• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET41

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Ostrożnie z tymi składami do "Bolka i Lolka" ET41 ... !
Wystarczała góreczka i dwuczłonowa ET41 z 24 ładownymi węglarkami czterosiowymi Eaos ... wymagała popychu trzeciej lokomotywy ET22 lub ET21 ...

Bo inaczej paliły się silniki w ET41 .
A w przypadku poradzenia sobie ze składem w 3 lokomotywy ...paliły się podstacje jak wielokroć w Trzebini .
Jeśli dodać drastycznie przyspieszoną dewastację torowisk przez lokomotywy dwuczłonowe.

To kupujący ET41 musi kupić dodatkowo ET22 i drugi komplet modelowego torowiska ...:D
Wtedy będzie pełny real ;)
Rozwiązały by sprawę dwa Ty2 poruszające się na torach niczym lekka baletnica na "wiązanych pointach"... ***


Ciekawe malowania w epoce Vc ... !
https://wrphoto.eu/details.php?image_id=7902
https://wrphoto.eu/details.php?image_id=5343

*** - info na podstawie 2 godzinnego , prywatnego wykładu udzielonego mi w 2014r w Restauracji "Boruta" przez prezesa Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei Wielce Szanownego Pawła Mierosławskiego , m.in. w oparciu o badania profesora R. z Politechniki Warszawskiej ...
Bliższe dane i szczegóły znajdują się na Poziomie Minus 7 w Wilczycy Książęcej...


:p
 
Ostatnio edytowane:

1:87fan

Nowy użytkownik
Reakcje
18 7 0
Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedżi, wiele nowego się dowiedziałem o tym tej lokomotywie....
Dracula podrzucił mi niezły pomysł z ET22 który podchwyciłem :)....czy te Eaos-y miałyby być w jeszcze w brązie czy już niebieskie?
Trzeba będzie jeszcze wyprodukować model spalonej podstacji : ))))
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Model lokomotywy ET41-130 Zakład Taboru w Skarżysku-Kam. ZNTK Olesnica S.A. Napr. rew. 31.05.07
Osobiście zastosowałbym 100%węglarek w czerwieni tlenkowej ...
Lub 80% węglarek w czerwieni tlenkowej i 20% niebieskich ...
 

1:87fan

Nowy użytkownik
Reakcje
18 7 0
Model lokomotywy ET41-130 Zakład Taboru w Skarżysku-Kam. ZNTK Olesnica S.A. Napr. rew. 31.05.07
Osobiście zastosowałbym 100%węglarek w czerwieni tlenkowej ...
Lub 80% węglarek w czerwieni tlenkowej i 20% niebieskich ...
Dałeś mi nieżle do myślenia :) Teraz trzeba dobrać ET-22....i co zrobić z taką ilością wagonów, chyba tyle modeli w różnych numerach nie wyprodukowano jeszcze :niepewny:
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.098 19 0
Dałeś mi nieżle do myślenia :) Teraz trzeba dobrać ET-22....
... i znaleźć makietę z odpowiednim podjazdem :). Moduły ze wzniesieniem od 90 do 130 cm na ok. 15 m mają, nie pamiętam, Szwajcarzy albo Austryjacy, ale musiałbyś się wybrać na Fremo imprezę i przeprowadzić jazdę poza rozkładem ponieważ szlak jest pod drutem.
 

1:87fan

Nowy użytkownik
Reakcje
18 7 0
@Krzysztof Fiałka kilka miesięcy temu miałem szalony pomysł odtworzenia odcinka linii Helskiej w H0, dokładnie łuk przed Kużnicą od strony Helu i przystanek w Kużnicy, tam też jest górka.....no może nie taka jaką pokonywały ET41 z ET22 ;) Może kiedyś.....
Temat jest o ET 41 i jak już pisałem, martwi mnie to czy tyle Eaos-ów będzie można zebrać do odtworzenia takiego składu z ET41 i ET22?
Dzisiaj miałem szczęście zobaczyć skład 30 Easo-ów wypełnionych węglem z ET22 na czele, tym bardziej się zapaliłem na odtworzenie składu o którym pisał Dracula.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Zastanawiam się nad zakupem ostatniego modelu ET41 i wyposażeniem członu B w napęd.
Wiadomo że konieczne jest dokupienie silnika i kardanów oraz wymiana płytki elektronicznej.
A jak jest z wózkami, czy wystarczy tylko wymiana zestawów kołowych na takie z zębatkami, czy trzeba wymienić całe wózki? Chodzi mi o to, czy wózki w członie B mają wewnątrz zębatki i czy da się do nich jakoś dołożyć gniazdo kardana?
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Dokładnie tak jak napisał DRACULA, chcę mieć dwa człony z napędami :)
Tylko zastanawiam się, czy bardziej opłaca mi się kupić brakujące elementy jako części serwisowe, czy np jakiś model EU07 jako dawcę. Stąd moje pytanie o wózki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.387 463 29
dla zasady i zgodności z oryginałem
To powinien mieć 8 silników napędzających 8 osi, a nie dwa. Inaczej dalej nie będzie to zgodne z oryginałem. Miałbym sporo roboty, gdybym chciał zastosować zasadę, że jak pojazd ma dwa człony napędzane, to jego model też musi tak mieć.
 

Podobne wątki