• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Piko 96362] EU07-348

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#21
@ffox nie uważasz że te wypowiedzi SM to a PIKO tamto raczej pasują do porównania niż opisu konkretnego modelu? Ja kończę dyskusję bo widzę że cokolwiek by człowiek nie powiedział to zaraz usłyszy "Bo ty jesteś za SM".
 
OP
OP
J

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#22
Teraz sobie myślę, że lepiej było nic nie pisać.
[DOUBLEPOST=1424950704][/DOUBLEPOST]
@ffox nie uważasz że te wypowiedzi SM to a PIKO tamto raczej pasują do porównania niż opisu konkretnego modelu? Ja kończę dyskusję bo widzę że cokolwiek by człowiek nie powiedział to zaraz usłyszy "Bo ty jesteś za SM".
A kto je pierwszy zaczął w tym wątku? Myślisz że ja? Poczytaj uważnie. To, że ktoś tak to odbiera, to nie znaczy, że ja to napisałem. Zofran zaczął wspominki dotyczące SM, a nie ja:
Mam wrażenie , że wiekszość przytoczonych zalet modelu, to są dokładnie te którymi rózni się model Piko od modelu SM.
Jak pisałem, to, że ktoś ma takie wrażenie, to ja już na to nic nie poradzę. Jak chcecie to proszę admina aby usunął mój opis i może ktoś się znajdzie kto swoim opisem tego modelu dogodzi postrzeganiu CoCu i Gethvar-a. Może ktoś wypisać swoje wady i zalety i wpisać tam wózki, lusterka, kabiny, drzwi, druciki na dachu, czy co tam chcecie coby Cocu był zadowolony. Wisi mi to. Ja mam wpizdu dosyć tej nagonki. To chyba pierwszy przypadek w PL aby przedstawiciel producenta tak się "pienił" na forum. Nie znam tego od strony SK/PIKO, pomimo, że też "wytykałem" na forum coś tam w ich modelach (co nie znaczy, że model mi się nie podoba)...

Pora zmienić podejście do forum, by ustrzec się niepotrzebnym nagonkom. Bo jak raz 'podpadniesz' tak potem... ehhh
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#23
@ffox nie uważasz że te wypowiedzi SM to a PIKO tamto raczej pasują do porównania niż opisu konkretnego modelu? Ja kończę dyskusję bo widzę że cokolwiek by człowiek nie powiedział to zaraz usłyszy "Bo ty jesteś za SM".
Tak, słuszna uwaga. Tu muszę przyznać, że lepiej unikać jest takich nawiązań obu modeli do siebie akurat w tym temacie albo sąsiednim firmy Schlesienmodelle.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#24
Teraz sobie myślę, że lepiej było nic nie pisać.
W żadnym wypadku, ja pisze cały czas tylko to że należy wymieniać rzeczy grube, a taką jest nieprawidłowy wózek, nawet jeśli by to traktować jako uproszczenie jest to na tyle grube uproszczenie że wypadało by to jednak zaznaczyć konkretnie a nie drobnym maczkiem po opisach.
A kto je pierwszy zaczął w tym wątku? Myślisz że ja? Poczytaj uważnie. To, że ktoś tak to odbiera, to nie znaczy, że ja to napisałem. Zofran zaczął wspominki dotyczące SM, a nie ja:
Myślę że chodziło mu o to że w porównaniach obu modeli wymieniałeś jako wady (co też było dosyć subiektywne) owe cechy, znaczy że Twoim zdaniem odbieraki są zbyt filigranowe i niepraktyczne, model z pudła ciężko wydobyć etc. Oczywiście nie chcę być tutaj adwokatem Zofrana i odnoszenie od razu do modelu konkurencji mi się nie podoba. Swoją drogą polemizować by można odnośnie przyjaźni wyjmowania z pudełka, u mnie osobiście nie wychodzą z pudełka dosyć łatwo PIKO siódemki, a pierwszą jak otwierałem wypadło z niej okno...
Jak pisałem, to, że ktoś ma takie wrażenie, to ja już na to nic nie poradzę. Jak chcecie to proszę admina aby usunął mój opis i może ktoś się znajdzie kto swoim opisem tego modelu dogodzi postrzeganiu CoCu i Gethvar-a. Może ktoś wypisać swoje wady i zalety i wpisać tam wózki, lusterka, kabiny, drzwi, druciki na dachu, czy co tam chcecie. Wisi mi to. Ja mam wpizdu dosyć.
Nie chodzi mi o to, bo generalnie dosyć rzetelnie podszedłeś do tematu, tylko te wózki... ;)
 
OP
OP
J

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#25
Nie ciągnijmy tego. Wszystkim nam wyjdzie na zdrowie. Mnie już łeb nap..... tzn. boli. Jedno wiem na pewno: więcej na forum zero obrazków ze strzałkami. Pozostanę na obserwacjach i czytaniu. Wszyscy się ucieszycie z tego. Już się możecie cieszyć.
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
#27
To jest forum modelarskie. Oceniamy nie zabawki, tylko to czy modele są odwzorowaniem orginałów. I powinien nas interesować szczegół i jak najdokładniejsze odwzorowanie w skali. Wiec jeśli zakładasz wątek i chcesz byc ekspertem, to rób to rzetelnie ,z pasją badacza. Nie wszystko wymaga setek słów i przymiotników, że np Tobie się podoba ,choć jest jak widać wielokrotnie przeskalowany. Chciałbym czytając opisy taboru dowiedzieć sie o nim prawdy ,a nie przebijać się przez wielostronicowe elaboraty z udowadnianiem ,że błędy w modelu są prawie zaletami bo np reflektory łatwo wychodzą z budy i będzie je mozna sobie kupić i wymienić . Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#28
To jest forum modelarskie. Oceniamy nie zabawki, tylko to czy modele są odwzorowaniem orginałów. I powinien nas interesować szczegół i jak najdokładniejsze odwzorowanie w skali. Wiec jeśli zakładasz wątek i chcesz byc ekspertem to rób to rzetelnie z pasją badacza i nie wszystko wymaga setek słów i przymiotników że Tobie się podoba choć jest jak widać wielokrotnie przeskalowany
Z całym szacunkiem, ale jakby wątki w dziale opisu taboru mieli zakładać tylko eksperci, którzy mogą porównać model do oryginału, to może tylko ze dwie lub trzy osoby mogły to robić - z Panem Kojem na czele.
Napisałem już raz, ale powtórzę. Kolega jafrap napisał to co wiedział. Jeśli ktoś zauważył jakieś inne błędy lub zalety w tym modelu, to wystarczy je po prostu przedstawić swoimi słowami, a nie najeżdżać na kolegę, że coś pominął.
 

Podobne wątki