• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
czacza piękne foto! Szkoda, że na razie jedyne realne foto tego loka w sieci. W sprzedaży podobno od 20 czerwca, więc jeszcze ponad 3 miechy czekania :/
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Tak w tle to wizualizacja St44. Nie mam zdjęcia. Byłem przekonany, że je wykonuję a telefon był w trybie wideo. Wyszedł chaotyczny filmik.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Swoją droga co do nowości Piko ostatnio dokładniej obejrzałem sobie materiał ze Spilewarenmesse z tego roku. W pewnym momencie redaktor zapytał Pana doktora o nowości na 2018 rok. Ten się zaśmiał ponieważ pytanie o nowości na bieżący rok jest dla niego pytaniem o to, co dla niego jest już niemal starociem. Jak bowiem wytłumaczył niedługo przed targami odbył spotkanie w firmie dotyczące nowości na 2019 i 2020 rok. Dlatego nowości na 2018 rok były dla niego nowościami 2 lata temu.
Super było by wiedzieć co Piko planuje na 2019 i 2020 rok dla nas. Można by kasę gromadzić ;)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Datę naprawy ET22-357 już Krzysztof Koj podawał: http://forum.modelarstwo.info/threads/piko-modele-lokomotyw-serii-et22.33989/page-28#post-676216
A w tle na zdjęciach, które zamieścił @jaco, to chyba jest wizualizacja modelu ST44 zapowiadanego przez PIKO?

A czy możliwe jest, że kolejna naprawa była dopiero w 1992 roku (jak to tutaj pisze https://www.forumkolejowe.pl/ilosta...p=1&seria=4&lok=2960&numer=357&title=ET22-357) kiedy lokomotywa otrzymała "żółte czoło"?
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Joł
Zapragnąłem mieć jednak byka. Poprzedni się sprzedał, chciałem kupić i przerabiać gruntownie nastepnego, ale czasu mam w życiu mało więc poszedłem na skróty i tylko spatynowałem. Jutro może uda się ogarnąć lepsze foto, to wstawię do mojego wątku "modele wyrwizęba"
 

Załączniki

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
A czy możliwe jest, że kolejna naprawa była dopiero w 1992 roku (jak to tutaj pisze https://www.forumkolejowe.pl/ilosta...p=1&seria=4&lok=2960&numer=357&title=ET22-357) kiedy lokomotywa otrzymała "żółte czoło"?
Tam podane są rewizje których daty są po prostu znane. Na 99% między 83 a 92 była jeszcze jedna jak nawet nie dwie naprawy rewizyjne. Wszystko zalezy jedynie od tego czy lokomotywa jeździła, czy też po jakiejś poważniejszej awarii/wypadku przez dłuższy czas grzała krzaki.
Żółte czoła były malowane niezależnie od napraw okresowych. Jeżeli akurat dana maszyna miała rewizję w latach 89/90, to zazwyczaj wtedy ją otrzymywała. Jeżeli nie to przy jakimś P3 czy innym większym przeglądzie okresowym, takie czoła otrzymywała. ZÓŁTE CZOŁO NIE BYŁO WZOREM MALOWANIA (jak np PKP Cargo otrzymywane systematycznie przez maszyny przechodzące naprawy poziomów P4/P5 obecnie), a dodatkowym "oznaczeniem" czoła pociągu którego naniesienie było wymagane zarządzeniem związanym z zaleceniami komisji powypadkowej, tak więc realizowano to przy każdej możliwej okazji, a nie np zmianie barw firmowych. Podobnie było z numerami EVN niedawno- nanoszono je nie tylko na pojazdy wychodzące z rewizji, ale na łuszczące się trupy także
 

a_lehr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 10
Proszę o info czy pilotem Piko digi fern jest możliwość składania wszystkich funkcji lokomotywy et22? Jeżeli nie to czy jest możliwość w jakiś sposób przerobienia pilota czy muszę kupować nowszy zestaw obsługi cyfrowej?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Nowy et22 jest już dostępny! Poniżej zdjęcia ukradzione ze sklepu Lokomotyw, gdzie sprzedaż modelu zaczyna się jutro rano!!!! Ale ta zabawka kapitalnie wygląda, moim zdaniem najlepiej z całej trójki dotychczas wydanych et.
Potwierdzam! Byłem dziś w sklepie i pierwsza sztuka już się sprzedała ;) . Naprawdę pięknie się prezentuje :) !
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Nowy et22 (...) kapitalnie wygląda, moim zdaniem najlepiej z całej trójki dotychczas wydanych et.
Wszyscy się kiedyś "nawrócicie" na IV i III epokę ... :obcy:
Herezja" żółtych przodów i afro-semicka stylistyka korpokolej z VI epoki zaniknie w ciągu 10 lat ... i będzie zakazana ustawowo ! :cenzura:
Każdy z Was będzie miał w domu "ołtarzyk"-model TRAKCJI PAROWEJ i pomniejsze "bóstwa spalinowo-elektryczne" z IV epoki. :devil:
Tezy o Supremacji Trakcji Parowej będziecie mieć zawsze przy sobie niczym książeczki Mao Tse-Tunga ... :podstepny:
Wspomnienie o korpokolei będzie budzić oburzenie :niepewny: :mad: i lincz opętanego ! :D
 

Podobne wątki