• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko czy MM2 - oraz dyskusja o systemach DCC

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jestem na etapie zakupu zestawu startowego, tory Piko AGleiss, który zestaw sterowania DCC byście polecili, PIKO czy multiMouse2, amoże jakiś inny?
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#4
Piko A-gleis to obecnie chyba najgorszy wybór jeśli nie chodzi Ci o budowę makiety i mocowanie torów na podłożu na stałe. Wszyscy inni producenci oferują tory na plastikowym"nasypie", który usztywnia konstrukcję i chroni tabor przed wciąganiem włókien z podłoża. A już zupełną rewelacją są tory Trix C-gleis, które można kopać, łamać i szarpać bez groźby uszkodzenia. Przyjrzyj się zestawom startowym Roco z torami GeoLine i Trix z C-gleis. Te ostatnie na niemieckim eBayu są o 40% tańsze niż u nas - zestaw cyfrowy z metalową lokomotywą za ok. 170 EUR. Zaletą Roc jest za to łatwość współpracy myszy z innymi systemami. Sterowanie u Trixa jest bardzo eleganckie, ale nie mam żadnych danych co do możliwości jego łączenia z czymkolwiek (zapewne się łączy, ale z czym?).
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#5
Blue napisał(a):
Zaletą Roc jest za to łatwość współpracy myszy z innymi systemami.
Na pewno nie z innymi systemami :razz: co najwyżej z podobnymi wyrobami w ramach jednego systemu.
Właściwie to z innych wyrobów pozostaje jedynie Lenz, i to też nie tak do końca... ;)
Nooo... na upartego jest jeszcze Massoth.

Blue napisał(a):
Sterowanie u Trixa ...co do możliwości jego łączenia z czymkolwiek (zapewne się łączy, ale z czym?).
Jedynie z... Trix'em :LOL:
 

osama591

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Jedyną zaletą PIKO jest to, że ma bezprzewodowy pilot, co jest nawet fajne.
Za to z programowania CV możemy zmienić tylko adres i nic więcej.
W Piko mogą naraz jeździć 2 lokomotywy, a w Roco 4.
 
OP
OP
Marek Brzezińsk

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Blue napisał(a):
Piko A-gleis to obecnie chyba najgorszy wybór jeśli nie chodzi Ci o budowę makiety i mocowanie torów na podłożu na stałe. Wszyscy inni producenci oferują tory na plastikowym"nasypie", który usztywnia konstrukcję i chroni tabor przed wciąganiem włókien z podłoża. A już zupełną rewelacją są tory Trix C-gleis, które można kopać, łamać i szarpać bez groźby uszkodzenia. Przyjrzyj się zestawom startowym Roco z torami GeoLine i Trix z C-gleis. Te ostatnie na niemieckim eBayu są o 40% tańsze niż u nas - zestaw cyfrowy z metalową lokomotywą za ok. 170 EUR. .
Zaznaczam, że jest to mój pierwszy "tort"260x190cm zbudowany z 6 elementów, a cena rzeczywiście cyfrowy roco ICE z 2wagonami,tory geoLine z MM. Takie pytanie czy mocowanie torów geoLine jest możliwe pod kątem
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#8
WM-MODEL napisał(a):
Właściwie to z innych wyrobów pozostaje jedynie Lenz, i to też nie tak do końca... ;)
Nooo... na upartego jest jeszcze Massoth.
... i jeszcze taka duza firma bardzo popularba np w Anglii... ;-)
 

makieciarz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Osama591 - Sterowanie pilotem ma w praktyce baaaardzo kiepskie zachowanie! Na dużej makiecie chcesz się obejrzeć za lokiem albo panią z ładnymi nogami i gubisz węzeł IR (czyli nie celujesz w okienko jak w telewizorze), wówczas masz już przechlapane i zderzenie lub coś takiego, na kablu za to jak widzisz ładne nogi to masz większe pole manewru. Ten pilot jest fajny tylko pozornie, w praktyce to udręka.
 

osama591

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Elvis, nie chcę się kłócić, ale na wyjściu z centralki jest wg Roco 3,2A, co wystarcza na 4 jeżdżące loki.

makieciarz, przecież pilotem nie celuję w lokomotywę, która np może wjechać w tunel, tylko w centralkę.
Ten pilot Piko działa jak pilot od telewizora.
Mówiłem o takiej podłogowej zabawie ojca z synem lub samego ojca :grin:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
osama591 napisał(a):
Elvis, nie chcę się kłócić, ale na wyjściu z centralki jest wg Roco 3,2A, co wystarcza na 4 jeżdżące loki.
Co jest żadnym ograniczeniem ilości loków jeżdzących w systemie....
Ograniczeniem jest moc i ilość boosterów.
ROCO (chyba tak samo jak LENZ) ma 256 jednocześnie obsługiwanych adresów (loków) a adresacje pełną z normy - 9999 adresów dla dekoderów MultiFunction.
MM potrafi zaprogramować wszystkie CV w zakresie 0-255

Dobrze zauważyłeś ....
osama591 napisał(a):
Ten pilot Piko działa jak pilot od telewizora.
I niech tak zostanie... utrata kontaktu IR i .... kaplica
Przełączać kanały w TV :D

Kabel to kabel.
 

makieciarz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
No właśnie osama591 ja to rozkładałem zestaw startowy na podłodze z dzieckiem i powiem ci krótko, niech szlag trafi tego pilota, nie chciałem tego mówić tak dosadnie wcześniej, nawet na podłodze.
Centralka ma oczko w jednym miejscu, czym masz pilota bliżej to musisz dokładniej celować bo zmniejsza się kąt fali IR, dziecko ruszy ci kabelkiem od centralki i ona się przekręci na podłodze i już tracisz kontrolę nad lokiem. Kolejką możesz bawić się z jednej strony bo jak przeskoczysz na drugą pilot nie działa, musisz sobie puszeczkę z oczkiem przekręci, CIĄGLE myślisz tylko czy zadziała pilot. Jak w pilocie także baterie nie są doskonałe i czasem trzeba nim trzepnąć aby zadziałał.
Ja tam mówię kategorycznie N I EEEEE dla pilotów PIKO, porażka do kwadratu!
Kabel to kabel, nikt mnie nie przekona do tego badziewia na pilota już po zabawie w rozkładaną kolejkę na dywanie z dzieckiem.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#19
WM-MODEL napisał(a):
...i maksymalnie 31 szt. pracujących pod XpressNet'em manipulatorów :razz:
.... z których KAŻDY może obsługiwać dowolną lokomotywę i przełączać się między nimi ;)
.... z których KAŻDY może sterować dowolnym (1024szt.) rozjazdem ;)
.... z których KAŻDY ma dostęp do F0 - F10 ;)
.... z krórych KAŻDY może programować np. w PoM ;)
.... i takie tam ;)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#20
Co w żaden sposób nie zmienia faktu, że pod XpressNet'owymi urządzeniami może jednocześnie jeździć maksymalnie 31 lokomotyw :razz:

:LOL: :LOL: :LOL:
 

Podobne wątki