• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - model parowozu OKo1-12

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#21
Liczyłem na innowacyjne rozwiązanie czyli oddzielne czerwone i białe.
Jeśli tak nie będzie, to mając do dyspozycji model ze „wspólnymi” bialo-czerwonymi światłami LED, prawie podjąłbym się wymiany ich na te „oddzielne”, które są dostępne w handlu.

Mam na myśli tego typu produkt (z opisu wynika, że można zamówić różne warianty): https://archiwum.allegro.pl/oferta/reflektory-pkp-do-parowozu-ty2-h0-i9422956629.html

PS
Tak właśnie wyobrażam sobie „wirtualną manufakturę”. Jeden wytacza w mosiądzu elementy reflektora, drugi robi z tego reflektor, trzeci montuje go w modelu, który końcowy klient kupił od rynkowego giganta :)
 
Ostatnio edytowane:

Marwin

Użytkownik
Reakcje
67 8 0
#22
Super ale ze zdjęcia i filmu można wywnioskować ,że odbywa się to tak samo jak w modelach SM/SP42.
Liczyłem na innowacyjne rozwiązanie czyli oddzielne czerwone i białe.
A w jaki sposób według kolegi ma się to odbywać? Proszę uwzględnić fakt, że w niemieckich reflektorach nie przewidziano osobnej komory światła czerwonego. Zmiana koloru odbywała się poprzez wsunięcie czerwonego filtru do latarni.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#23
A w jaki sposób według kolegi ma się to odbywać? Proszę uwzględnić fakt, że w niemieckich reflektorach nie przewidziano osobnej komory światła czerwonego. Zmiana koloru odbywała się poprzez wsunięcie czerwonego filtru do latarni.
A czy model o którym mówimy/piszemy ma niemieckie lampy ? Firma zrobiła w modelu "nasze" lampy więc liczyłem ,że będzie to podobnie jak w oryginale ;) choć zdaję sobie sprawę ,że wymagało by to dodatkowej pracy.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#26
Model i tak kupię pomimo tego jakie będą te lampy. A jak potwierdzą się moje przypuszczenia o dwukolorowych diodach jak w SM/SP42 to lampy z modelu wylecą na rzecz metalowych ;) pytanie tylko jak wygląda wyjście na płytce elektronicznej czy i tam trzeba będzie ingerować ?
Jeżeli tak to na szczęście mamy tu na forum specjalistów od tych problemów :D
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#28
Model i tak kupię pomimo tego jakie będą te lampy.
Ja tam daleki jestem od ostatecznej decyzji zakupu, bo znając niemca (chyba że się mylę ) to za niebotyczną kwotę wciśnie nam tampodruk lub kalki na budce maszynisty, powojenny osprzęt , i co tam jeszcze mało prawdopodobnego z rzeczy istniejących na parowozach Polskich w latach 70-tych.
Zapewne Drakula .okiem swoim starym oceni z razu i opinię właściwą wyda. Tedy decyzję podejmę :)
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#29
pytanie tylko jak wygląda wyjście na płytce elektronicznej czy i tam trzeba będzie ingerować ?
A. czy nie uważasz że światła powinny być już dostosowane do polskich wymagań już przez producenta?
Przecież takie wysyłanie do "formułowych specjalistów" celem przeróbki fabrycznie nowego modelu to po pierwsze wydłuża czas kiedy model za który słono jak na polskie zarobki zapłaciliśmy nie jest dla nas dostępny, po drugie podraża i tak drogi już model. Kłócicie się o to czy model powinien być jaśniejszy czy ciemniejszy, posiadać opis naprawy dokładnie z epoką a o tak ważny element jak wygląd lamp czy oświetlenie to już jest cicho "jak makiem zasiał".
Ciekawi mnie że koledzy z forum za wysoką opłata mogą to zrobić a producent nie? Widzę tutaj dużą rolę dla przedstawicieli handlowych producentów.:niepewny::confused:
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#30
Poczekajcie na model i się wyjaśni, a nie produkujecie kolejne strony.... Zaraz jajo zniesiecie... z czerwonym ledem.
Od produkowania kolejnych wpisów i powielania informacji kolego to Ty tu jesteś mistrzem i zapewne długo nikt Ciebie nie pobije ;)
Czego najlepszy przykład mamy w tym temacie ( Twój wpis #94 ,#116) Po kiego grzyba pomimo linku jaki podałeś na pół strony wkleiłeś zdjęcie OKo1-11. Jak by ktoś chciał to sobie wejdzie w temat z linku aby obejrzeć zdjęcia. Wklej zdjęcie 12 -stki jak taki mądrala jesteś (bo ten numer omawiamy).

Ja tam daleki jestem od ostatecznej decyzji zakupu, bo znając niemca (chyba że się mylę ) to za niebotyczną kwotę wciśnie nam tampodruk lub kalki na budce maszynisty, powojenny osprzęt , i co tam jeszcze mało prawdopodobnego z rzeczy istniejących na parowozach Polskich w latach 70-tych.
Zapewne Drakula .okiem swoim starym oceni z razu i opinię właściwą wyda. Tedy decyzję podejmę :)
Dla mnie Andrzej (Dracula) nie musi być wyrocznią - jakąś wiedzę na temat parowozów posiadam i widzę to co jest przedstawione w katalogu.
A kalki zamiast tabliczek też nie są problemem , bo już to na modelach przerabiałem.
A. czy nie uważasz że światła powinny być już dostosowane do polskich wymagań już przez producenta?
Przecież takie wysyłanie do "formułowych specjalistów" celem przeróbki fabrycznie nowego modelu to po pierwsze wydłuża czas kiedy model za który słono jak na polskie zarobki zapłaciliśmy nie jest dla nas dostępny, po drugie podraża i tak drogi już model. Kłócicie się o to czy model powinien być jaśniejszy czy ciemniejszy, posiadać opis naprawy dokładnie z epoką a o tak ważny element jak wygląd lamp czy oświetlenie to już jest cicho "jak makiem zasiał".
Ciekawi mnie że koledzy z forum za wysoką opłata mogą to zrobić a producent nie? Widzę tutaj dużą rolę dla przedstawicieli handlowych producentów.:niepewny::confused:
Bolesław na to liczę skoro model (nawet już w wydanej wersji niemieckiej ) jest podobno technologicznie lepszy/nowszy to i wersja na nasz rynek taka powinna być -jeżeli jednak nie trzeba będzie coś z tym zrobić. Modelu nie przeznaczam na handel ale dla siebie więc liczę się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami ( choć nie sądzę aby były tak duże )
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#31
Zgadza się, ale mamy już kolejnego eksperta od wszystkiego, co musi średnio raz na pół godziny opublikować jakiś post, często długi. Już nawet w odwecie otrzymałem od niego ocenę "nudne" za to, że sam tak oceniłem kilka jego wpisów. Kolejny mądrala forumowy co to czuje się urażony że komuś się nie podoba jego nadmierna produkcja postów i reaguje na to jak małe dziecko.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#32
Zgadza się, ale mamy już kolejnego eksperta od wszystkiego, co musi średnio raz na pół godziny opublikować jakiś post, często długi. Już nawet w odwecie otrzymałem od niego ocenę "nudne" za to, że sam tak oceniłem kilka jego wpisów. Kolejny mądrala forumowy co to czuje się urażony że komuś się nie podoba jego nadmierna produkcja postów i reaguje na to jak małe dziecko.
Szanowny Kolego :cool:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu ale to jest forum dyskusyjne i właśnie dyskutujemy w temacie wyposażania producentów modeli w osprzęt. Chyba mamy do tego prawo? Jeżeli Cię to irrytuje to proszę nie czytaj i się nie wnerwiaj. Widzę (czytam) że najbardziej zadawalają Cię własne posty?:niepewny:Więcej tolerancji co do zdania innych w tym Nowym Roku. Czasy komunistycznej cenzury DAWNO MINEŁY:p;)
 

darekgd

Ostrzeżony
Reakcje
211 85 35
#33
Szanowny Kolego :cool:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu ale to jest forum dyskusyjne i właśnie dyskutujemy w temacie wyposażania producentów modeli w osprzęt. Chyba mamy do tego prawo? Jeżeli Cię to irrytuje to proszę nie czytaj i się nie wnerwiaj. Widzę (czytam) że najbardziej zadawalają Cię własne posty?:niepewny:Więcej tolerancji co do zdania innych w tym Nowym Roku. Czasy komunistycznej cenzury DAWNO MINEŁY:p;)
Dobre sobie... Forum dyskusyjne, które jest czyszczone i posty usuwane, to iście cenzura, pod przykrywką porządku...
 

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.100 186 2
#34
Szanowny Kolego :cool:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu ale to jest forum dyskusyjne i właśnie dyskutujemy w temacie wyposażania producentów modeli w osprzęt.
I co w związku z tym? Pan w śmiesznych okularkach z Piko ma wam lampy poprawić bo wy tu dyskutujecie? I jeszcze dyskutujecie nad wizualizacją z CADa, z której nic nie wynika.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#36
I co w związku z tym? Pan w śmiesznych okularkach z Piko ma wam lampy poprawić bo wy tu dyskutujecie? I jeszcze dyskutujecie nad wizualizacją z CADa, z której nic nie wynika.
Przecież sami możemy sobie poprawić model :)

Rysunek z CADa, jak sama nazwa wskazuje, to fragment projektu. Można przypuszczać (co nie równa się "mieć pewność"), że elementy widoczne na projekcie znajdą się w modelu. Zwłaszcza, że to jest projekt OKo1, co widać choćby po reflektorach.

PS
Sam przez parę dni pisałem bzdety n.t. tego modelu, ale poczytałem Wasze posty, oraz posty Piko na fb, pomierzyłem to i owo na rysunku z CADa - i się dokształciłem :)
 
Ostatnio edytowane:

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#37
Już nawet w odwecie otrzymałem od niego ocenę "nudne" za to, że sam tak oceniłem kilka jego wpisów
Bo akurat Twój post #1.547 jest nudny jak flaki (w odróżnieniu od innych, wartościowych). Informujesz nas, że "skończyły się kultowe lokomotywy do wydania"; piszesz, że modele Piko nie są unikatowe (na wypadek, gdyby ktoś tego nie wiedział); rozwijasz atak pisząc o "laurce z logo firmy "Piko"". Wiem, że pisząc to teraz, przyganiam Ci jak kocioł garnkowi, ale po prostu dostałeś przemyślaną ocenę za post i zamiast publicznie robić z tego tragedię, trzymaj poziom, który dotychczas reprezentujesz - bo szkoda, żebyś spadł do mojego :p

Co do oceny moich postów, nie mam żadnych pretensji i nie wiem skąd ten pomysł. Po to jest ocena, żeby piszący dowiedział się, czy jego wpis jest dla kogokolwiek użyteczny. Zatem dziękuję za oceny, biorę je pod uwagę, i proszę aby Kolega:
a. Postrzegał czyjeś oceny swojej twórczości jako oceny, a nie jako narzędzie walki.
b. Posługiwał się w miarę możliwości nazwą użytkownika, jak o kimś pisze.
c. Jeśli ma jakieś sprawy do wyjaśnienia ze mną, a nie chce zwracać się na forum, napisał na PW.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
#38
Nie rozumiem, po co to pisać. Lampy w egzemplarzu oryginalnym w latach 70-tych były przecież elektryczne... Więc po co ten sarkazm.
Bez przesadyzmu, jaki sarkazm. Listwy oświetleniowe wagonów można ustawić na pracę lamp gazowych, coś podobnego dałoby się zrobić dla parowozów. Oczywista, oczywistość - zgodnie z chronologią epok.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#40
Od produkowania kolejnych wpisów i powielania informacji kolego to Ty tu jesteś mistrzem i zapewne długo nikt Ciebie nie pobije ;)
Ojojoj jaka urazona duma... Jak to dobrze się poczuć, co?.... gdy tak w odpowiedzi się napisze, że to co złe to 'ty jesteś mistrzem'.... Piaskownica. Śmieszni jesteście. I CoCu jak ten satelita krąży wokół tematu by doje....ć swoje dwa gr przy każdej okazji oczywiście ustawiając siebie po jaśniejszej stronie forum.... Klub wzajemnej adoracji.
 

Podobne wątki