• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - model parowozu OKo1-12

Reakcje
196 264 5
Kupimy, bo to w końcu Piko.
Pamiętasz jak płakałeś nad ryflakami Robo?
A to dziś świetna lokata kapitału.
Cóż. Kto chce niech kupuje... szmelc... A Ryflaki od Robo (na szczęście mam tylko 2) to jest gigant tandeciarstwo, tak samo jak Ygreki... Tej gigantycznie tandetnej chińszczyzny bez dostępu do części zamiennych nie mam zamiaru kupować... ba ! nawet myśleć o kupowaniu tego chłamu.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#piąteczek

Panowie... kto (nie)chce, ten (nie)kupuje. Ja jednak postanowiłem oszczędzić Kolegom czytania długiej listy różnorakich przedmiotów, których w życiu nie kupiłem lub nie mam zamiaru kupować :ROFL:
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Jak ŚLEPI nie widzą różnic, to już nie moja wina.
Niniejszym oficjalnie potwierdzam, że widzę.
Sądzę, że Koledzy też widzą.
Jeżeli Twoim celem było upewnić się, że widzimy, to prawdopodobnie osiągnąłeś ten cel kilka postów wcześniej. Dziękujemy za przypomnienie, czy właściwie za całą serię przypomnień. Raczej będziemy już pamiętać. Ja w każdym razie obiecuję, że będę o tym wspominał ile razy spojrzę na ten model w mojej gablocie :D

#piąteczek
 
Reakcje
4.111 416 99
Polska Makieta Modułowa PMM-H0 wystawia stację ZIELONA na targach w Lipsku. Na Zieloną przyjechał skład prowadzony parowozem OKo1-12. Tak się prezentował:

OKo1_zielona.jpg


Żródło: Materiał VIDEO na Facebook na kanale PMM-H0, o tytule jak wyżej widać. Minuta 17:45. Niestety model był w analogu, więc na materiale VIDEO nie ma jak jeździ.... gdy padło info, że to w analogu tak nie pokazano jazdy /a widać, że była chęć zobaczyć jak rusza od najmniejszych prędkości/ :)
 
Ostatnio edytowane:

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Czy któryś z Kolegów posiada zeszłoroczne wydanie BR78 Piko bądź miał okazję zobaczyć jak zachowuje się ten parowóz w ruchu przy niskich prędkościach w "analogu"? Istnieją krótkie filmiki pokazujące pewne problemy przy napięciach do 5V, ale nie mam pewności czy to trefny egzemplarz czy właściwość całej populacji.
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Jako laik w kwestii parowozów, miałbym pytanie odnośnie osprzętu pokazanego na poniższym zdjęciu w lokomotywie BR78. Co to jest i do czego służy oraz dlaczego tego osprzętu nie będzie w Oko1-12? Będę wdzięczny, gdyby któryś z Kolegów mógłby mi to wyjaśnić. Dziękuję.
Capture.JPG
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Jako laik w kwestii parowozów, miałbym pytanie odnośnie osprzętu pokazanego na poniższym zdjęciu w lokomotywie BR78. Co to jest i do czego służy oraz dlaczego tego osprzętu nie będzie w Oko1-12? Będę wdzięczny, gdyby któryś z Kolegów mógłby mi to wyjaśnić. Dziękuję.
Na moje oko, to pompa wody, która na PKP zastąpiona była inżektorem. Dlatego jej nie ma na naszym modelu. Co robi pompa? Za odpowiedz na pierwszym roku studiów... pompuje! Wylatywało się z labolatorium :ROFL:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pewnie egzemplarz "Zaraz po wojnie" wpisany na stan PKP, poniemiecki, który miał jeszcze oryginalną armaturę niemiecką.
Raczej nie "zaraz po wojnie", choć faktycznie, armatura jest raczej oryginalna.
Czy miał Pan na myśli drugą fotografię z tego wpisu?
Tak, to jest to zdjęcie, ale ja mam inną kopię, nie z ebay, bez tych nadruków. Warto zwrócić uwagę na świetlny semafor po lewej stronie. To sugeruje, że zdjęcie zrobiono nie wcześniej, niż w drugiej połowie lat 1950. Myślę, że znający Poznań łatwo zidentyfikują to miejsce, a ustalenie, kiedy tam zainstalowano świetlne semafory też nie powinno być bardzo trudne.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Raczej nie "zaraz po wojnie", choć faktycznie, armatura jest raczej oryginalna.

Tak, to jest to zdjęcie, ale ja mam inną kopię, nie z ebay, bez tych nadruków. Warto zwrócić uwagę na świetlny semafor po lewej stronie. To sugeruje, że zdjęcie zrobiono nie wcześniej, niż w drugiej połowie lat 1950. Myślę, że znający Poznań łatwo zidentyfikują to miejsce, a ustalenie, kiedy tam zainstalowano świetlne semafory też nie powinno być bardzo trudne.
Andrzej o ile mam dobrze zapisane to zdjęcie o którym wspominasz to ja mam zapisane OKo1-17 Poznań 1958 rok.
Pozdrawiam
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Z czystej ciekawości przyjrzałem się dotychczasowym wydaniom BR78 firmy P:
50600 (i jej warianty AC, dźwięk, dekoder) - 78 134, Ep. III, Wupertal, Letzte Br. Unt. Tr 13.08.62
50604 (i jej warianty) - 78 469, Ep. III, Erfurt, Letzte Br. Unt. 19.11.62
50608 (i jej warianty) - 78 246-6, Ep.IV, reszty nie mogę się doszukać.
Wszystkie modele są ze wspomnianą pompą i dzwonem na kotle.
 

Podobne wątki