• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
A czy usunięcie tego napisu nie nastąpiło w momencie przejścia lokomotywy ze stanu PKP Cargo na stan PKP IC:niepewny: Posiłkując się stroną ilostan.forumkolejowe.pl nastąpiło to w dniu 9 maja 2008 roku.
Na zdjęciu oryginalnej lokomotywy zamieszczonej przez PIKO w zapowiedziach rzeczonego modelu to oznaczenie już nie występuje.

Zobacz załącznik 842524
Dokładnie. To nie pierwszy taki przypadek u Piko, że stan model jest nieco inny niż oryginału zaraz po przeprowadzeniu naprawy rewizyjnej. Nie ma w tym nic nagannego, a już na pewno nie jest to błąd jeśli jest to zgodne z faktami.
Przy okazji dowiedziałem się, że ten schemat malowania miały przed majem 2008 nanoszone również inne serie lokomotyw, poza EP09.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Dokładnie. To nie pierwszy taki przypadek u Piko, że stan model jest nieco inny niż oryginału zaraz po przeprowadzeniu naprawy rewizyjnej. Nie ma w tym nic nagannego, a już na pewno nie jest to błąd jeśli jest to zgodne z faktami.
Przy okazji dowiedziałem się, że ten schemat malowania miały przed majem 2008 nanoszone również inne serie lokomotyw, poza EP09.
Czyli ta wiedza nie jest jeszcze na tyle popularna wśród miłośników, by można o niej mówić powszechna. Tutaj link do strony sprawcy zamieszania - oddajmy mu głos: matu.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
Czyli ta wiedza nie jest jeszcze na tyle popularna wśród miłośników, by można o niej mówić powszechna. Tutaj link do strony sprawcy zamieszania - oddajmy mu głos: matu.
Trochę szkoda, że choć jedna SU45 nie doczekała przemalowania na barwy "IC", ale nic dziwnego skoro ich czas eksploatacji był już policzony. Ale może byłby ciekawy model.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Był w ogóle taki? Jeśli nie, to po co wydawać taki model?
Tu sprawa dotyczyła raczej lokomotyw SU45 w skali 1:1, przyjętych na stan PKP IC i zmiany schematu ich malowania, czego sie ostateczne nie doczekały (o czym powyżej jest napisane, wraz z odnośnikiem), a nie modelu.
A tak poza tym... Przy takiej fikcji modelarskiej jaką mamy dostępną na rynku w nie małych ilościach, to wcale nie byłby taki zły pomysł , zeby zrobic model wspomnianej lokomotywy w przykładowych (takich czy innych) barwach.
 

Gagar358

Znany użytkownik
Reakcje
1.173 3 0
Tak gwoli ścisłości, prowadzę taką swoją statystykę, według której do tej pory (razem z tymi tegorocznymi) wydano 24 modele (w tym ET41) z pierwotnie zakładanego planu produkcyjnego 30 szt.
Jak by kogoś interesowało, poniżej zrzut z ekranu ze wspomnianym wykazem wydanych modeli:). Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Wykaz modeli EU07.jpg
 

Podobne wątki