• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET22

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ciekawe czy system wychylania sprzęgu będzie tak samo rozwiązany jak w SU45 razem ze zgarniaczem, wygląda to na fotce dość podobnie. Trzeba przyznać PIKO , że czas pracy i projektowania mają zawrotny.
 
OP
OP
KacperWKK

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#6
Ciekawe czy system wychylania sprzęgu będzie tak samo rozwiązany jak w SU45 razem ze zgarniaczem, wygląda to na fotce dość podobnie. Trzeba przyznać PIKO , że czas pracy i projektowania mają zawrotny.
Po cichu chyba wszyscy liczymy iż ET22 ukaże się wcześniej niż w 3 kwartale 2017 roku. Na marginesie oglądając filmy z fabryki Piko można zauważyć skok technologiczny w kwestii produkcji w schemat kiedy wchodzi już tylko za ile ;)
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#14
"Telewizorowe" lampy miały być w kolejnej edycji:).
Raczej w kolejnej wersji :)
A tak z ciekawości, to czy jest ustalone co nazywamy telewizorami mówiąc w temacie ET22? O ile pamiętam była swego czasu dyskusja dot. reflektorów w ET22. Poza tym pytając wujka google: ET22 telewizor otrzymamy coś takiego:

A takiej wersji Piko chyba nie zapowiadało :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.841 111 7
#17
Nie wiem dla czego "kwadratowe" wczesne obudowy swiatel nazwano wiadrami, wlasnie te najbardziej przypominaja telewizory z tamtych czasow. No ale, nareszcie:) model jednego z najladniejszych proporcjonalnie elektrowozow na swiecie:)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#18
Z tego co pamiętam, nazwa telewizor była w użyciu za nim zaczęli przerabiać reflektory na halogeny, więc mi rownież od razu przychodzi na myśl lokomotywa taka, jaką oferować będzie Piko.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
#19
Z tego co pamiętam, nazwa telewizor była w użyciu za nim zaczęli przerabiać reflektory na halogeny, więc mi rownież od razu przychodzi na myśl lokomotywa taka, jaką oferować będzie Piko.
Możliwe, że kiedyś tak mówiono. Ja jako młode pokolenie znam już widocznie inne wersje. No i określenie "telewizor" na te prostokątne reflektory wzięło się zapewne bardziej z EU/P07, które takie reflektory otrzymały i nazywa się je właśnie "telewizorami" ;) Będąc już przy różnych określeniach - nie zapominajmy też, że na Byki z "telewizorami" mawia się Rekiny ;)
Zauważmy też, że na zdjęciu znalazły się dwa wagony z rodziny 401Z :)
 

Podobne wątki