• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Inspiracja dla wykorzystania modelu ET22-273 na własnej makiecie :love:
KSK we Wrocławiu na facebooku opublikował następujący post:

Pociąg nr 56201/56221 relacji Gdynia - Kudowa Zdrój stoi przy peronie stacji Kłodzko Główne. Lokomotywa nr ET22-273, która przyprowadziła ten pociąg z Wrocławia, za chwilę odjedzie od składu robiąc miejsce dla spalinowej, która poprowadzi ten skład dalej do Kudowy Zdrój, 01.06.1996.
253234127_2360976187367799_3786210793983552475_n.jpg
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
Jak nie lubię elektrowozów na makietach bez drutów, tak to zdjęcie mnie kusi żeby ją kupić :)
Na Allegro jest też jedno zdjęcie tej lokomotywy, wszystko też wskazuje na Kłodzko Główne.
 
Ostatnio edytowane:

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
Panowie aby nie zaśmiecać forum nowy tematem chcę podpytać o dekoder jazdy i dźwięku. Kupiłem wreszcie długo wyczekiwaną w mojej kolekcji ET22 PKP Cargo i pozostaje mi wybór dekodera. W innych modelach mam ESU lub PIKO, ale te firmy dały dupy przy dźwiękach wg mnie do byka, a ESU to chyba przy browarze robili post produkcje nagrywek. Natomiast do tego modelu wydaje się być najlepszym wyborem deko od DigiSound gdyż najbardziej oryginalnie oddaje dźwięki w tym wycie podczas jazdy. Co sądzicie o tym wyborze? Czy może jest coś jeszcze lepszego?

Aby zobrazować dźwięk od ESU link:
słuchajcie sprężarki xD
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Niestety tylko dźwięk trąbki brzmiał realistycznie. Reszta kiepska lub beznadziejna. Sprężarka mała znośna ale za krótko działa. Duże sprężarki słabo ale w miarę ładnie kończą pracę. Pozostałe dźwięki do bani. A szczególnie to buczenie w czasie jazdy nie podobne do niczego. Nie rozumiem tego jakiegoś stukania co to miało być. Rozmowy na radio miało profesjonalne. Szum przetwornic bardzo zniekształcony na tym filmie brzmiał jak cieknąca spłuczka.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Panowie aby nie zaśmiecać forum nowy tematem chcę podpytać o dekoder jazdy i dźwięku. Kupiłem wreszcie długo wyczekiwaną w mojej kolekcji ET22 PKP Cargo i pozostaje mi wybór dekodera. W innych modelach mam ESU lub PIKO, ale te firmy dały dupy przy dźwiękach wg mnie do byka, a ESU to chyba przy browarze robili post produkcje nagrywek. Natomiast do tego modelu wydaje się być najlepszym wyborem deko od DigiSound gdyż najbardziej oryginalnie oddaje dźwięki w tym wycie podczas jazdy. Co sądzicie o tym wyborze? Czy może jest coś jeszcze lepszego?

Aby zobrazować dźwięk od ESU link:
słuchajcie sprężarki xD
Panowie aby nie zaśmiecać forum nowy tematem chcę podpytać o dekoder jazdy i dźwięku. Kupiłem wreszcie długo wyczekiwaną w mojej kolekcji ET22 PKP Cargo i pozostaje mi wybór dekodera. W innych modelach mam ESU lub PIKO, ale te firmy dały dupy przy dźwiękach wg mnie do byka, a ESU to chyba przy browarze robili post produkcje nagrywek. Natomiast do tego modelu wydaje się być najlepszym wyborem deko od DigiSound gdyż najbardziej oryginalnie oddaje dźwięki w tym wycie podczas jazdy. Co sądzicie o tym wyborze? Czy może jest coś jeszcze lepszego?

Aby zobrazować dźwięk od ESU link:
słuchajcie sprężarki xD
Ktoś odpalił malucha:cenzura:
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
Pozwolę sobie zauważyć, że do odtworzenia niskich dźwięków potrzebny jest większy głośnik i większa komora rezonansowa. Cudów w tej materii nie ma i podejrzewam że wszystkie dekodery brzmią trochę "humorystycznie", jeżeli chodzi np. właśnie o sprężarki.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
Kolego jakość dźwięków ma ogromne znaczenie. Wykrzesać w tej materii można przyzwoity dźwięk.
Bez gimnastyki. Sprężarkę słychać super. Np:

Jak słucham tego nagrania i porównuje do ESU to mam wrażenie że ESU pomyliło modele.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pozwolę sobie zauważyć, że do odtworzenia niskich dźwięków potrzebny jest większy głośnik i większa komora rezonansowa. Cudów w tej materii nie ma i podejrzewam że wszystkie dekodery brzmią trochę "humorystycznie", jeżeli chodzi np. właśnie o sprężarki.
Pisałem już o tym parę razy, ale widzę, że ciągle tego nie rozumiecie. Zastanówcie się, jak widzicie i słyszycie modele: to jest tak, jakbyśmy stali w odległości kilkudziesięciu metrów od prawdziwej lokomotywy. Czy z takiej odległości słyszycie niskie dźwięki? Otóż nie, więc wbrew pozorom, dźwięki modelu są pod tym względem w miarę realistyczne. Z tego samego powodu (odległość) nie słyszymy takich odgłosów, jak zamykanie drzwi, szuflowanie w parowozie, o rozmowach w kabinie nie mówiąc - dlatego moim zdaniem odtwarzanie rozmów w dekoderze jest trochę bez sensu.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
W pełni zgadzam się z @Andrzej Harassek.
Wszelkie "pierdołowate" dźwięki rozmów, sprzęgania, szuflowania, itp., które w rzeczywistości słychać wyłącznie będąc w kabinie lokomotywy, albo stojąc metr od niej, jak dla mnie, mogłyby zostać całkowicie pominięte, lub fabrycznie umieszczane na F10 i kolejnych. W zamian powinno być kilkanaście różnych dźwięków gwizdków / trąbek.
Niezmiernie irytuje mnie, gdy parowóz w pełnym biegu nagle wydaje dźwięki szuflowania. Jest to kompletna bzdura.
 
Ostatnio edytowane:

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Podobnie zapowiedzi stacyjne. Jak ktoś ma model stacji, to może sobie zainstalować moduł z mnóstwem dźwięków MP3. Pakowanie tego do lokomotywy musiał wymyślić jakiś ignorant.
 

Podobne wątki