• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko ET 41 - problem z pierwszą jazdą.

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#1
Witam.
Dziś przyszla do mnie lokomotywa ET41 od Piko w malowaniu Cargo. Stawiam na tory a tu zonk. Trzeszczy coś i swiatła świecą się z oby dwóch stron białe i czerwone. Próbuje zczytać adress przez aplikacje Z21 ale nie pokazuje adresu ? Czyżby rozwalona lokomotywa ? Czy robie coś zle ?
 

arturderby

Użytkownik
Reakcje
95 8 0
#3
Witam.
Dziś przyszla do mnie lokomotywa ET41 od Piko w malowaniu Cargo. Stawiam na tory a tu zonk. Trzeszczy coś i swiatła świecą się z oby dwóch stron białe i czerwone. Próbuje zczytać adress przez aplikacje Z21 ale nie pokazuje adresu ? Czyżby rozwalona lokomotywa ? Czy robie coś zle ?
Na łączeniu członów lokomotywy jest jak dobrze pamiętam osiem punktów lutowniczych, sprawdź czy nie ma tam zwarcia.
Moja ET41 152 buczała i były problemy ze światłami. Powodem było zwarcie na tych punktach.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
656 29 5
#4
Witam.
Dziś przyszla do mnie lokomotywa ET41 od Piko w malowaniu Cargo. Stawiam na tory a tu zonk. Trzeszczy coś i swiatła świecą się z oby dwóch stron białe i czerwone. Próbuje zczytać adress przez aplikacje Z21 ale nie pokazuje adresu ? Czyżby rozwalona lokomotywa ? Czy robie coś zle ?
Kupiłeś zapewne lokomotywę bez dekodera, bo objawy o jakich piszesz są typowe dla postawienia loka na torach, gdzie brak sterowania analogowego, a jedynie cyfrowe tak jak w Twoim przypadku. Albo załóż dekoder 22 pin, albo zmień sterowanie na analog i wówczas będzie ok
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#7
Nie nie mam sterowanie cyfrowe Z21 ;) Ale to dobrze bo i tak planuje dać dźwięk z ESU to od razu będzie wszystko cacy ;)
Jaki dekoder z Esu najlepiej kupić ? V 4.0 ? Lokomotywe i tak bedzie przerabiał serwis ale wole sie upewnić.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
656 29 5
#8
Nie nie mam sterowanie cyfrowe Z21 ;) Ale to dobrze bo i tak planuje dać dźwięk z ESU to od razu będzie wszystko cacy ;)
Jaki dekoder z Esu najlepiej kupić ? V 4.0 ? Lokomotywe i tak bedzie przerabiał serwis ale wole sie upewnić.
Najlepiej pytaj o to naszych speców-Elvisa lub Karola. Oni doradzą najlepiej, bo "siedzą" w temacie. Ja do EU07 Piko mam dekoder Esu loksound v. 4. Lokomotywa jeździ i gra bez zarzutu. Ale to tylko moja opinia.
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#9
Czyli jednak zmieniłeś na DC, ale widzę że sentyment pozostał w torach z Goppingen ;) Kontenery ładne(y)
Najlepiej pytaj o to naszych speców-Elvisa lub Karola. Oni doradzą najlepiej, bo "siedzą" w temacie. Ja do EU07 Piko mam dekoder Esu loksound v. 4. Lokomotywa jeździ i gra bez zarzutu. Ale to tylko moja opinia.
Mieszkam w DE i daję tutaj do zrobienia lokomotywę ;) Mam nadzieję że facet to ogarnie tzn. dźwięk :)
 

Podobne wątki