• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - model parowozu OKo1-12

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Czy gdzies jest watek o realistycznym zestawieniu skladu z wagonami dla tego modelu? Jezeli nie, to czy ktos z Kolegow moglby tutaj podac przyklady?
Pomijając uwagi kolegi @Remaj12 w poprzednim wpisie, z którymi w pełni się zgadzam, to w epoce IV zostały wydane fabrycznie tylko trzy osobowe wagony 2- i 3-osiowe: Roco 45565, 64295 i 64296, jest jeszcze 2-osiowy wagon pocztowy TMF 561401. Wagony mają inny przydział, bo te Roco są z Torunia (rewizja lata 1970-71), a poczta z Chojnic, w dodatku z datą rewizji 1980, ale poza tym świetnie do OKo1 pasują. Ale parowóz OKo1-12 wyglądał identycznie również w latach 1960. w epoce IIIc, a tu już pasujących modeli wagonów 2- i 3-osiowych wydano całkiem sporo. Oczywiście większość z nich nie do końca pasuje przydziałem i datą rewizji, ale jeśli ktoś nie przywiązuje, jak ja, nadmiernej wagi do tego, to wybór jest całkiem spory. Nawiasem mówiąc, wymienione przez kolegę @Rozjazd wagony Roco też są z epoki IIIc, a nie z IV i też nie pasują przydziałem i datami rewizji. Ale przede wszystkim, nie bardzo pasują swoim typem, choć nie można wykluczyć, że OKo1 prowadziły również pociągi dalekobieżne, czy nawet pospieszne....

Czy Roco 64290, 64291, 64292 oraz 64293 bylyby uprawnione?
Te wagony były ze stacji macierzystej Kraków Płaszów. Oko1 były skupione w poznańskiej DOKP. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Kolega @ignacy500 ma rację tylko częściowo. Wagony Roco miały różne stacje macierzyste:
64290 - Kraków Płaszów,
64291 - Lublin
64292 i 64293 - Wrocław Gł.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
TMF 561406 ma rewizję z IVa.

Pomijając przydział, pasują wagony toruńskie od Roco.
Pomijając rewizję (1975), poznańska Bipa od Rivarossi.
Można podpiąć nic i też będzie realistycznie :D


@Rozjazd do pociągu retro w otoczeniu ep. VI, lepiej użyć Ty2. Ten ciągnął praktycznie wszystko i wszędzie.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Czytam wpisy Kolegów dot. wagonów które można "podpiąć" do nowego "oczka" ... Trochę cierpliwości, została opracowana dokumentacja rysunkowa na komplecik wagonów pasujący do parowozu - z Gniezna. Teraz tylko czekać aż ROCO je wykona ... :)
A nie miały to być wagony jarocińskie ? O takich słyszałem a może źle zrozumiałem :niepewny: Krzysiu pytanie tylko, czy i kiedy Roco zechce je zrobić :oops:
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
A nie miały to być wagony jarocińskie ? O takich słyszałem a może źle zrozumiałem :niepewny: Krzysiu pytanie tylko, czy i kiedy Roco zechce je zrobić :oops:
Nie, bo na stanie Jarocina brakowało wagonu 1/2 klasy. Na stanie stacji ostrowskiej również - co przekreśliło plany wydania wagonów ostrowskich :( . Stąd Gniezno (bo był niezbędny "komplet"). Jak wiadomo, jarocińskie "oczka" obsługiwały te wszystkie relacje (do Poznania, Ostrowa, Gniezna i Krotoszyna) i jeździły z wagonami z różnych stacji macierzystych.
Co do terminu ukazania - niestety, nie wiem.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
@Adam Kobyliński Czy próbowałeś użyć F5 i F6? Jak się zachowują z F0, a jak bez F0?
Hmmmm ciekawa sprawa... sprawdzałem wszystkie F-ki jak już pisałem wcześniej i nie działało. Postawiłem ją teraz na tory i działa. A nie włączałem wszystkich naraz ani nic w tym stylu :niepewny: Ale i tak skopane jest, przy włączonym F6 (czyli same czerwone) i F7 (jazda manewrowa) to lampy świecą... na różowo :X3: Jako manewrowe świecą dwa białe po obu stronach i równocześnie dwa czerwone z jednej strony :ROFL: Od lewej: białe, czerwone i różowe, moja żona jest zachwycona :)

IMG_20211022_214306.jpg
 

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
Czy któryś z Kolegów zamawiał oko1 w modelmani? We wszystkich sklepach jest lub była dostępna a u mnie w zamówieniu 99 dni do realizacji a na stronie MM dostępna u producenta 14dni,o co tu chodzi?
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Akurat zamawiałem w innym sklepie i też jeszcze nie ma: "Modele z racji ich ilości są wysyłane partiami. W chwili obecnej jadą do nas 96383,96382 i wagony. A lada chwila wyjedzie kolejna dostawa. Myślę, że fizycznie będą pod koniec tygodnia maksymalnie w następnym."

Cokolwiek by to znaczyło, zrozumiałem, że mam czekać :D
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
Czy któryś z Kolegów zamawiał oko1 w modelmani? We wszystkich sklepach jest lub była dostępna a u mnie w zamówieniu 99 dni do realizacji a na stronie MM dostępna u producenta 14dni,o co tu chodzi?
Ja mam zamówioną w Modelmani,najpierw miałem informacje ze model będzie dostępny od 20 października a obecnie tez mam informacje że czas oczekiwania 99 dni.
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Oglądałem dzisiaj Oko1 przez szybkę w sklepie, a że niedaleko stał niemiecki odpowiednik to sobie tak na szybko je porównałem (wizualnie). Muszę powiedzieć, że "nasz" bez dzwona i pompy na lewej stronie wygląda ubogo. Wiem, że usunięto ten osprzęt na PKP, ale od razu nasunęło mi się porównanie do auta konfigurowanego pod "tłustego" Niemca lub pod uboższego Europejczyka ze Wschodu. Tak czy inaczej, gdy ktoś kupuje Oko1 do gabloty, to lepiej prezentować prawą stronę.
 

Podobne wątki