1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika KacperWKK, 17 Stycznia 2017.

1. czacza

czacza Aktywny użytkownik

Jak donosi Lokomodel, sprzedaż ET22-259 rozpocznie się 30 października w godzinach popołudniowych :D

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1

2. sebo81ku

sebo81ku Aktywny użytkownik

Jeżeli to prawda, to trzeba szykować gotówkę :)
    Jeszcze kilka dni temu podawali termin w połowie listopada

3. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Ale kto podawał że połowa listopada?. Moje źródło podawało że nim zapieje kur sarny i stara baba splunie za siebie po trzykroć nastanie nam ET22 żółta twarz. Czyli koniec października ;)

4. sebo81ku

sebo81ku Aktywny użytkownik

Lokomodel - taki termin widniał przy modelu w przedsprzedaży

5. czacza

czacza Aktywny użytkownik

6. VSM

VSM Użytkownik

Mam pytanie do osób posiadających ET22 PKP Cargo. Zauważyłem wczoraj po kilku minutach jazdy, że lokomotywa się nagrzewa. Nie jest to może nagrzanie takie, że nie można jej dotknąć, ale czuć wyraźnie, że jest ciepła. Czy u Was też jest tak samo i po prostu ten typ tak ma? Czy może mam się niepokoić? Dodam, że inne lokomotywy podczas jazdy w tym samym czasie pozostawały zimne.

7. darekgol

darekgol Aktywny użytkownik Donator forum

Wymieniłem już plastik pod płytką elektroniczną...... ale moim zdaniem to była wina dekodera Piko

8. VSM

VSM Użytkownik

Akurat ja mam dekoder ESU Loksound.

9. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Piko stosuje dekodery ESU, akurat.

10. darekgol

darekgol Aktywny użytkownik Donator forum

dekorder Piko to też jest ESU, więc moża jakas seria trefnych silników?
    przyjdzie dekoder z reklamacji to przetestuję model
    ps
    Elvis mnie uprzedził o ułamek sekundy ;)

11. Lyntog

Lyntog Aktywny użytkownik

• Doceniam Doceniam x 1
  12. dariuszz94

dariuszz94 Znany użytkownik

Film od @Elvis udostępniony na youtube ukazujący różne dźwięki przy zastosowaniu dekodera dźwiękowego ZIMO.

Trochę mi tu nie pasuje sprężarka, zwłaszcza brakuje dudnienia po jej wyłączeniu, jak również przy rozruchu nie słychać dźwięku wentylatorów oporów rozruchowych :niepewny::ostrozny:

13. teigrekty2

teigrekty2 Znany użytkownik

Bo w byku nie słychać dźwięku wentylatorów podczas rozruchu. Odgłos wentylatorów jest raczej charakterystyczny z EU06/07.

14. PX48-28

PX48-28 Aktywny użytkownik

Słychać, bardzo podobnie jak na 06/07/08 bo to konstrukcyjnie bardzo podobne maszyny, a opory trzeba jakoś chłodzić ;)

• Popieram Popieram x 1
  15. Czapajew

Czapajew Znany użytkownik

Dźwięki te same co w symulatorze MaSzyna.

16. dariuszz94

No nie do końca się zgodzę. Sprężarka ma na pewno inne dźwięki niż w MaSzynie, chyba, że wzięte z jakiegoś odmiennego egzemplarza o innych dźwiękach o_O

17. Czapajew

Czapajew Znany użytkownik

Sprężarka z EU07 też z MaSzyny.

18. dariuszz94

I tu może być prawda. Tylko co robi sprężarka EU07 w ET22? :niepewny:o_O

19. teigrekty2

teigrekty2 Znany użytkownik

Wcale nie, konstrukcyjnie podobne ukladem napednym- silnikami, kołami, układem napednym. Czas wybrać się na stacje. EU wyje zaraz podczas startu, ET22 wcale tak nie wyje, jest dosyć cicha, prawie jak ET21.

20. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Bo dźwięki były nagrywane dla symulatora, gdy modelu jeszcze nie było.
    A tu jeszcze jeden:

Udostępnij