• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Czy może ktoś podać nr części zamiennej ET22? Potrzebuję zestawu kołowego z kołem zębatym, ale bez gumek. Czy są takie same jak w EU07?
ET22
96360-95 - Zestaw kołowy z kołem zębatym bez gumy przyczepnościowej
96363-97 - Zestaw kołowy bez koła zębatego i bez gumy przyczepnościowej

EU07
96365-95 - Koła z kołem zębatym bez gum przyczepnościowych
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Co do malowań modeli w skali to modelarze , manufaktury , firmy jak i ja sam źle malujemy. Modele w skali powinno malować się farbą rozjaśnioną białą odpowiednio procentowo do wielkości skali. Kiedyś miałem te proporcje , jednak gdzieś mi wcięło zapiski. Czytałem o tym w pismach fachowych o modelarstwie.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Co do malowań modeli w skali to modelarze , manufaktury , firmy jak i ja sam źle malujemy. Modele w skali powinno malować się farbą rozjaśnioną białą odpowiednio procentowo do wielkości skali. Kiedyś miałem te proporcje , jednak gdzieś mi wcięło zapiski. Czytałem o tym w pismach fachowych o modelarstwie.
Jak najbardziej zgodzę się z tym co napisałeś. Ileś lat temu dyskutowałem z kolegą, którego znajomy pomalował model samodzielnie wykonanej EU07 (większy niż 1:87) oryginalną farbą pozyskaną z HCP. Wtedy doszli oni do wniosku, że kolor na modelu wygląda inaczej niż ten na oryginale, mimo, że użyto tą samą farbę. Wysunęli wniosek, że farbę na model należałoby rozjaśnić.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Jak najbardziej zgodzę się z tym co napisałeś. Ileś lat temu dyskutowałem z kolegą, którego znajomy pomalował model samodzielnie wykonanej EU07 (większy niż 1:87) oryginalną farbą pozyskaną z HCP. Wtedy doszli oni do wniosku, że kolor na modelu wygląda inaczej niż ten na oryginale, mimo, że użyto tą samą farbę. Wysunęli wniosek, że farbę na model należałoby rozjaśnić.
Bo jak widać na tym przykładzie w modelarstwie prócz odwzorowania fizycznego, potrzebne jest odpowiednie wrażenie, jakie wywołuje model. W tym przypadku jego barwa.
A propos wrażenia odbiorcy, szwajcarskie mapy topograficzne, do przedstawiania warstwic, stosują bardzo ciemny brąz, zamiast czerni. W ten sposób drukowane mapy wyglądaja bardziej plastycznie. Oczywiście rzeźba terenu Alp doskonale się do tego nadaje. Patrząc na płaską mapę odnosi się wrażenie trójwymiarowości terenu.
 

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
Czy ktoś z Was jest w stanie wykonać lub wie gdzie można zakupić fototrawione napisy do PIKO ET22-271 - najlepiej w takim samym foncie i wielkości aby napisy te wystarczyło nakleić na obecnie wykonane nadruki przez PIKO, bez konieczności zamalowywania ich.
 

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Takie pytanie do panów forumowiczów. W związku z tym iż PIKO wykonało na jednej formie trzy numery i różnica jest tylko reflektorów i buforów
,( wcześniej ktoś napisał ,że na jednej formie wyciągają ile się da malowań i drobnych przeróbek), czy ktoś będzie się podejmował przeróbki budy na te pierwsze numery od 001? Chodzi o boczne ściany i zawieszenie pudła.
 

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
Są możliwości... ;)
Zobacz załącznik 599810
Zobacz załącznik 599812
Foto i wykonanie: Kolega Szakal z Kalisza. Blaszki od Osthbana.
Czy te zdjęcia można przyjąć za wzór przeróbki kabiny w et22 - 357? Bo et-22 259 ma malowanie z lat 90tych, a więc wieszano by już plakaty z zachodnimi autami :) Pytam na serio, bo chcę przerobić kabinę w swoim - oryginalna od producenta jest paskudna. A może ewentualnie ktoś dysponuje zdjęciami kabiny z okresu et-22 357 od piko i mógłby się podzielić?
 

Podobne wątki