiany na lepsze;)
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
Wydaje mi się, że imitacje przednich szybek są zintegrowane z imitacją uszczelek a one z kolei są pomalowane na odpowiedni kolor zgodny z odtwarzanym modelem.
Też się nad tym zastanawiałem, ale czy nie byłoby to zbyt skomplikowane? Wg mnie (choć mogę się mylić) uszczelki czy ramki są zintegrowane z budą, a szybki wszędzie są takie same. Chętnie sam przyglądnę się swoim modelom jak to jest i dam znać. Chyba, że któryś z Kolegów już zna odpowiedź na tę rozkminkę?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Szyba i ramka to jeden element. Na liście części zamiennych do modelu PIKO 96384 / 96385 (odnośnik), przednie szyby są oznaczone numerem ET96365-34 (odnośnik). Oznacza to ni mniej, ni więcej, że są to te same szyby co zastosowane w modelu PIKO 96365, czyli miniaturze EP07-198 (odnośnik), a w niej szyby posiadały imitacje podgrzewania. Jest więc szansa, że jeśli części zamienne są ze starego zapasu, to będą posiadać owe imitacje. Niestety istnieje możliwość, że jeśli producent nie miał tych części na stanie i wyprodukował je dopiero teraz, przy okazji produkcji nowej edycji, to podobnie jak te w modelu, nie posiadają imitacji podgrzewania szyb.
 

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
Niestety większość firm modelarskich obniżając jakość (oszczędności:niepewny:) rekompensuje to mam poniesieniem... ceny;)
Niestety tak działa inflacja połączona z "shrinkflacją". Coca Cola też zamiast 1 l jest w butelkach 0,85 l a kosztuje po 6 zł :confused:.

Z ciekawości porównałem katalog Piko z 2021 roku i tam siódemki były po "jedynie" 859 zł w przeciwieństwie do obecnych 1 029 zł. Mimo wszystko jest to "jedynie" 20% wzrostu ceny w ciągu 2 lat. Czyli czysto teoretycznie pod względem inflacji te modele staniały. Szkoda że absolutnie tego nie czuć :(.

Aby uniknąć niedomówień - to dosłownie ten sam model Piko 96376 EU07-327. Ale ceny są identyczne dla wszystkich lokomotyw z tej rodziny w analogu.
1688909194814.png
1688909216602.png

EDIT: Oczywiście od 2021 roku minęły 2 a nie 3 lata o_O.
 
Ostatnio edytowane:

arhi91

Użytkownik
Reakcje
70 17 0
Nie jestem pewien czy tak będzie można to zrobić. Wydaje mi się, że imitacje przednich szybek są zintegrowane z imitacją uszczelek a one z kolei są pomalowane na odpowiedni kolor zgodny z odtwarzanym modelem.

Pożyjemy zobaczymy:)
Natomiast zwrócę uwagę, że w najnowszej edycji EP08-009, podobnie jak to było na początku produkcji EP07/EP08, producent zamontował imitację sprzętu elektrycznego (ostatnio ten element dodawał do samodzielnego montażu). W tym przypadku mamy zmiany na lepsze;)
EP07-198 (model sprzed 11 lat) ma imitacje jednego i drugiego :)
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Pozwoliłem sobie cofnąć się w tym wątku do roku 2019 i do modelu Piko 96377 EU06-08 (4E), by podzielić się moimi wnioskami, do których doszedłem niedawno, przeglądając fotografie z początku lat 90. Moim skromnym zdaniem zgarniacze w tym modelu powinny być w kolorze czerwonym, czego dowodzą zdjęcie z linku poniżej.

Model Piko 96377 i czarne zgarniacze (źródło Piko Polska):
Zobacz załącznik 640015

Na modelu mamy rewizję 17.09.1991. Okres między naprawami wynosił około 1.5 do 2 lat (średnio dla tych lokomotyw w tamtym okresie).
Zdjęcie EU06-08 w październiku 1992:
https://flic.kr/p/r1GSuG
Ponadto inne egzemplarze EU06, których zdjęcia z początku lat 90 są lepszej jakości, także miały- zgarniacze w kolorze czerwonym, np:
https://flic.kr/p/8FNLRP
 
Reakcje
76 20 2
Pozwoliłem sobie cofnąć się w tym wątku do roku 2019 i do modelu Piko 96377 EU06-08 (4E), by podzielić się moimi wnioskami, do których doszedłem niedawno, przeglądając fotografie z początku lat 90. Moim skromnym zdaniem zgarniacze w tym modelu powinny być w kolorze czerwonym, czego dowodzą zdjęcie z linku poniżej.

Model Piko 96377 i czarne zgarniacze (źródło Piko Polska):
Zobacz załącznik 640015

Na modelu mamy rewizję 17.09.1991. Okres między naprawami wynosił około 1.5 do 2 lat (średnio dla tych lokomotyw w tamtym okresie).
Zdjęcie EU06-08 w październiku 1992:
https://flic.kr/p/r1GSuG
Ponadto inne egzemplarze EU06, których zdjęcia z początku lat 90 są lepszej jakości, także miały- zgarniacze w kolorze czerwonym, np:
https://flic.kr/p/8FNLRP
To sobie pomaluj na czerwono .
 

Podobne wątki