1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika KacperWKK, 17 Stycznia 2017.

1. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

Na to wygląda. Ciekaw jestem, co to za firma i kto tym u nas handluje. Zajrzałem na ich stronę, ale jest wyłącznie po węgiersku. :(

2. Elvis

Elvis Znany użytkownik

A jakie funkcje świetlne realizuje dekoder? No i z tego co widzę, to głośnik nie specjalnie pasuje w przeznaczone dla niego miejsce.

3. puszo

puszo Aktywny użytkownik

@zdeniu Koszt dekodera z głośnikiem 329 zl. @EC45 Z tego co mi wiadomo to jest to odrębna firma. @Andrzej Harassek dekoderami tymi handluje Artur Dębski EBM Sp. z.o.o.
    20171110_223631.jpg
    @Elvis światła podstawowe Plus manewrowe , oświetlenia kabin osobno ale nie wiem jak powyżej 20 jest bo mam multimausa . Głośnik nie pasuje tam gdzie powinien ale podobno jest lepszy niż okrągły

4. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Co z czerwonymi, z oświetleniem przedziału maszynowego, samoczynnym wyłączaniem się świateł głównych i czerwonych przy załączeniu manewrowych, co z podtrzymaniem napięcia. O zmiennych manewrowych nie wspominając?

5. puszo

puszo Aktywny użytkownik

Światła czerwone zmienne kierunkowo . Napewno nie ma manewrowych zmiennych kierunkowo, bo to już się wiąże ze zmianą płytki elektronicznej. A o pozostałe funkcje powyżej 20 mogę zapytać dziś Pana Artura bo będę z nim rozmawiał
    Ruszając powoli lokomotywą w pewnym momencie zaczyna byc słychać charakterystyczne wycie, które powoduje uczucie rozpedzania ciężkiego składu. Bardzo mi się to podoba, jest to dość realistyczne .

6. Wyrwiząb

Wyrwiząb Aktywny użytkownik KKMK

• Doceniam Doceniam x 1
  7. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Żeby zmieniać manewrowe kierunkowo nie jest potrzebna wymiana płytki. Osoby, które nabyły model z dźwiękiem w SM Rybnik mogą to potwierdzić. A co z przedziałem maszynowym i UPS'em?

8. Wyrwiząb

Załączniki:

• DSC_7695.jpg
      DSC_7695.jpg
      Wielkość pliku:
      267,8 KB
      Wyświetlenia:
      192
    • Super! Super! x 16
    • Doceniam Doceniam x 4
    • Śmieszny Śmieszny x 1
  9. tomekkor

tomekkor Aktywny użytkownik

Ładny kawałek modelarstwa :)

• Popieram Popieram x 2
  10. Krzysztof Fiałka

Krzysztof Fiałka Użytkownik FREMO Polska KSK Wrocław

A jam mam pytanie o światła manewrowe Tb1, zmieniają się w zależności od kierunku jazdy?
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 14 Listopada 2017 o 09:02, Data oryginalnego wpisu: 14 Listopada 2017 o 08:53 ---
    Ok, załadowały się wszystkie odpowiedzi, wszystko jasne.

11. mikl

mikl Znany użytkownik

Fajnie zrobiona pokruszona rampa. Jak ją zrobiłeś?

• Popieram Popieram x 1
  12. KSK 1982

KSK 1982 Moderator Grupy GGM i kustosz forum Sala pamięci Staff Member GGM

• Doceniam Doceniam x 1
  13. mikl

mikl Znany użytkownik

14. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Rampa jest faktycznie dobrze zrobiona.
    Ja spróbowałbym ze szpachli akrylowej.

15. Wyrwiząb

Uściślając, o czym już pisałem, diorama jest autorstwa mojego kolegi Olafa Sroczyńskiego, który moim zdaniem jest jednym z lepszych modelarzy w Polsce. Rampa została wykonana ze spienionego pcv o grubości 3mm, a wszelkie pęknięcia i rysy są dosłownie wydłubane ręcznie... mówiłem że to wielki człowiek i gdy opowiada o różnych technikach pokazując swoje modele to czuję się jak niedorozwinięty przy nim.

• Popieram Popieram x 1
  16. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Ciekawe porównanie ale ja określiłbym jako "Nieświadomy" gdyby zwykły pożeracz Baltonowskiego wiedział jakie techniki stosował Matejko przy obrazie "Bitwy" określiłbym by to mianem "To jest Nienormalne " :)

• Śmieszny Śmieszny x 1
  17. karol_mar

karol_mar Znany użytkownik

Potrzebne są 4 diody prostownicze i jedno dodatkowe wyjście z dekodera.

• Doceniam Doceniam x 1
  18. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Mi wystarczają dwie i dodatkowe wolne wyjście funkcyjne. Te możliwości dają dekodery Zimo.

19. koland

koland Aktywny użytkownik

Mam pytanie do znawców będących na bieżąco z nowościami. Czy są jakieś informacje o wydaniu w najbliższym czasie modelu Et22 z IV epoki?

20. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Na razie cisza totalna....

Udostępnij