• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.225 25 2
To całkiem realne, tym bardziej, że mają to w swoich tegorocznych zmodernizowanych Einheitslokach DB - działa oczywiście z dekoderem, na płytce są dwa dodatkowe ledy - ciepły biały i niebieski każdy na osobnym AUX. Tylko czy w ET22 w rzeczywistości błyska coś na niebiesko?
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Ciekawe, czy będzie dźwięk (gzzzyk) do tego rozbłysku?

A tak na poważnie, to bardzo mnie ciekawi, czy właściwie odwzorują dźwięk obciążonych silników trakcyjnych, bo te z EU07/ET41 to dźwięk silników lokomotywy solo jadącej z górki ;). Słychać pracę jedynie na początku przyspieszania, a potem cichnie do 0, tymczasem lokomotywa towarowa ze sporym bruttem na haku buczy przez cały czas.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
A tak na poważnie, to bardzo mnie ciekawi, czy właściwie odwzorują dźwięk obciążonych silników trakcyjnych, bo te z EU07/ET41 to dźwięk silników lokomotywy solo jadącej z górki ;). Słychać pracę jedynie na początku przyspieszania, a potem cichnie do 0, tymczasem lokomotywa towarowa ze sporym bruttem na haku buczy przez cały czas.
Buczenie przy obciążeniu pochodzi od przekładni silnik-zestaw kołowy.
Niebieskawy odcień oświetlenia maszynowni może pochodzić z obróbki zdjęć i ustawienia balansu bieli.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Wydaje mi się, że nadwozie w środku jest niebieskie podobnie jak w EU07.
Światło odbija się od budy. Trzeba będzie pomalować ją od środka np. na szaro.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Buczenie przy obciążeniu pochodzi od przekładni silnik-zestaw kołowy.
Niebieskawy odcień oświetlenia maszynowni może pochodzić z obróbki zdjęć i ustawienia balansu bieli.
Zastosowałem skrót myślowy pisząc silnik. Mniejsza o to, co buczy, bo w sumie to budzą koła zębate w przekładni, a nie przekładnia.
Chodzi mi czy dekoder za pośrednictwem głośnika będzie odzwierciedlał to buczenie w modelu przez cały czas jazdy, czy tylko przez chwilę podczas przyspieszania.
To buczenie tak samo istotne, jak wnętrza reflektorów, które są masowo wymieniane na wierniejsze oryginałowi.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
No Kamil gratulacje. Rozumiem,że nawiązałeś współpracę z PIKO (y). Jeżeli jest tak, to nie będzie potrzeba następnych modeli już "modyfikować" ;). Teraz nie wiem, co o tym sądzić (n), bo są dwa wyjścia.

1. Będziesz miał więcej czasu na robienie świateł w modelach innych firm.
2. Zabraknie teraz Tobie czasu na inne modele, bo będziesz musiał zaspokoić potrzeby tak dużego producenta :podstepny:.

Myślę, że o nas maluczkich jednak nie zapomnisz :).

Pozdrawiam
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Panowie, to nie są moje reflektory :D. To fabryczne PIKO. Ja tylko wkleiłem filmik, bo dziś się pojawił w sieci. Te reflektory widoczne na filmiku to są te same co w modelach SP45/SU45. Nie mam nic z tym wspólnego. Wybaczcie, nie pomyślałem, że mogę wprowadzić delikatne zamieszanie ;).
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Witam wszystkich. Czy może mi ktoś z kolegów podpowiedzieć. Planuję wymienić reflektory w przyszłym ET22 CARGO na "zezy". W związku z tym chciałbym dać odpowiednie numery lokomotywie. Numer 854 będzie "gryzł" w oczy. Jakąś wiedzę na temat zamówienia wykonania takich kalkomanii. Gdzieś, u kogoś... . Patrzyłem na Alegratce, ale nie mają :(
 

Podobne wątki