• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Reakcje
10 1 0
Chodzi mi tylko o to, że forum jest po to, aby wymienić swoje poglądy i zaczerpnąć informacji. Nie wierzę w to, że spośród tylu setek osob na tym forum nie ma choć by jednej, która mogłaby coś podpowiedzieć w sprawie dźwięków. A pisanie o tym, że można jechać na drugi koniec kraju, żeby zaczerpnąć wiedzy to żadna pomoc.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Chodzi mi tylko o to, że forum jest po to, aby wymienić swoje poglądy i zaczerpnąć informacji. Nie wierzę w to, że spośród tylu setek osob na tym forum nie ma choć by jednej, która mogłaby coś podpowiedzieć w sprawie dźwięków. A pisanie o tym, że można jechać na drugi koniec kraju, żeby zaczerpnąć wiedzy to żadna pomoc.
Masz rację że taka jest idea forum, lecz weź pod uwagę że nie wszyscy siedzą cały czas na forum i całego na bieżąco nie czytają. Daj trochę czasu na odpowiedź a w między czasie posłuchaj dobrych rad, jak choćby napisał Tobie @Mafo podając dwa nicki osób na tym forum które w tym temacie wiedzą chyba wszystko. Nie musisz do nich jechać osobiście, wystarczy że do nich napiszesz i poczekasz cierpliwie na odpowiedź.
 
Reakcje
10 1 0
Bo co... :eek:
Kolego! Nie dostaniesz lepszej odpowiedzi na swoje pytania. Nikt Ci nie powie, że ten dźwięk z tym dekoderem w tej lokomotywie jest prawdziwy, a tamten dźwięk w tej samej lokomotywie, a z innym dekoderem jest nieprawdziwy.
Nie chcesz słuchać odpowiedzi, to nie... Twoja wola...
[DOUBLEPOST=1508364798][/DOUBLEPOST]Wow, widzę, że kolega @januszewski20 kasuje swoje wpisy... Nie doceniłem kolegi. Widzę, że w dyskusjach z kolegą trzeba cytować całość wpisu, a nie tylko fragment.:mad:
Spoko spoko nie dam się wciągnąć w te gierki- już kiedyś za pisanie prawdy o moderatorach na tym forum moje konto zostało bezpodstawnie zablokowane.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Jest jeszcze alternatywa . Ja będę za tydzień zamawial dekoder do Et22 . Na Hobby rozmawiałem z P.Arturem który sprzedaje i montuje te dekodery do EU07 i ET22 posluchalem i dla mnie to Et22 na sto procent . Nagrywali to w Czechowicach.
20171019_073148.jpg


P.S. januszewski20 jak będziesz chciał to zapraszam do mnie do Stargardu jak będę miał to sobie posluchasz i ocenisz
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
No to się wywiązała dyskusja. Z mojej strony dodam tylko i to bez lobbowania, że prawdopodobnie jedyna profesjonalną sesję nagrywania dźwięków do polskich lokomotyw to przeprowadził Leszek Walla "Elvis". Poza tym istotny wpływ na jakość dźwięku ma zastosowany głośnik. To tyle w temacie.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Jest jeszcze alternatywa . Ja będę za tydzień zamawial dekoder do Et22 . Na Hobby rozmawiałem z P.Arturem który sprzedaje i montuje te dekodery do EU07 i ET22 posluchalem i dla mnie to Et22 na sto procent . Nagrywali to w Czechowicach.
Zobacz załącznik 512113

P.S. januszewski20 jak będziesz chciał to zapraszam do mnie do Stargardu jak będę miał to sobie posluchasz i ocenisz
No i super sprawa !!!. To tak jakby 3 gracz po Elvisie i DCC24 (karolmar). Z tego plakatu wynika, iż dźwięki też, tak jak u Elvisa nagrywane z natury. Tylko strona internetowa jeszcze daje bardzo mało informacji o ofercie. Może Pan Artur Dębski coś osobiście nam powie o sobie i przybliży również swoje produkty. Dodatkowo bardzo mnie intryguje wyraźny, węgierski trop firmy i strony internetowej Digitools Elektronika :)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
A może koledzy Dariusz i Januszewski powiedza z kąd w ogóle biorą podejrzenia że ET22 ma dźwięk z EU07, bo to trochę przypomina polowania na czarownice w dawnych wiekach.
Nie sądzę aby słuchając na targach dźwięku modelu można go było od razu porównać z oryginałem, ale mogę sie mylić.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
A może koledzy Dariusz i Januszewski powiedza z kąd w ogóle biorą podejrzenia że ET22 ma dźwięk z EU07, bo to trochę przypomina polowania na czarownice w dawnych wiekach.
Nie sądzę aby słuchając na targach dźwięku modelu można go było od razu porównać z oryginałem, ale mogę sie mylić.
Gdzieś na forum był wątek z dyskusją, że dźwięki są wzięte z EU07 a nie z ET22. Stąd też chciałem się upewnić które dekodery mają dźwięki poprawne (które można polecić jako dźwięki do ET22), żeby czasami nie kupić i dostać EU07, wszak to jednak dosyć spora inwestycja.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Tak, ten temat był omawiany. Faktycznie było sporo głosów, że dźwięk do lokomotywy ET22 umieszczony na dekoderach jest zbyt podobny do tych z EU07 i nie ma on nic albo niewiele wspólnego z ET22. Ja również jestem skołowany, bo jak można przeczytać to zarówno Elvis, Piko jaki i ten "nowy gracz" wszyscy nagrywali dźwięki z natury w czasie profesjonalnych sesji... Chyba trzeba zaczekać do artykułu w KMiD na wzór tego jaki pojawił się na temat lokomotyw SU45. Może wówczas się coś więcej wyjaśni. Choć może niekoniecznie, bo jak się dowiedziałem dekoder ESU od Elvisa posiada dźwięk luzowania hamulca (SU45) a zgodnie z tekstem artykułu dekoder ESU akurat tego dźwięku nie posiada...
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
Sprawdzajcie dobrze swoje byki - ja dopiero teraz wypuściłem na dłuższa jazdę po szlaku swojego w wersji cargo i po paru minutach coś strzeliło w modelu i koniec jazdy. Jakoś mam pecha do pikowskiego byka - najpierw przyszedł z spapraną malaturą, a teraz problem z elektryką.
 

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
Ciekawe czemu nikt nie zauważył w tym wszystkim dźwięku wentylatorów oporów rozruchowych? Czy one w ogóle są? Jeśli ich nie ma to należy je dograć i najlepiej załączać dodatkowym klawiszem by móc kontrolować ilość układów silników oraz długość trwania rozruchu w zal. od tego, czy prowadzimy pociąg ciężki towarowy czy pasażerski.
Poza tym wszystko jest ok, rzeczywiście realizm fajny, ale wentylatory to mus. To co tutaj jest nadaje się tylko do jazdy luzem. Podobnie pisk hamulców. Inny jest luzem, a inny z pociągiem, ale to już chyba nie do przeskoczenia.
 

Podobne wątki