• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko a DCC

Raaf77

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Mam kilkanaście rozjazdów, kilka metrów torów w systemie A-glais. Zazwyczaj rozkładałem to z synem na podłodze, ale ostatnio wpadliśmy na pomysł "Małej rewolucji". Zakupiłem zestaw Lokmaus2(koszty), lokomotywki jakieś są z 8 pinowym wejściem - czyli tabor jest (dekodery w drodze).Tylko teraz zaczyna się problem, w jaki sposób i jakiego dekodera użyć do napędów PIKO 55271, by ta rewolucja odniosła sukces.Prosił bym o jakąś poradę (tanie rozwiązanie), bo nie ukrywam że to to drogie hobby.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#2
Ja używam dekodera Lenz LS150.
Obsługuje 6 rozjazdów.
Niestety do jego funkcjonowania wymagany jest osobny zasilacz AC.
Cena za używany ok. 120 zł lub nowy 180 zł.

Możesz użyć Roco 10775/10778.
Obsługuje 8 rozjazdów, a sam dekoder zasilany jest z szyn pod DCC.
Cena za używany ok. 180 zł lub nowy ponad 250 zł.

Jeszcze możesz zainteresować się Piko 55030.
Ale zakup nieopłacalny trochę. Obsługuje tylko 2 rozjazdy, do tego kosztuje ok. 100 zł (nowy).
Zasilany przez tory w DCC.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
LM2 nie obsługuje dekoderów rozjazdów - poza niektórymi dekoderami ROCO'wskimi...
Tak więc zacznij od sprawdzenia czy dekoder akcesoriów który chcesz kupić "słucha" poleceń dla lokomotyw (polecenia dla dekoderów multifunction - takie są np. dekodery w lokach czy wagonach).

Gdybyś miał MM - mam tanią alternatywę w dekoderach.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#4
Witam
Mam kilkanaście rozjazdów, kilka metrów torów w systemie A-glais. Zazwyczaj rozkładałem to z synem na podłodze, ale ostatnio wpadliśmy na pomysł "Małej rewolucji". Zakupiłem zestaw Lokmaus2(koszty), lokomotywki jakieś są z 8 pinowym wejściem - czyli tabor jest (dekodery w drodze).Tylko teraz zaczyna się problem, w jaki sposób i jakiego dekodera użyć do napędów PIKO 55271, by ta rewolucja odniosła sukces.Prosił bym o jakąś poradę (tanie rozwiązanie), bo nie ukrywam że to to drogie hobby.
Tanio? Zmieniaj ręcznie...
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Witam
Mam kilkanaście rozjazdów, kilka metrów torów w systemie A-glais. Zazwyczaj rozkładałem to z synem na podłodze, ale ostatnio wpadliśmy na pomysł "Małej rewolucji". Zakupiłem zestaw Lokmaus2(koszty), lokomotywki jakieś są z 8 pinowym wejściem - czyli tabor jest (dekodery w drodze).Tylko teraz zaczyna się problem, w jaki sposób i jakiego dekodera użyć do napędów PIKO 55271, by ta rewolucja odniosła sukces.Prosił bym o jakąś poradę (tanie rozwiązanie), bo nie ukrywam że to to drogie hobby.
Nie lepiej Ci zrobić mały pulpit ,kupić 12 przełączników chwilowych po 3zł ,czy ile tam potrzebujesz ,do tego jakiś zasilacz AC 9-12 V 15zł ,20 metrów przewodu fi 0,12mm 12 zł podłączyć to wszystko i nie musisz się martwić o jakieś dekodery tym bardziej jak kolega MARTINEZO Ci napisał ,że LM2 może nie działać z nie którymi dekoderami,a i tak plątaniny przewodów nie unikniesz no bo masz tory PIKO A -GLAIS tym sposobem nawet nie wydasz 100 zł ,zależy jakie przełączniki wybierzesz tańsze czy nie ,sterując lokomotywami cyfrowo ( LM2 ) rozjazdami analogowo .
 
OP
OP
R

Raaf77

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, chodź nie które uważam za nieco uszczypliwe. Myślę że skupię się na Roco 10775/10778, tak jak polecił mi Pan FFOX. Pozdrawiam
 

Podobne wątki