• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Jest jeszcze alternatywa . Ja będę za tydzień zamawial dekoder do Et22 . Na Hobby rozmawiałem z P.Arturem który sprzedaje i montuje te dekodery do EU07 i ET22 posluchalem i dla mnie to Et22 na sto procent . Nagrywali to w Czechowicach
Posiada już kolega ten dekoder? Jeśli tak to jakie wrażenia?
Jak tak słucham na filmie tych dźwięków to mam wrażenie że dźwięki były nagrywane gdy lokomotywa jechała luzem.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Bo dźwięki były nagrywane dla symulatora, gdy modelu jeszcze nie było.
A tu jeszcze jeden:
Leszek czyli prawie napewno masz jeszcze moje dźwięki, a te na potrzeby symulatora w formacie wave nagrywałem Z KABINY, do tego jeszcze starym sprzętem i są dość mocno zaszumione. Oczywiście trudno będzie nagrać z zewnątrz czysto np przekładnie silników trakcyjnych, więc mogę Ci podesłać oryginalny nieobrobiony dźwięk
nagrany na korytarzu podczas jazdy z wyłączonymi przetwornicami, ale wolałbym to zrobić jeszcze raz bo mam inny sprzęt. Z resztą ten plik jest chyba do dziś. Dźwięki które nagrywałem na LHS ma np Tomek Małkowski (gagar cztorosuwowy i dwusuwowy) i do dziś ich używa, wtedy wspólnie nagrywaliśmy to moim rejestratorem z wykorzystaniem bardzo dobrego mikrofonu.
Do dziś mam jeszcze spore znajomości i możliwość przebywania w kabinie elektrowozów, mam też zdecydowanie lepszy sprzęt do rejestracji dźwięków (nagrywam ptaki w lasach), myślę że coś mogę ogarnąć i poprosić któregoś ze znajomych maszynistów o pomoc, tylko u mnie z czasem baaaardzo krucho, więc mże dopiero po nowym roku?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Panowie, jedna sprawa odnośnie zaokrąglonej szybki na czołach lokomotywy.
Na wielu zdjęciach wydaje się, że szybka mocno wystaje lub ledwo się trzyma.
Jest to bardzo ciekawe złudzenie tylko na zdjęciach, gdyż w rzeczywistości wszystko jest w normie.
Sprawdziłem to u siebie i widać to tylko pod odpowiednim kątem.
ET22 Szybka.jpg
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Każdy z nowych włascicieli Et22 napewno głowi się, z jakim składem puścić byczka. Ja mam pytanie dotyczące pociągów pasażęrskich. ET22 pojawiały się z pociągami pośpiesznymi, osobowymi. Czy byki z żółtym czołem prowadziły składy wagonowe InterREGIO?
 

tokarz76

Aktywny użytkownik
Reakcje
313 1 5
Bzdury opowiadasz. Ja pamiętam Inter Regio relacji Berlin - Gdynia przed 1997 rokiem... na przykład Mare Balticum. Planowo prowadzone szczecińskim EU07. Ale awaryjnie zdarzały się słupskie ET22.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Bzdury opowiadasz. Ja pamiętam Inter Regio relacji Berlin - Gdynia przed 1997 rokiem... na przykład Mare Balticum. Planowo prowadzone szczecińskim EU07. Ale awaryjnie zdarzały się słupskie ET22.
Tylko "Mare Balticum" to takie lipne IR. IR to on był po stronie niemieckiej, a u nas zwykły międzynarodowy pospieszny. Tu wydaje mi się, chodzi o pociągi IR uruchamiane przez spółkę Przewozy Regionalne, czyli zdecydowane o czasy od 2009.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Bardzo ładny jest ten model. Ciekawy jestem w jakim malowaniu Piko wypuści jeszcze ET22 z tymi dużymi reflektorami.
Tego to nikt nie wie, zresztą podobnie jak z ET41.... ktoś pisał kiedyś do Piko w tej sprawie, odpowiedź była coś w ten deseń.... "informujemy, że dokładamy wszelkich starań aby modele jak najwiernirej odpowiadały oryginałom a klient był zadowolony, o wszelkich nowościach zawsze staramy się powiadamiać na bieżąco"... czyli tyle sie dowiedział co i nic... Pozostaje więc cierpliwie czekać i liczyć na nasze ulubione 'malowanie'...

Jedno jest pewne, za czsów współpracy z SK Model, ta druga firma informowała na bieżąco z wyprzedzeniem jakie wyjdą stonki i kociołki a i nieraz okraszono wypust historią oryginału (na stronie SK). Teraz z tym informowaniem trochę gorzej.
 
Ostatnio edytowane:

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Paczka z dekoderem dźwiękowym firmy Digitools dziś dotarła więc parę słów mogę napisać.
Zestaw składa się z dekodera i głośnika.
20171110_144300.jpg

Głośnik należy przylutować samodzielnie do płytki elekroniki. Lutownice posiadam więc zajęło mi to około 40 sekund :)
Dekoder realizuje 28 funkcji i na wstępie wyszło ograniczenie multimausa, który to obsługuje tylko 20. Byczek na tory i jazda! Piękny dźwięk sprężarki uwielbiam go. Tak jak na filmiku z youtuba wszystko działa dobrze, lokomotywa jeździ bardzo płynnie i jak dla mnie dźwięk ruszania jest świetny i na 100% jest to dźwięk Et22 . Przetestowalem to dziś z 50 razy i nadal morda mi się cieszy :) Ogólnie bardzo pozytywnie jestem ustosunkowany do tego produktu . Nie mam porównania z Esu czy Zimo więc nie wiem czy lepsze czy gorsze . Również na Plus zasługuje kontakt z Panem Arturem .
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Na to wygląda. Ciekaw jestem, co to za firma i kto tym u nas handluje. Zajrzałem na ich stronę, ale jest wyłącznie po węgiersku. :(
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Paczka z dekoderem dźwiękowym firmy Digitools dziś dotarła więc parę słów mogę napisać.
Zestaw składa się z dekodera i głośnika.
Zobacz załącznik 518227
Głośnik należy przylutować samodzielnie do płytki elekroniki. Lutownice posiadam więc zajęło mi to około 40 sekund :)
Dekoder realizuje 28 funkcji i na wstępie wyszło ograniczenie multimausa, który to obsługuje tylko 20. Byczek na tory i jazda! Piękny dźwięk sprężarki uwielbiam go. Tak jak na filmiku z youtuba wszystko działa dobrze, lokomotywa jeździ bardzo płynnie i jak dla mnie dźwięk ruszania jest świetny i na 100% jest to dźwięk Et22 . Przetestowalem to dziś z 50 razy i nadal morda mi się cieszy :) Ogólnie bardzo pozytywnie jestem ustosunkowany do tego produktu . Nie mam porównania z Esu czy Zimo więc nie wiem czy lepsze czy gorsze . Również na Plus zasługuje kontakt z Panem Arturem .
A jakie funkcje świetlne realizuje dekoder? No i z tego co widzę, to głośnik nie specjalnie pasuje w przeznaczone dla niego miejsce.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
@zdeniu Koszt dekodera z głośnikiem 329 zl. @EC45 Z tego co mi wiadomo to jest to odrębna firma. @Andrzej Harassek dekoderami tymi handluje Artur Dębski EBM Sp. z.o.o.
20171110_223631.jpg

@Elvis światła podstawowe Plus manewrowe , oświetlenia kabin osobno ale nie wiem jak powyżej 20 jest bo mam multimausa . Głośnik nie pasuje tam gdzie powinien ale podobno jest lepszy niż okrągły
 

Podobne wątki