• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Piko czy Roco, zestawy startowe

Reakcje
0 0 0
#1
Siemka, jestem tu nowy , zamierzam ruszyć z tematem modelarstwa kolejkowego ,konkretniej skala H0 , co do samego modelarstwa posiadam doświadczenie ok.13 lat w modelarstwie redukcyjnym ,RC , wykonywałem oświetlenia do modeli SF (głównie Star Wars), przyszedł czas na kolejki które zawsze mi się podobały , i tu zaczyna się moje pytanie , przedstawiono mi dwa zestawy startowe

Taki : https://www.drim.pl/Roco-51292-Zestaw-Startowy-Cyfrowy-z21-Lokomot(3,18169,26386).aspx
oraz
Taki : http://makieta.pl/h0-tradycyjne/3840-piko-97906-zestaw-kolejka-h0-pociag-pkp-intercity-husarz.html

Ogólnie chciałbym ukierunkować zbieractwo kolejek pod PKP ,ale też chciałbym coś konkretnego na początek co pozwoli mi w przyszłości użyć tego do budowy makiety ,która z firm była by lepsza jak i który z tych zestawów opłacalnych ,czy pod tory i sterowanie firmy Roco mogę później spokojnie dokupić np:. jaki kolwiek elektrowóz firmy Piko i wszystko będzie "chodziło" , czy są jakieś odstępstwa na co uważać. Czy taka sama jest zasada z połączeniem Elektrowozu np:. z firmy Piko i wagonów z firmy Roco ,lub odwrotnie .

Pozdrawiam.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#6
Powinieneś jednak wiedzieć o tym,że decydując się na sterowanie cyfrowe będziesz ponosił o wiele większe koszty niż ma to miejsce w przypadku sterowania analogwego.Sam koszt dekodera dźwiękowego firm Zimmo czy Essu to koszt przekraczajacy 400zł./lokomotywę.Do tego dochodzi koszt sterowania oświetleniem wagonów (tutaj także potrzebny dekoder).Sterowanie cyfrowe daje więcej możliwości niż analogowe.Na początek radziłbym zakup centralki,zasilacza i multimausa,bez Z21 to możesz dokupić w terminie późniejszym (gdy będziesz przy większej kasie).Wg.mnie Z21 dobrze sprawdza się podczas jazd po makiecie,gorzej podczas precyzyjnych manewrów.:)
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#8
Powinieneś jednak wiedzieć o tym,że decydując się na sterowanie cyfrowe będziesz ponosił o wiele większe koszty niż ma to miejsce w przypadku sterowania analogwego.Sam koszt dekodera dźwiękowego firm Zimmo czy Essu to koszt przekraczajacy 400zł./lokomotywę.Do tego dochodzi koszt sterowania oświetleniem wagonów (tutaj także potrzebny dekoder).
Sterowanie cyfrowe nie wiąże się z natychmiastowym udźwiękowieniem lokomotyw jak i oświetleniem wagonów oraz zamontowaniem w nich dekoderów.
Można to wszystko robić stopniowo.
Nie od razu Rzym zbudowano.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#9
Dobrze, dzięki za rozjaśnienie tematu,prawdopodobnie jutro wejdę w posiadanie takowego zestawu, a teraz pytanie inne, które z tych firm prezentują wyższy poziom detali oraz wykonania swoich modeli ?
Piko czy Roco ?

Pozdrawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.371 463 29
#14
Powinieneś jednak wiedzieć o tym,że decydując się na sterowanie cyfrowe będziesz ponosił o wiele większe koszty niż ma to miejsce w przypadku sterowania analogwego.Sam koszt dekodera dźwiękowego firm Zimmo czy Essu to koszt przekraczajacy 400zł./lokomotywę.Do tego dochodzi koszt sterowania oświetleniem wagonów (tutaj także potrzebny dekoder).
Sterowanie cyfrowe nie wiąże się z natychmiastowym udźwiękowieniem lokomotyw jak i oświetleniem wagonów oraz zamontowaniem w nich dekoderów.
Można to wszystko robić stopniowo.
A można w ogóle nie stosować dekoderów dźwiękowych ani cyfrowo sterowanego oświetlenia wagonów. Koszt zwykłego dekodera (bez dźwięku) to 80-120 zł i to jest wydatek konieczny, lokomotywa bez dekodera nie może jeździć po torach, gdzie jest sterowanie cyfrowe. Dekodery do świateł (bez sterowania jazdą) są tańsze, ale w odróżnieniu od lokomotyw, wagony z oświetleniem będą działały także bez dekoderów, tyle, że nie da się świateł włączać i wyłączać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#15
Jeśli weźmiesz sobie sterowanie z21 to możesz podłączyć do niego mysz multimaus z Roco, tablet lub smartfon. Tablet czy też smartfon pozwala na dużo więcej możliwości niż multimaus. Masz możliwość nadania nazwy lokomotywie, możesz wkleić sobie zdjęcie lokomotywy, możesz ustawić sobie sam we własnej kolejności funkcje dźwiękowe, nadać im ikonki. Na tablecie możesz jednocześnie sterować dwoma lokomotywami, bo na ekranie masz wszystkie sterowniki do dwóch lokomotyw jednocześnie, natomiast na smartfonie tylko jedną. Żeby sterować drugą, trzeba się przełączyć na drugą lokomotywę. Ja używam z21 i jestem bardzo zadowolony.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#17

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#18
Daj sobie spokój z tym "sklepem".Ja,by wegzekwować pieniadze musiałem oddać sprawę do tamtejszego sądu.Po wygraniu w pierwszej instancji po 18 miesiącach dopiero otrzymałem model:(.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#21
@Mafo Ty jesteś moderatorem, ale my zwykli śmiertelnicy nie możemy czytać tematów znajdujących się w "gadkach-szmatkach" czy jak tam ten dział się nazywał.
WOW! To nie wiedziałem, że ten temat poszedł w odstawkę. Ja sobie zapisałem link do tego tematu na swoim komputerze, bo czasem dobrze mieć szybki dostęp do ciekawych tematów.
Napiszę w takim razie, że nie polecam tego sklepu.
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#22
Zestaw o który pytał nowy kolega, jest składanką tamtego sklepu. Tory Roco + Sterowanie z21 Roco + jakaś SU45 + 3 różne wagony PKP Cargo roco (węglarka, platforma i teleskopowy). Zestaw może i jest ciekawy, ale sklep zdecydowanie nie.