• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko czy Tillig

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#3
... do tego zeby troche pojezdzic modelami. Moze docelowo powstanie dioramka lub jakas makieta.
Obecnie "jezdze " innym systemem, ale poniewaz na rynku pojawilo sie ostatnio kilka fajnych modeli w barwach PKP to chcialbym miec mozliwosc ich wytestowania.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#4
Do rozkładania na dywanie? To coś z podsypka- nie będziesz niszczył śmieciami z podłogi lokomotyw. Np roco geoline.
Do robienia dioramy - praktycznie nie ma znaczenia.
Do robienia makiety- zależy od planu, a to zależy od ilości miejsca, chęci odwzorowania rzeczywistości itp.
Do robienia modołów aby uczestniczyć w imprezach- coś co jeż zgodne z normą - bodajże musi być code83 czyli wys szyny 2,1 mm i wtedy tillig
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Do pojeżdżenia na stole lub podłodze moim zdaniem Roco geoLINE (na podsypce) - wada: tramwajowe łuki i rozjazdy, ale wygodne do rozkładania i składania. Na dioramę czy makietę Roco Line lub Tillig Elite.

PS. Było już parę razy, że szyny ok. 2,1 mm są zalecane, ale nie obowiązkowe. A obecnie produkowane szyny Roco też mają taką wysokość.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#6
Panowie, dziekuje za info, czyli wszystko wskazuje na Tilliga.
Na dywanie nie bede rozkladal, ale buduje makiete w cgleise i tak sobie wlasnie mysle nad ew dodaniem w dalekiej przyszlosci dodatkowego toru (??) lub czyms malym teraz zeby pojezdzic sobie troche wspolczesnym PKP.
Czlowiek chcialby wszystko na raz, ale mozliwsci i miejsce sa limitowane :)
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#7
Zaqu.

Tutaj się z tobą zgodzę, że na dywan tory są lepsze roco geoline, przede wszystkim jeśli chodzi o niezniszczenie modelu lokomotyw przez kłaki wychodzące z dywanu, ale jeśli chodzi o tory na module to trochę sprawa ma się inaczej.
Do zrobienia dioramy uważasz że to jest bez znaczenia. Ja uważam inaczej. Dlaczego tak uważam?
Trzeba wspomnieć że jeśli planujemy dioramy takie które z nikim nie będę się łączyć to wówczas to nie ma znaczenia, a jak masz zamiar łączyć się np na takich imprezach Hobby w Poznaniu to trzeba wziąć pod uwagę jakie na innych modułach są użyte tory pod względem wysokości główki szyny na module.
Przecież wiesz że mamy tory Piko o wysokości główki szyny 2,5 , tory roco line 2,1 , czy tilliga 2,1 czy 2,07.
Te rzeczy uważam maja też znaczenie. Nie wiem jak ty.

Pd5.

Czy ty masz przymiar do ustawienia torów na module.
Jak chcesz to ci pliki AutoCAD 2004 podeśle.
Co to są za przymiary.
Są to grzebienie które wykorzystuje moje koło ZKMK do ustawiania torów przy końcach modułu.
Czy jesteś takim czymś zainteresowany.
I jeszcze jedno. Czy masz gdzieś możliwości wycięcia sobie tego na plexi o grubości max 4mm.

Pozdrawiam
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#8
Zaqu.

Tutaj się z tobą zgodzę, że na dywan tory są lepsze roco geoline, przede wszystkim jeśli chodzi o niezniszczenie modelu lokomotyw przez kłaki wychodzące z dywanu, ale jeśli chodzi o tory na module to trochę sprawa ma się inaczej.
Do zrobienia dioramy uważasz że to jest bez znaczenia. Ja uważam inaczej. Dlaczego tak uważam?
Trzeba wspomnieć że jeśli planujemy dioramy takie które z nikim nie będę się łączyć to wówczas to nie ma znaczenia, a jak masz zamiar łączyć się np na takich imprezach Hobby w Poznaniu to trzeba wziąć pod uwagę jakie na innych modułach są użyte tory pod względem wysokości główki szyny na module.
Przecież wiesz że mamy tory Piko o wysokości główki szyny 2,5 , tory roco line 2,1 , czy tilliga 2,1 czy 2,07.
Te rzeczy uważam maja też znaczenie. Nie wiem jak ty.

Pd5.

Czy ty masz przymiar do ustawienia torów na module.
Jak chcesz to ci pliki AutoCAD 2004 podeśle.
Co to są za przymiary.
Są to grzebienie które wykorzystuje moje koło ZKMK do ustawiania torów przy końcach modułu.
Czy jesteś takim czymś zainteresowany.
I jeszcze jedno. Czy masz gdzieś możliwości wycięcia sobie tego na plexi o grubości max 4mm.

Pozdrawiam
pisałem osobne uwagi dotyczące dioramy i osobne dotyczące modułów na imprezę
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#9
@przemas22223
Chcialbym zrobic cos nieduzego zebym mogl troche pojezdzic nowymi modelami PKP ;). Z pewnoscia nie bede z tym nigdzie podrozowal, mam tu na mysli imprezy modelarskie itp...
Jakis czas temu zaczalem budowac makiete w innym systemie, ale sprawy zawodowe zmusily mnie do przerwania tej pracy i konstrukcja stoi sobie teraz i czeka na lepsze czasy. Zastanawialem sie tez czy nie dolozyc dodatkowych 10 cm po obwodzie i nie dodac dodatkowej nitki torow wlasnie w Piko lub Tilligu (dlatego moje pytanie), jednak biore tez pod uwagenowa, mniejsza niezalezna konstrukcje:eek:
 

Podobne wątki