• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Piko 96361] EP07-187

ccsrally

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
#24
Mam pytanko, bo jeszcze nie rozbierałem lamp ,czy nie można lekko sfazować tego plastiku w lampie dobranym odpowiednio wiertłem. Tak żeby wyglądało jak prawdziwa lampa.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#25
Pewnie można, ale wtedy reflektor straci swoją "gładkość powierzchni".
Dlatego ja zdecydowałem się tylko na zamalowanie.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#27
W tajemnicy powiem, że niedługo może pojawią się wymienne reflektory z lustrami i dziurką na światłowód czerwonego światła. Będą w 100% kompatybilne z tymi Pikowskimi.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#28
Ja planuję pomalować wnętrze na nieco inny odcień srebrnego, mniej aluminiowy, a w górnej części jeszcze przyciemniony (imitacja odbicia podłoża), a potem "odetnę" wnętrze od obudowy zakroplonym ciemnym washem. Da to wrażenie głębi bez potrzeby wiercenia.

EU07-071.jpg

Jeśli efekt malarski zawiedzie, zawsze pozostanie wiertło jako ostateczne rozwiązanie.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#29
Zarówno światłowód jak i same obudowy reflektorów dają się wypychać od środka. Tam nie ma kleju. Najlepiej je wypchnąć za pomocą drewnianego patyczka lub końcówki drewnianego pędzelka, listewki itp. nie porysują się. Wnętrza odbłyśników można spokojnie obrabiać/pogłębiać tam jest sporo materiału (spokojnie można się zagłębić na długość 2,5 do 3 mm zachowując promień lub kąt wnętrza odbłyśnika) do zdjęcia bez obawy uszkodzenia całej wtyczki. Ja niwelowałem nadmiar plastiku fezami i pogłębiaczami kulowymi na koniec malowanie i mocowanie światłowodu. W jednej EU zniwelowałem szybkę reflektora zostawiając światłowód i takie rozwiązanie też działa, dodałem trawionki plus "szkła" Kluby. Tam jest spore pole do działania w tym co oferuje Piko nie bać się i działać. Kwestia wyczucia przy wypychaniu detali. U mnie po tych zabiegach wyszło tak jak na foto. Trzeba także uważać na wpust i wypust w/w detalach (ustawienie kątowe lamp czerwonych) i nie ma problemu, wnętrze odbłyśnika malujemy na kolor jaki chcemy uzyskać i gotowe. Nie ma opcji, że się nie da :) Można to zrobić wiertłem o dobranej średnicy, wiertła mają nachylenia ostrza ok. 120 stopni o już daje efekt głębi czyli zamierzony, jedna uwaga to powinno być dobre wiertło to co oferują markety często przypomina naostrzone wiertło a krawędzie tnące powinny być równe i bez nadszarpnięć wykonanych w czasie ostrzenia tutaj lepiej dać kilka zł więcej a wiertło posłuży na lata. To taka tańsza, domowa opcja zmiany wizerunku reflektorów na ET41, Ep08, EU07, EU06 po to by zniwelować dość przykry widok "półki" za szybą :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki