• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Piko 96361] EP07-187

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Lokomotywa elektryczna pasażerska:

EP07-187

Informacje o modelu:
Nr inwentarzowy: EP07-187
Zakład: CM Żurawica
Napr.rev.: 31.05.2001
Epoka: Vb
Nr katalogowy: Piko 96361
Waga netto: 353 g
Długość: 182 mm
Ilość osi: 4 (dwa koła antypoślizgowe)

Informacje dodatkowe:
Model posiada oświetlenie białe oraz czerwone, zgodne z kierunkiem jazdy. Przy każdej lampie zamontowane są diody LED (SMD). Wyposażony jest w gniazdo dekodera 22-pin. Silnik jest bardzo cichy, trójpolowy, wyposażony w dwa koła zamachowe.

Zalety:
• pełna zgodność malowania i oznaczeń z oryginałem
• cicha praca silnika
• cena
• bardzo realistyczna barwa światła białego
• wysoka ilość detali (imitacje sprzęgów powietrznych)
• płytka elektroniczna na bardzo wysokim poziomie

Wady:
• białe wnętrze reflektorów, przez które model wygląda bardziej "sztucznie"
• trąbki mogłyby być lepiej wykonane
• brak lusterek

EP07-187_Piko-96361_04.jpg EP07-187_Piko-96361_05.jpg EP07-187_Piko-96361_06.jpg EP07-187_Piko-96361_08.jpg EP07-187_Piko-96361_09.jpg EP07-187_Piko-96361_10.jpg EP07-187_Piko-96361_27.jpg EP07-187_Piko-96361_31.jpg EP07-187_Piko-96361_32.jpg EP07-187_Piko-96361_33.jpg EP07-187_Piko-96361_34.jpg EP07-187_Piko-96361_40.jpg

więcej zdjęć...
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#7
Ja twierdzę, że zdecydowanie lepiej.

Poradź @ffox bo mnie czeka dokładnie ta sama korekta.

Widzę, że nie ruszałeś lamp tylko wydłubałeś światłowody i malowałeś "na budzie" (popraw mnie jeśli się mylę)
Powiedz mi, wybijałeś je od środka pudła prawda?
Jak wygląda sposób wypchnięcia klosza lampy? Walisz od środka pudła w światłowód a ten światłowód wypycha klosz? Dobrze rozumiem?
Jest szansa, że podczas wybijania światłowodu kolsz może pęknąć?
Jak to u Ciebie wyglądało...wsadzili ten klosz na wcisk jak SM/SP42 czy wcementowali klejem?
Sorry za gradobicie pytań ale ...kurcze... też muszę to koniecznie zrobić w swojej bo wygląda to o wiele lepiej.
Od razu mówię... jeszcze nie odbierałem swojej i nie wiem jak to dokładnie wygląda dlatego piszę to na podstawie zdjęć jakie są przez Ciebie wrzucone w opisy obu siódemek.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#9
Ooo!
:eek:
Tego się nie spodziewałem...
To zmienia całkowicie postać rzeczy.
Bardzo Ci dziękuje...
Powiedz, ciężko się go wybija? Skośnookie nawalili tam kleju, czy raczej wepchnięte na wcisk (bez kleju)
Mocno trzeba w niego walić, żeby wylazł?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#14
Ja twierdzę, że zdecydowanie lepiej.

Poradź @ffox bo mnie czeka dokładnie ta sama korekta.

Widzę, że nie ruszałeś lamp tylko wydłubałeś światłowody i malowałeś "na budzie" (popraw mnie jeśli się mylę)
Powiedz mi, wybijałeś je od środka pudła prawda?
Jak wygląda sposób wypchnięcia klosza lampy? Walisz od środka pudła w światłowód a ten światłowód wypycha klosz? Dobrze rozumiem?
Jest szansa, że podczas wybijania światłowodu kolsz może pęknąć?
Jak to u Ciebie wyglądało...wsadzili ten klosz na wcisk jak SM/SP42 czy wcementowali klejem?
Sorry za gradobicie pytań ale ...kurcze... też muszę to koniecznie zrobić w swojej bo wygląda to o wiele lepiej.
Od razu mówię... jeszcze nie odbierałem swojej i nie wiem jak to dokładnie wygląda dlatego piszę to na podstawie zdjęć jakie są przez Ciebie wrzucone w opisy obu siódemek.
Tak jak Karol już napisał, światłowody są wciskane w reflektory, a reflektory są wciskane w otwory.

W moim egzemplarzu EP07 reflektory nie były klejone, ale nie mogłem ich wybić, więc sobie darowałem.
Światłowody w 3 reflektorach spokojnie wycisnąłem urządzeniem poniżej, dwa górne wybiłem wykałaczką, a z jednym dolnym męczyłem się trochę dłużej.
Zrobiłem sobie takie urządzenie:
Wyciskacz.jpg
Wywierciłem mały otworek w sklejce (nie na wylot), wcisnąłem wykałaczkę i uciąłem tak, aby lekko wystawała poza sklejkę.
Przyłożyłem sklejkę od wewnątrz reflektora (wykałaczką w otwór światłowodu) i ścisnąłem. Światłowody spokojnie puszczały, potem tylko zwykłą wykałaczką je przepchnąłem.

Reflektory od środka wyglądają tak:
DSCF7384.jpg

A tak światłowody:
DSCF7382.jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#17
Znalazłem w zbiorach zdjęcie EP07-187 wykonane w 2001 roku.
Lokomotywa ma szare poręcze wejściowe, w modelu są miętowe.
Zobacz załącznik 252501
http://kolejowaklatka.org/tabor/EP07-187,000623.html
Oj, nie wiem czy nie są po prostu w kolorze metalu. Trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć i w razie czego przemalować.

No, to z podstawowych zmian została jeszcze antena radiotelefonu.:)
Macie jakiś pomysł gdzie ją wkleić?
Tzn, wiem że na przedłużeniu obudowy górnego reflektora ale bardziej... nad którą kabiną...
Swoją drogą to zastanawia mnie czy we wszystkich 4E były montowane zawsze nad tą samą kabiną, czy to już zależało od ZNTK-u
(n)
 

Podobne wątki