• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Reakcje
4.111 416 99
Malowanie, malowaniem - ja jestem ciekaw jaki układ pudła w przypadku "czegoś" z IV epoki zaserwuje Piko
Wiem co masz na myśli (bez żółtego), ale szczerze to te żółte czoło co teraz wyszło, to też IV epoka :podstepny: (rewizja na kwiecień 1989), gdybym miał więcej kasy pewnie bym kupił, ale mimo, że zbieram generalnie IVb i IVc i jednocześnie nie za ciekawie u mnie z dukatami, ograniczę się do klasyki podobnie jak kolega:
Na razie nie kupiłem ani ET41 ani ET22. Tak jak innych interesuje mnie tylko zielono -zielone malowanie z IV epoki i wszystko na temat
Marzenie to taka właśnie wersja jak teraz wyszła tylko bez żółtego czoła i ze starszą nieco rewizją (najlepiej bez rewizji :D).
 
Ostatnio edytowane:

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
A ja mam pytanie odnośnie modeli z dekoderami dźwiękowymi.
Z racji, że coraz bardziej dojrzewam do przejścia na DCC, to chciałbym się Was zapytać który dekoder dźwiękowy byście polecali? Pamiętam, że były jakieś problemy z dźwiękami podobnymi czy wziętymi z EU07. Przedstawiciel Piko na targach HOBBY twierdził, że ich dedykowany dekoder posiada dźwięki nagrywane w ET22, czyli powinien być w porządku. A jak to wygląda w rzeczywistości?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Cóż, Pan szedł w zaparte że wszystkie dźwięki są z ET22. Niestety nie miałem okazji się wsłuchać, na targach głośno do tego stoisko dalej grała muzyka :niepewny: Stąd pytam o radę tutaj, żeby nie kupić loka który będzie miał niepoprawne dźwięki.
Jeżeli już chcesz naprawdę sprawdzić jakość dźwięku lokomotywy, to musisz posłuchać dźwięku wydobywającego się z głośnika zamontowanego w lokomotywie. Inaczej to będzie przekłamanie.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Jeżeli już chcesz naprawdę sprawdzić jakość dźwięku lokomotywy, to musisz posłuchać dźwięku wydobywającego się z głośnika zamontowanego w lokomotywie. Inaczej to będzie przekłamanie.
Lokomotywa prezentowana na targach miała głośnik, jednak gwar ludzi dookoła i muzyka na sąsiednim stoisku na tyle ją zagłuszały, że nie mogłem się wsłuchać. Liczyłem na to, że posiadacze modelu z różnymi dekoderami dźwiękowymi (i głośnikami się rozumie) podpowiedzą który będzie lepszy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Liczyłem na to, że posiadacze modelu z różnymi dekoderami dźwiękowymi (i głośnikami się rozumie) podpowiedzą który będzie lepszy.
Jak znajdziesz posiadacza kilku modeli tej samej lokomotywy z różnymi dźwiękami to Ci podpowie. Jak ktoś ma jedną lokomotywę to nie ma porównania. Jedynie pozostanie Ci jeszcze możliwość pojechania na któreś ze spotkań modelarskich i osobistego posłuchania dźwięków, pod warunkiem, że akurat znajdą się dwie takie same lokomotywy z wgranymi różnymi dźwiękami, przy założeniu, że mają ten sam głośnik i ten sam dekoder. Ale to wg mnie mało prawdopodobne...
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
10 1 0
Jak znajdziesz posiadacza kilku modeli tej samej lokomotywy z różnymi dźwiękami to Ci podpowie. Jak ktoś ma jedną lokomotywę to nie ma porównania. Jedynie pozostanie Ci jeszcze możliwość pojechania na któreś ze spotkań modelarskich i osobistego posłuchania dźwięków, pod warunkiem, że akurat znajdą się dwie takie same lokomotywy z wgranymi różnymi dźwiękami, przy założeniu, że mają ten sam głośnik i ten sam dekoder. Ale to wg mnie mało prawdopodobne...
Czyli co? Można się spodziewać takiego bubla, że zamiast dźwięku ET22 krążą i są wgrywane dźwięki EU07?... Dla mnie biorąc pod uwagę przedsięwzięcie jest to nie do przyjęcia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Nic. Kolega Mafo wypowiedział się tylko w sprawie praktycznej możliwości porównania dźwięków różnych producentów. Wcale nie wynika z tego, że któryś z producentów wykorzystuje dźwięki EU07 do modelu ET22. Zresztą te dźwięki nie są chyba aż tak różniące się od siebie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Czyli co? Można się spodziewać takiego bubla, że zamiast dźwięku ET22 krążą i są wgrywane dźwięki EU07?... Dla mnie biorąc pod uwagę przedsięwzięcie jest to nie do przyjęcia.
Tego nie powiedziałem i nie wiem, co jest wgrywane do dekoderów. To najlepiej ustalić z osobami, które mają takie dekodery w sprzedaży. Zapytaj kolego @Elvis albo @karol_mar to dowiesz się szczegółów.
[DOUBLEPOST=1508362021][/DOUBLEPOST]O! Widzę, że Andrzej był szybszy ode mnie... :) Dzięki Andrzeju.
 
Reakcje
10 1 0
Nic. Kolega Mafo wypowiedział się tylko w sprawie praktycznej możliwości porównania dźwięków różnych producentów. Wcale nie wynika z tego, że któryś z producentów wykorzystuje dźwięki EU07 do modelu ET22. Zresztą te dźwięki nie są chyba aż tak różniące się od siebie.
Jeżeli tobie wystarczy to, że te dźwięki nie różnią się aż tak od siebie to twoja sprawa. Ja wolę mieć w ET22 dźwięk z ET22
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Ja tego nie powiedziałem, to jest zupełnie inna sprawa. Mnie chodziło tylko o to, że komentarz kolegi Mafo nie ma nic wspólnego ze sprawą ewentualnego małego "oszustwa" producentów dźwięku - z tego, co Mafo napisał wcale to nie wynika, więc łączenie tych dwóch spraw nie wydaje mi się właściwe.
 
Reakcje
10 1 0
Jasne, że też na to nie wpadłem wcześniej! Zaraz idę zatankować auto i przejadę pół Polski, żeby zapytać kolegi Elvis! Ja to mam szczęście , że akurat trafiła się na forum osoba , co nie ruszając swoich czeterech liter tak mi pomogła(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Jasne, że też na to nie wpadłem wcześniej! Zaraz idę zatankować auto i przejadę pół Polski, żeby zapytać kolegi Elvis! Ja to mam szczęście , że akurat trafiła się na forum osoba , co nie ruszając swoich czeterech liter tak mi pomogła(y)
Nie bądź kolego złośliwy. Próbuję Ci pomóc, a Ty mnie kopiesz... W takim razie kończę z Tobą rozmowę, bo widzę, że nawet nie chce Ci się skontaktować z kolegami, którzy mają w swojej ofercie różne dekodery z różnymi dźwiękami. :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
jest idea pisania na forum, bo to
Bo co... :eek:
Kolego! Nie dostaniesz lepszej odpowiedzi na swoje pytania. Nikt Ci nie powie, że ten dźwięk z tym dekoderem w tej lokomotywie jest prawdziwy, a tamten dźwięk w tej samej lokomotywie, a z innym dekoderem jest nieprawdziwy.
Nie chcesz słuchać odpowiedzi, to nie... Twoja wola...
[DOUBLEPOST=1508364798][/DOUBLEPOST]Wow, widzę, że kolega @januszewski20 kasuje swoje wpisy... Nie doceniłem kolegi. Widzę, że w dyskusjach z kolegą trzeba cytować całość wpisu, a nie tylko fragment.:mad:
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki