• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

OP
OP
KacperWKK

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Przy takim "misz maszu" jaki panuje w Polskiej kolei wcale się nie dziwię niemiaszkom iż lepiej w "fotoszopie" coś zrobić by potem nie cofać z produkcji...
 

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
A ja do tej lokomotywy to chętnie podpiąłbym 6 zapowiadanych przez ROBO cystern z epoki IV. Najpierw miały być 3 pojedyncze egzemplarze, a potem miał być set 3szt. Tak to przynajmniej zapamiętałem...
Panie ROBO - do dzieła :) Tym razem Pan trochę może wykorzystać konkurencję. Oni lokomotywę, a Pan pasujące datami cysterny. Pewnie wielu z nas taki skład by bardzo zadowolił ;)
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
Kompletny chaos ....popier.... wydaje sie wszystko i nikt nie potrafi sie sprecyzować ! RYSIEK pisze ze nie widzi info o PKP Cargo ! A jaką info widzisz ? jakiego wagonu dotyczy wpis Pana Krzysztofa Twoim szanownym zdaniem ? A może Piko 58413 ??? Kompletna dezinformacja !!! https://shop.dcc24.eu/pl/towarowe/19019-piko-58413-wagon-odkryty-401z-pkp-cargo-4015615584131.html... i czytać uważnie !! To w koncu jaka to epoka ??? VI ?? czy IV ?? A może na potwierdzenie ....http://www.makieciarz.pl/piko-58413-weglarka-401z-pkp-cargo-id-92266.html .....to CARGO CZY NIE ???????
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0

numer katalogowy: 58413
- przewoźnik: PKP
- typ: 401Zb
- epoka: IV
- termin ukazania się: IV kwartał 2018 roku
- sugerowana cena: 179 zł (39,99 €)
- wizualizacja modelu/zdjęcie pierwowzoru


23064_58413_id=19151.jpg

już wiadomo? Kolego Remaj proszę o usunięcie tego wpisu za jakiś czas i sorry za kopiuj wklej.... dzięki.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
A może należałoby się trochę zastanowić, uspokoić, chwilę pomyśleć...?
Jeśli napisałem, że chodzi o wagon typu 401Zb, serii Eamos-tx, to chyba jest absolutnie oczywiste, że chodzi o epokę IVc, a nie o jakieś PKP Cargo.
Oznaczenie serii Eamos-tx funkcjonowało w latach 1980-93, a wtedy (na szczęście!) nikomu nie śniło się nawet o PKP Cargo.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
Panie Krzysztofie , ja to kompletny laik w te klocki jestem i mnie troszke to rozproszyło co i jak ale dzięki pomocy kolegów wróciłem na właściwy tor ! I Panu też dziękuje za wyjaśnienie sprawy :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Mógłby mi ktoś w końcu wyjaśnić?

Wiadra = okrągłe (jak w wersji Cargo od PIKO)
Telewizor = kwadratowe (jak żółte czoło)

???

Widzę że jest jakiś misz-masz jeśli chodzi o te nazwy...
Jest dokładnie jak Napisałeś, tylko młodsi znowu wszystko robią na opak. Było już o tym pisane i to chyba w tym temacie kilka stron wstecz. Ewentualnie w temacie o prawdziwych ET22. ET22 jest "dzieckiem" lat 60-tych, i z tąd nazwa oryginalnych reflektorów nawiązująca do tamtejszych telewizorów;)
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
Mam pytanie do fachowców, jaka siła i przebicie powoduje, że wychodzą dwie ET22 z Piko w numeracji 12 sztuk od siebie czyli 259 i 271 !!! I co gorsza obie z MD Łódź Olechów, przynajmniej obie tam pracowały !
Dlaczego nie może wyjść ET22 z innej szopy też z wiadrami, ale np MD Skarżysko Kamienna miała ich mnóstwo począwszy od 001, w dodatku mamy czteroczłonowego piętrusa ze Skarżyska do którego jest dopasowana tylko SP42-037 zresztą kociołek, który większość życia przejeździł w MD Racibórz ale to już odrębny temat.
Albo chociażby coś z Bydgoszczy, która odziedziczyła z MD Skarżysko sporo ET22 jak wycofała ostatnie ET21.
Ogólnie mówiąc pole do popisu jest nie wyobrażalnie wielkie !!!!!
Dodam jeszcze moje fotki ET22.
ET22-259 w hali CT Wrocław Brochów 16.03.2010
ET22-259 WROCŁAW BR..JPG

ET22-271 wjeżdża z poc. towarowym od strony Lubina Grn., Raszówka 27.08.2010
ET22-271 RASZÓWKA.JPG

ET22-357 na terenie CT Bydgoszcz Wschód 30.07.2008
ET22-357 BYDGOSZCZ WSCH..jpg
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Et22-271 będzie z przydziałem Ostrowskim - czyli Zakład Taboru Ostrów Wielkopolski. To zapewne ukłon wdzięczności za udostępnienie loków do pomiarów, bo to właśnie w Ostrowie Panowie z PIKO mierzyli byka :)
 

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
W weekend rozmawiałem ze sprzedawcą ze sklepu i powiedział, że nowy et22 pojawi się już w marcu - jeżeli to się sprawdzi, to pozostały już tylko (maksymalnie) 2 miesiące czekania
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W weekend rozmawiałem ze sprzedawcą ze sklepu i powiedział, że nowy et22 pojawi się już w marcu - jeżeli to się sprawdzi, to pozostały już tylko (maksymalnie) 2 miesiące czekania
Sprzedawcy wiedzą więcej niż oficjalnie wiadomo? Ciekawe skąd. Ani na stronie PIKO, ani na profilu FB nic nie ma o dokładnych terminach poza kwartałami.
 

Podobne wątki