• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
ET22-943 , niewiele zmian. Obmyślam jak namalować ogrzewanie przednich szyb. Sprawa się zacznie na próbkach farb. Nie chcę całego loka malować od nowa. Przećwiczę receptury na łatki. Chodzi mi o maksymalne przybliżenie malatury farby. Ewentualnie, w uzupełnieniu wyrównanie lakierem. Jeśli to rozkminie w stopniu zadawalającym, to będzie git.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
ET22-943 , niewiele zmian. Obmyślam jak namalować ogrzewanie przednich szyb. Sprawa się zacznie na próbkach farb. Nie chcę całego loka malować od nowa. Przećwiczę receptury na łatki. Chodzi mi o maksymalne przybliżenie malatury farby. Ewentualnie, w uzupełnieniu wyrównanie lakierem. Jeśli to rozkminie w stopniu zadawalającym, to będzie git.
pomyśl o nałożeniu kalkomanii w kolorze srebnym na szyby...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Waga modelu ET22 w porównaniu do ST44:
Hmmm...:kawa:, to się nie postarali :niepewny: ( :p ). W oryginale stosunek masy "Byka" do "Gagarina" to 120 t do 116,5 t. Różnica niewielka, ale w drugą stronę ;).
Gagar jest zatankowany, dlatego cięższy ;)
Nieźle kombinujesz, ale to nie to :D. Zwróć uwagę, że podana masa Gagarina to masa służbowa, a więc raczej już z paliwem :gwizd:, ale chyba już wiem skąd ta różnica :podstepny: - zauważ, że w modelu Gagarina siedzi maszynista o_O:eek:!? ;)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Model z dekoderem? To też ma znaczenie.
Tak, ST44 ma dekoder dźwiękowy, ET22 tylko dekoder jazdy, więc może być różnica kilku gram.
Widzę, że kolega stał się szczęśliwym posiadaczem. Jak tam pierwsze wrażenia?
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakość modelu to jedno, ale montaż to drugie. Widać duży nacisk na kontrolę jakości.
Żadnych śladów po kleju, wszystko starannie dopasowane.
Sam model to bajka. Poręcze, które na zdjęciach wydają się zbyt grube, w rzeczywistości takie nie są.
Nie mam do czego się przyczepić. Jedynie trochę jakość niebieskiej farby jest gorsza niż w przykładowym wyżej ST44.
Zgarniacze są wychylane tak samo jak w przypadku SP45/SU45 (mi osobiście kompletnie to nie przeszkadza).
Pantografy mam wrażenie, że są bardziej filigranowe niż w EU07.

Najlepiej samemu ocenić.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
Ja właśnie odebrałem swoją ET22-pierwsze wrażenie bardzo pozytywne na pewno uwagę zwracają bardzo realistyczne reflektory, a także nowy typ pantografów. W mojej ocenie jest to model przynajmniej jeden poziom (jak nie dwa) wyżej w jakości wykonania niż seria EU/EP07 tej samej firmy. Ma to swoje odbicie w cenie oczywiście, jednak uważam, że warto. Wrzucę później jakieś zdjęcia.
Któryś z kolegów wspomniał o wychylnych zgarniaczach, podobnie jak w SP/SU45, to warto dodać, że wciąż napęd jest na 4 osie.
Zdjęcia (niestety jest dość ciemno, więc w świetle jupiterów):
et22.jpg
et221.jpg
et222.jpg
et223.jpg
et224.jpg
 
Ostatnio edytowane:

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Piękny jest:) chociaż - mógłby być droższy o kilka złotych na rzecz wycieraczek - bo przynajmniej na tym duzym zdjęciu z przodu to hmmm dziwnie wygląda - a zlane z szybą będą ciężkie do zastąpienia.... ale i tak jest to kolejny, duży krok do przodu Piko:)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
W poprzednim poście także mamy babola.
Zobacz załącznik 487924
Czyli mamy coraz lepsze modele od Piko, ale kontrola jakości niestety szwankuje:(
Hmmm to zdjęcie jest nieostre tak jak pisałem ciemny dziś był dzień, a zdjęcia z komórki. Otóż nie ma tam żadnego babola ta wystająca szybka to coś w rodzaju owiewki a sam model w tym miejscu poskładany jest dość starannie. Ale nie siej na noc fermentu wszystko jest ok ;-) wycieraczki są zlane częściowo z dachem i szybami...niestety... ale widać postęp w modelach PIKO
 

Podobne wątki